chloridas

Chloridas svarbus gerai savijautai

Galbūt girdėjote apie elektrolitus ir jų vaidmenį palaikant drėgmės balansą ir sveikatą. Vienas iš svarbiausių šių elektra įkrautų mineralų yra chloridas.

Chloridas yra mineralas, natūraliai randamas įvairiuose maisto produktuose, tačiau pagrindinis mitybos šaltinis yra natrio chloridas, žinomas kaip valgomoji druska.

Chloridas turi elektros krūvį, todėl yra klasifikuojamas kaip elektrolitas, kartu su natriu ir kaliu.

Jis padeda reguliuoti skysčio kiekį ir maistinių medžiagų rūšis, patenkančias į ląsteles ir iš jų. Jis taip pat:

 • palaiko tinkamą pH lygį
 • stimuliuoja virškinimui reikalingą skrandžio rūgštį
 • stimuliuoja nervų ir raumenų ląstelių veikimą
 • palengvina deguonies ir anglies dioksido srautą ląstelėse

Chloridas absorbuojamas plonojoje žarnoje ir lieka organizmo skysčiuose bei kraujyje. Bet koks perteklinis kiekis išsiskiria kartu su šlapimu. Chloridas paprastai jungiasi su natriu, todėl jo kiekis kraujyje paprastai sutampa su natrio kiekiu.

chloridas_1

Rekomenduojamas chlorido kiekis

Kai trūksta įrodymų, kad būtų galima nustatyti rekomenduojamą leidžiamąją paros normą (RPN), tada nustatomos pakankamos dozės, kurios tikrai užtikrina medžiagos pakankamumą.

Rekomenduojama chlorido norma:

AmžiusParos kiekis
14–50 metų žmonėms ir nėščioms ar žindančioms moterims2,3 gramo per parą
51–70 metų amžiaus žmonėms2 gramai per parą
71+ metų amžiaus žmonėms1,8 gramo per parą

Chlorido šaltiniai

Chloridas natūraliai randamas nedideliais kiekiais mėsoje ir jūros gėrybėse, tačiau pagrindinis kasdienės mitybos šaltinis yra natrio chloridas arba valgomoji druska. Taip pat gausiai naudojamas kaip priedas ir konservantas perdirbtuose maisto produktuose.

Chlorido yra:

 • Valgomoji druska, jūros druska…
 • Jūros dumbliuose
 • Krevetėse
 • Perdirbtuose maisto produktuose
 • Sojos, kečupo padažuose

Chlorido trūkumas

Chlorido trūkumas yra labai retas, kur vidutinėje kasdienėje mityboje yra tiek daug natrio. Dauguma maisto produktų, kuriuose yra natrio, taip pat suteiks ir chlorido. Chlorido trūkumas organizme paprastai susijęs su natrio kiekio sumažėjimu organizme.

Dažniausiai netenkame, kai pašalina per daug skysčių iš organizmo, pvz., Ilgalaikis viduriavimas, vėmimas ar per didelis prakaitavimas. Diuretikai, kurie pašalina skystį per inkstus, taip pat gali sukelti sumažėjusį chlorido kiekį.

Staigaus, labai didelio gliukozės kiekio kraujyje padidėjimo atvejais, tokiais kaip diabetu sergantiems žmonėms, inkstai iš organizmo išplaus daugiau natrio ir vandens, todėl sumažės chlorido kiekis.

Per didelis chlorido kiekis

Toksiškumas yra retas sveikiems žmonėms. Pernelyg didelį chlorido kiekį kraujyje, vadinamą hiperchloremija, gali sukelti sunki dehidratacija, viduriavimas ar medžiagų apykaitos sutrikimai, kai kraujas tampa per rūgštus (pavyzdžiui, sergant inkstų liga).

Daug druskos turinti kasdienė mityba gali sukelti per didelį natrio chlorido suvartojimą, kuris yra susijęs su padidėjusiu kraujospūdžiu.

Per didelio kiekio simptomai:

 • Raumenų silpnumas
 • Aukštas kraujospūdis
 • Nuovargis

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: