chlorofilas vandens stiklineje nauda

Chlorofilo nauda ir vartojimas

Clorofilo nauda yra plačiai aptariama ir analizuojama visame pasaulyje ir tai skatina labai didelį susidomėjimą. Chlorofilas gali būti pateikiamas skysčio, kapsulių ir tabletės formomis.

Chlorofilas geriausiai žinomas kaip medžiaga, kuri suteikia augalams žalią spalvą. Chlorofilas padeda augalams sugerti saulės energiją bei gauti maistinių medžiagų. Nors chlorofilas yra būtinas augalo gyvybei, jis taip pat turi daug tariamos naudos žmonių sveikatai.

Pavyzdžiui, skystas chlorofilas yra populiarus papildas, kuris detoksikuoja organizmą, stiprina imuninę sistemą, didina energiją ir dar turi papildomų naudų. Nors gali būti tam tikrų chlorofilo naudų sveikatai, reikėtų nuodugnesnių mokslinių tyrimų. Šiame straipsnyje aptariame chlorofilą, jo galimą naudą sveikatai ir kaip gauti daugiau chlorofilo iš savo kasdienės mitybos.

Ką chlorofilas daro organizmui

Chlorofilas turi naudos žmonių sveikatai. Visų pirma, jis laikomas galingu antioksidantu ir gali padėti išvengti ląstelių pažeidimo, dėl kurio jos per anksti susensta.

Kai kurie ekspertai taip pat teigia, kad chlorofilas gali padėti gydyti odos ligas, sumažinti kūno kvapą ir netgi užkirsti kelią tam tikrų rūšių vėžiui.

Chlorofilas taip pat kartais naudojamas gydyti ar užkirsti kelią:

 • Artritui
 • Lėtiniui nuovargiui
 • Vidurių užkietėjimui
 • Poveikį kepenims
 • Nutukimui
 • Mielių infekcijai burnoje

Tačiau iki šiol yra mažai įrodymų, patvirtinančių šiuos ir kitus teiginius apie sveikatingumą.1

Daugiau naudingos informacijos apie antioksidantus pateikiama kategorijoje:

Chlorofilas ir Raudonųjų kraujo kūnelių skaičius

Raudonieji kraujo kūneliai

Kai kurie mokslininkai skystą chlorofilą pavadino “kraujo statytoju”, o tai rodo, kad jis gali padidinti raudonųjų kraujo kūnelių skaičių ir (arba) pagerinti jų kokybę.

Tai grindžiama tuo, kad chlorofilas yra chemiškai panašus į hemoglobiną, raudonųjų kraujo kūnelių baltymą, kuris perneša deguonį visame kūne.

2016 m. tyrime, kuriame dalyvavo 72 žmonės, buvo atlikama hemodializė. Dalyviai, tris savaites du ar tris kartus per parą vartojo skysto chlorofilo. Vartojusiems chlorofilą raudonųjų kraujo kūnelių skaičius buvo geresnis nei tų, kuriems buvo skirtas placebas (fiktyvus gydymas).

Manoma, kad chlorofilas gali padėti sumažinti anemijos – sveikų raudonųjų kraujo kūnelių trūkumo – riziką, būdingą dializuojamiems žmonėms.2

Kepenų sveikatai

Taip pat buvo pasiūlyta, kad chlorofilas gali sustiprinti kepenų gebėjimą pašalinti toksinus iš organizmo, nors iki šiol išvadas apima tyrimai su gyvūnais.

Chlorofilo kovos su vėžiu poveikis iš tikrųjų buvo tiriamas tik su gyvūnais laboratorijose. Vienas tyrimas, paskelbtas “Food Chemistry and Toxicology”, pranešė, kad vaivorykštiniai upėtakiai, auginami rezervuaruose su skystu chlorofilu, turėjo mažesnį kepenų vėžio dažnį. Ar tas pats atsitiktų su chlorofilo vartojimu žmogui, dar nenustatyta.

Žaizdų gijimas

Yra tam tikrų įrodymų, kad chlorofilas, taikomas lokaliai (ant odos), gali padėti išgydyti žaizdas.

Chlorofilo naudojimas žaizdų gijimui pradėtas naudoti1950-aisiais. Kai kurie sveikatos specialistai vis dar skiria chlorofiliną – pusiau sintetinį vandenyje tirpių natrio vario druskų mišinį, gautą iš chlorofilo, siekiant paskatinti žaizdų gijimą ir sumažinti kvapus, susijusius su atviromis žaizdomis.

Spuogai ir odos senėjimas

Aknė prieš po

2018 m. “Journal of Clinical Aesthetics and Dermatology” atliktame tyrime padaryta išvada, kad chlorofilas buvo naudingas žmonėms, turintiems spuogų. Nepaisant teigiamų išvadų, rezultatus ribojo nedidelis tyrimo dydis (24 dalyviai) ir kontrolinės grupės (dalyvių grupės, kuriai buvo skirtas neaktyvus placebas) nebuvimas.

2016 m. tyrimas, paskelbtas žurnale “Clinical Cosmetics and Investigational Dermatology”, padarė išvadą, kad chlorofilas turi anti-senėjimo savybių, kurios gali sumažinti senėjimo požymius dėl saulės poveikio.

Chlorofilas taip pat gali turėti kitų odos privalumų, nors reikia atlikti daugiau tyrimų.

Chlorofilo papildai

Maisto papildai, kurių sudėtyje yra chlorofilo, dažnai gaunami iš kviečių, spirulinos, miežių žolės, chlorelių ir mėlynai žalių dumblių. Jie būna tablečių, kapsulių ir skystos formos. Skystas chlorofilas dažnai iš tikrųjų yra chlorofilinas.

Rekomenduojamos chlorofilo papildų dozės nėra. Geriausia neviršyti dozės, išspausdintos ant produkto etiketės.

Svarbu rinktis specialistų rekomenduojamus papildus. Kokybiškus papildus galima rasti:

Chlorofilo šaltiniai

Nesvarbu, ar nuspręsite vartoti chlorofilo papildus, ar ne, mitybos specialistai sutinka, kad nėra bloga idėja į savo racioną įtraukti daržoves, kurių sudėtyje yra chlorofilo.

Tamsiai žalios spalvos lapinėse daržovėse paprastai gausu chlorofilo, tačiau yra ir kitų maisto produktų, kuriuose yra apčiuopiamas chlorofilo kiekis:

 • Liucerna
 • Šparagas
 • Bazilikas
 • Brokoliai
 • Kalendra
 • Žalieji obuoliai
 • Žalios vynuogės
 • Kanapių sėklos
 • Kivi
 • Matcha arbata
 • Petražolė
 • Pistacijos
 • Jūros dumbliai
 • Špinatai
 • Spirulina

Chlorofilo šalutinis poveikis

Nors chlorofilas paprastai laikomas saugiu vartojant kaip papildą, kai kurie žmonės gali patirti lengvą šalutinį poveikį, ypač naudojant skystą chlorofilą.

Tai apima:

 • Žalias išmatas
 • Pykinimą
 • Skrandžio spazmus
 • Viduriavimą
 • Vėmimą

Be to, skysti chlorofilo papildai gali padaryti odą jautresnę saulei ir padidinti saulės nudegimo riziką.

Chlorofilo papildai gali trukdyti tam tikrų vaistu poveikiui, todėl prieš pradėdami vartoti chlorofilo papildus rekomenduojama pasitarti su sveikatos specialistu.

Saugos aspektai

Chlorofilo kokybė gali skirtis priklausomai nuo gamintojo. Todėl svarbu pasirinkti patikimą, gamintoją, kuris užtikrina, kad visos papildo sudedamosios dalys yra kruopščiai patikrints trečiųjų šalių laboratorijose.

Apibendrinkime

Chlorofilas yra pigmentas, suteikiantis augalams žalią spalvą. Chlorofilas turi maistinę vertę, tačiau daugelis mano, kad jis taip pat turi didelę naudą sveikatai. Tai apima spuogų, anemijos ir vidurių užkietėjimo gydymą, taip pat kepenų toksiškumo, mielių infekcijų ir net vėžio prevenciją.

Tamsiai žalios spalvos lapinės daržovės yra puikus chlorofilo šaltinis, tačiau chlorofilo galima rasti ir kituose žaliuose vaisiuose, žolelėse ir daržovėse. Vartojant kaip papildą, chlorofilas gali sukelti pykinimą, viduriavimą ir kitus virškinimo trakto šalutinius poveikius.

Naudinga paminėti

Chlorofilas neturėtų būti laikomas paskirto vaisto pakaitalu ir neturėtų būti laikomas savaime saugiu vien dėl to, kad jis yra “natūralus”. Vartojant didelį kiekį chlorofilo, gali sutrikti skrandžio funkcija ir pasireikšti viduriavimas.

Dažniausiai užduodami klausimai apie chlorofilą:

Kas yra chlorofilas?

Chlorofilas yra žalia pigmento rūšis, kuri yra atsakinga už augalų ir algų žalią spalvą. Jis taip pat yra esminis fotosintezės komponentas, procese, per kurį augalai gamina maistą naudodamiesi šviesa.

Ar sveika gerti skystą chlorofilą?

Skystą chlorofilą saugu gerti saikingai, tačiau jis nėra vienintelis sveikatos eliksyras. Jis neišgydys nuo sveikatos problemų. Skystame chlorofile yra maistinių medžiagų ir antioksidantų, tačiau mažai mokslinių įrodymų patvirtina jo naudojimą bet kokios būklės prevencijai ar gydymui.

Kokio tipo vėžiui gali būti naudingi chlorofilo papildai?

Nors tyrimai tebevyksta, kai kurie tyrimai parodė, kad chlorofilo papildai gali būti naudingi tam tikrų rūšių vėžiui, įskaitant kepenis, šlapimo pūslę ir kasą.6

Ar chlorofilas skatina plaukų augimą?

Chlorofile yra antioksidantų ir kitų maistinių medžiagų, kurios gali pagerinti plaukų būklę, tačiau nėra tiesioginio mokslinio ryšio tarp plaukų būklės ir chlorofilo papildų vartojimo.

Kokia yra chlorofilo nauda žmogaus organizmui?

Chlorofilas gali turėti daug naudos žmogaus sveikatai. Jis gali padėti valyti kūną, stiprinti imuninę sistemą, atstatyti ir atnaujinti ląsteles, gerinti odos būklę, mažinti uždegimą ir netgi padėti kovoti su vėžiu. Tačiau reikia pažymėti, kad dauguma tyrimų atlikti su laboratoriniais gyvūnais, todėl reikia daugiau mokslinių tyrimų, kad patvirtinti šias teigiamas savybes žmonėms.

Kaip galima gauti chlorofilo?

Chlorofilas yra natūraliai randamas daugelyje žalių augalų, tokių kaip špinatai, brokoliai, petražolės, salotos ir žalioji arbata. Taip pat galima rasti chlorofilo papildų, kurie gali būti vartojami tablečių, kapsulių, skysto ekstrakto ar miltelių formose.

Svarbu

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti kokių maistinių medžiagų šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: