1
indeliuose sudetos skirtingos drusku rusys

5 svarbiausios druskos rūšys ir ką apie jas verta žinoti

Kasdienėje mityboje svarbu stebėti natrio suvartojimą, bet ne visos druskos yra vienodos. Pateikiame 5 svarbiausias rūšis, kurios yra rekomendojamos ir naudojamos sveikatos specialistų.

Šiuo metu virtuvėje turėti penkias skirtingas druskos rūšis, gali atrodyti daug. Tačiau, pavyzdžiui, Japonijoje yra daugiau nei 4 000 unikalių skanių mineralinių medžiagų. Jums gali būti įdomu, ką galima daryti su tiek daug druskos. Ar druska nėra blogis? Išties. Viskas, ko vartojame per daug, yra blogai mūsų sveikatai. Bet kiek druskos laikoma “pertekliumi” ir kokia yra geriausia druskos rūšis?

Druska turi ilgą istoriją žmogaus mityboje. Manoma, kad egiptiečiai pirmą kartą ją naudojo prieš tūkstančius metų, ir nuo to laiko druską naudojo visos kultūros, siekdamos išsaugoti maistą ar naudojo kaip prieskonius. Druska sustiprina mūsų maisto skonį ir yra labai mylima kiekvienoje pasaulio virtuvėje. Druskos rasime visur – nuo spagečių padažo iki šokolado drožlių sausainių. Taip pat gerai žinoma, kad pridedant šiek tiek druskos į kepinius, galutinis produktas tampa saldesnis. Pavyzdžiui, pabandykite pabarstyti druskos ant arbūzo gabalėlio ir stebėkite, kaip jis atgyja.

Kiek druskos yra per daug?

Druskos cheminis pavadinimas yra natrio chloridas. Natris yra esminė maistinė medžiaga žmonių sveikatai, ji yra būtina, kad kiekvienas kūno raumuo galėtų susitraukinėti, įskaitant širdį. Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokykla teigia, kad šiems gyvybiškai svarbiems procesams kasdien reikia apie 500 miligramų (mg) natrio.

Nors druska suteikia maistui daug skonio, per daug natrio organizme ir gali sukelti vandens susilaikymą ir aukštą kraujospūdį. Aukštas kraujospūdis arba hipertenzija yra didžiulis veiksnys, turintis įtakos bendrai sveikatai, ypač širdies sveikatai.

Ypač svarbu stebėti natrio kiekį, kai jūsų kasdienėje mityboje trūksta kalio. Kalis subalansuoja natrio poveikį ir sumažina kraujospūdį. Nors kalis randamas daugelyje produktų, daugelis amerikiečių trūksta šios esminės maistinės medžiagos, o tai reiškia, kad turime dar atidžiau stebėti savo natrį. Nors kalis randamas daugelyje produktų, daugeliui žmonių trūksta šios esminės maistinės medžiagos, o tai reiškia, kad turime dar atidžiau stebėti suvarojamo natrio kiekį.

Pavyzdžiui vidutinis amerikietis per dieną suvartoja apie 3 400 mg druskos, o tai yra daug daugiau nei rekomenduojama gerai sveikatai. Viename arbatiniame šaukštelyje yra apie 2 300 mg valgomosios druskos. Žmonės, kurie turo aukštą kraujospūdį ar širdies ligas rekomenduojama per dieną suvartoti apie 1 500 mg natrio per dieną. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad net šiek tiek sumažinus druskos vartojimą kasdien, gali padaryti didelį pokytį širdies sveikatai.

Reikalas tas, kad dauguma natrio gauname ne iš savo virtuvėje turimos druskinės. Daugiau nei 70 procentų natrio mūsų mityboje gaunama iš perdirbtų maisto produktų. Nors dauguma žmonių žino, kad perdirbtas maistas yra prisotintas druskų, bet pamirštama, kad daugelis kitų natrio turinčių maisto produktų yra duona, salotų padažas ir sūris.

Svarbiausias pokytis, kurį galite padaryti, kad sumažintumėte kraujospūdį, yra sumažinti perdirbtų, supakuotų ir kavinių maisto produktų kiekį ir į savo mitybą įtraukti daugiau neperdirbtų, sveikų maisto produktų.

Kai patys norite pridėti druskos į maistą, pasirinkta rūšis gali turėti didelį poveikį skoniui. Tyrimai rodo, kad priežastys skoniui yra druskos kristalų dydis, taip pat mineralai, kurie jungiasi su druska, kurie veikia jo skonį ir suvokiamą sūrumą. Štai keletas svarbiausių druskos rūšių ir ką apie jas reikia žinoti.

Druskos rūšys

Jūros druska

Jūros druska gaunama iš jūros vandens, kuris buvo išgarintas, paliekant natūralią druską. Pasak Mayo klinikos, jūros druska yra mažiau perdirbta nei valgomoji druska ir joje yra daugiau mikroelementų mineralų. Galite pastebėti, kad jūros druskos skoniu mėgaujatės labiau nei valgomąja druska, tačiau šiuo atveju “mažiau apdorota” jūros druska nėra sveikesnis pasirinkimas. Tiek jūros druskoje, tiek valgomojoje druskoje yra maždaug toks pat natrio kiekis pagal svorį. Yra jūros druskos rūšis, kuri surenkama iš jūros dumblių, ir dėl to ji turi turtingą skonį.

Himalajų druska

Ši druska, išgaunama iš senovės jūros dugno Pakistane, yra natūraliai rožinės spalvos, dėl joje esančių mikroelementų. Daugelis žmonių teigia, kad tai daro druską sveikesnę, tačiau nėra jokių svarių įrodymų, kad taip yra. Kai kalbama apie natrį (pagrindinę maistinę medžiagą, kuri kelia susirūpinimą), Himalajų druskoje ir valgomojoje druskoje yra maždaug toks pat natrio kiekis pagal svorį. Kai kurie žmonės teigia, kad naudojant lempą, pagamintą iš didelio rožinės Himalajų druskos gabalo, išsiskiria neigiamus jonus, kurie gali pagerinti oro ir miego kokybę. Tačiau dar mokslas to visiškai nėra patvirtinęs.

Gabalinė jūros druska

Gabalinė jūros druska taip pat gaunama iš jūros, tačiau išgarinama taip, kad druska sudarytų didelius gabaliukus. Tai gali būti puikus pasirinkimas kaip pabarstant ją ant paruošto maisto, taip galite pajausti sūrų traškėjimą ir skonio spindesį. Išbandykite pabarstant ant sausainių su šokolado drožlėmis, gausite tikrai stebuklingą skonio patirtį!

Joduota druska

Joduota (stalo) druska yra labiausiai paplitusi druskos rūšis, kurią greičiausiai rasite, bet kurioje druskinėje. Joduota druska apdorojama siekiant pašalinti mikroelementus ir sustiprinama jodu, esmine maistine medžiaga žmonėms ir ta, kuri vaidina svarbų vaidmenį skydliaukės veiklai.

Kai jodo trūkumas buvo paplitęs, šią druską skatindavo vartoti, tačiau šiais laikais dauguma žmonių gauna daug jodo iš kitų maisto šaltinių, įskaitant duoną, daugelio rūšių jūros gėrybių bei pieno.

Jodizuota druska turi nedidelį kristalų dydį, kuris linkęs ją intensyviau aromatizuoti nei druska su didesniais kristalais, tokiais kaip košerinė druska. Tikėtina ši druskos rūšis buvo jūsų pasirinkimas No 1, tačiau patyrinėkime ir kitas alternatyvas.

Havajietiška druska

Dauguma dalykų, kurie susiję su Havajais yra gražūs ir jų druska yra graži! Ji gali būti raudona ir juoda. Raudona Havajų druska, vadinama “alaea” druska, natūraliai gauna spalvą iš molio. Panašiai juodoji “lavos” druska gauna spalvą iš natūraliai atsirandančios aktyvuotos anglies.

Kaip ir daugelis kitų druskų, jose yra mikroelementų, kurie suteikia unikalų skonį. Kalbant apie natrį, šios rūšies druska nepasiūlys mažesnio kiekio, lyginant su stalo druska. Havajietiška druska gali būti naudojama virimo metu, tačiau jos lengvas traškėjimas ir graži spalva dažniausiai naudojama patiekalo pagražinimui ir pirminam skoniui perteikti.

Patarimai

  • Jei jodo neturite jodo trūkumo, nustokite naudoti joduotą druską ir galėsite mėgautis geresniu skoniu.
  • Pasirinkite druskos rūšį pagal konkretų patiekalą; daugelyje receptų nurodomas ir druskos tipas.
  • Pridėkite druskos tik tiek, kad jūsų patiekalas suspindėtų, bet jokiu būdų nedėkite per daug.
  • Valgykite mažiau perdirbtų maisto produktų, taip sumažinsite natrio kiekį.

Svarbu

*Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus;

*Papildykite organizmą natūraliais mineralais ar vitaminais;

*Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Tiems, kas domisi, kaip sustiprinti organizmą, turėti energijos, išvengti nuotaikų svyravimų ir atgauti ramybę, prevencinės sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”. Šis testas, padės geriau pažinti savo organizmą ir gauti rekomendacijas kokiomis maistinėmis medžiagomis jį praturtinti.

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: