chlorofilas vandens stiklineje nauda

Chlorofilo nauda 5 svarbiausi faktai

Chlorofilas yra pigmentas, randamas augaluose, dumbliuose ir melsvabakterėse, suteikiantis šiems organizmams žalią spalvą. Šis natūralus junginys atlieka svarbų vaidmenį fotosintezės procese, kurio metu augalai sugeria saulės šviesą ir paverčia ją energija. Chlorofilo nauda sveikatai jau seniai domina mokslininkus ir sveikos gyvensenos entuziastus.

Pavyzdžiui, skystas chlorofilas yra populiarus papildas, kuris detoksikuoja organizmą, stiprina imuninę sistemą, didina energiją ir dar turi papildomų naudų. Nors gali būti tam tikrų chlorofilo naudų sveikatai, reikėtų nuodugnesnių mokslinių tyrimų. Šiame straipsnyje aptariame chlorofilą, jo galimą naudą sveikatai ir kaip gauti daugiau chlorofilo iš savo kasdienės mitybos.

Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime svarbiausius faktus apie chlorofilą, jo naudą sveikatai, šaltinius mityboje ir papildus. Taip pat apžvelgsime galimus šalutinius poveikius ir saugumo aspektus, susijusius su chlorofilo vartojimu. Sužinosite, kodėl chlorofilas laikomas vertingu augaliniu pigmentu ir kaip jį galima įtraukti į savo kasdienę mitybą siekiant pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą.

Kas yra chlorofilas

Chlorofilas yra žalias pigmentas, randamas augaluose, dumbliuose ir melsvabakterėse, kuris sugeria saulės šviesą ir fotosintezės proceso metu paverčia ją energija. Šis natūralus junginys atlieka itin svarbų vaidmenį augalų gyvybinėje veikloje, nes:

 1. Padeda augalams sugerti saulės energiją bei gauti maistinių medžiagų.
 2. Dalyvauja viename svarbiausių žemės cheminių reiškinių – deguonies gamyboje, kurios dėka augalai aprūpina visus gyvus objektus deguonimi.

Chlorofilas gali būti išgautas iš augalų arba žaliadumblių. Pastarasis pasižymi stipresnėmis detoksikacinėmis savybėmis, padedančiomis iš organizmo pašalinti sunkiuosius metalus. Be to, chlorofilo sudėtyje varijuoja skirtingi mikroelementų kiekiai, tokie kaip magnis, kalis, geležis ir kiti.

Chlorofilas skirstomas į kelis tipus, iš kurių pagrindiniai yra chlorofilas a ir chlorofilas b, pasižymintys unikaliomis struktūromis ir funkcijomis:

 • Chlorofilas a yra pagrindinis pigmentas, dalyvaujantis fotosintezėje, o chlorofilai b, c ir d yra pagalbiniai pigmentai, padedantys sugerti šviesą ir perduoti energiją chlorofilui.
 • Chlorofilas a efektyviausiai sugeria šviesą maždaug 430 nanometrų (mėlyna šviesa) ir 662 nanometrų (raudona šviesa) bangos ilgio.
 • Chlorofilas b efektyviausiai sugeria šviesą maždaug 455 nanometrų (mėlyna šviesa) ir 642 nanometrų (raudona šviesa) bangos ilgio.

Įdomu tai, kad chlorofilas yra chemiškai panašus į hemoglobiną, raudonųjų kraujo kūnelių baltymą, kuris perneša deguonį visame kūne, tačiau vietoj geležies jo centre yra magnis. 

Įdomūs faktai apie chlorofilą

Chlorofilas yra plačiai aptariama ir analizuojama tema visame pasaulyje. Šis žalias pigmentas pasižymi įdomiomis savybėmis ir faktais:

 • Chlorofilas turi panašių savybių kaip ir chlorofilinas.
 • Chlorofilas gali būti pateikiamas skysčio, kapsulių ir tabletės formomis.
 • Chlorofilo naudojimas žaizdų gijimui pradėtas taikyti 1950-aisiais metais.
 • Patekęs į žmogaus organizmą, chlorofilas gali pagerinti raudonųjų kraujo ląstelių kokybę, padarydamas jas lankstesnes ir efektyvesnes pernešant deguonį.
 • Chlorofilas yra galingas antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų sukeliamų pažeidimų.

Be to, chlorofilas gali padėti neutralizuoti toksinus organizme, todėl yra puikus papildas tiems, kurie yra veikiami aplinkos teršalų ar netinkamai maitinasi. Kai kurie tyrimai rodo, kad chlorofilas gali padėti sumažinti kūno kvapą ir blogą burnos kvapą.

Istoriškai įvairios chlorofilu turtingų augalų dalys buvo naudojamos tradicinėje medicinoje gydymo tikslais, pavyzdžiui, žaizdų gijimui, kraujo apytakos gerinimui, anemijos gydymui ir infekcijų prevencijai. Šiandien chlorofilas naudojamas kosmetikoje, maisto papilduose ir sveikatos produktuose.

Chlorofilo nauda organizmui

Chlorofilas pasižymi įvairiomis naudingomis savybėmis sveikatai. Jis padeda stiprinti imuninę sistemą, gerinti kraujo apytaką ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Chlorofilas didina raudonųjų kraujo ląstelių gamybą, o tai padeda pagerinti deguonies pernešimą organizme. Be to, jis pasižymi antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali sumažinti infekcijos riziką ir paspartinti žaizdų gijimą.

Chlorofilas gali padėti:

 • Sumažinti tam tikrų vėžio rūšių, pavyzdžiui, odos ir kepenų vėžio, riziką
 • Reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti insulino jautrumą
 • Sumažinti 2 tipo diabeto išsivystymo riziką
 • Mažinti uždegimą ir oksidacinį stresą, kurie susiję su nutukimu ir metaboliniais sutrikimais
 • Neutralizuoti laisvuosius radikalus ir apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų
 • Sumažinti chemoterapijos sukeliamų šalutinių poveikių riziką

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad chlorofilas gali turėti kovos su vėžiu poveikį. Yra tam tikrų įrodymų, kad vietiškai naudojamas chlorofilas gali padėti gydyti žaizdas. Be to, jis gali turėti daug naudos žmogaus sveikatai, pavyzdžiui, stiprinti imuninę sistemą, atstatyti ir atnaujinti ląsteles, gerinti odos būklę, mažinti uždegimą ir netgi padėti kovoti su vėžiu.

Chlorofilas taip pat gali padėti detoksikuoti organizmą, pašalindamas toksinus, sunkiuosius metalus ir kancerogenus, taip sumažindamas vėžio riziką.

Daugiau naudingos informacijos apie antioksidantus pateikiama kategorijoje:

Chlorofilas ir Raudonųjų kraujo kūnelių skaičius

Raudonieji kraujo kūneliai

Kai kurie mokslininkai skystą chlorofilą pavadino “kraujo statytoju”, o tai rodo, kad jis gali padidinti raudonųjų kraujo kūnelių skaičių ir (arba) pagerinti jų kokybę.

Tai grindžiama tuo, kad chlorofilas yra chemiškai panašus į hemoglobiną, raudonųjų kraujo kūnelių baltymą, kuris perneša deguonį visame kūne.

2016 m. tyrime, kuriame dalyvavo 72 žmonės, buvo atlikama hemodializė. Dalyviai, tris savaites du ar tris kartus per parą vartojo skysto chlorofilo. Vartojusiems chlorofilą raudonųjų kraujo kūnelių skaičius buvo geresnis nei tų, kuriems buvo skirtas placebas (fiktyvus gydymas).

Manoma, kad chlorofilas gali padėti sumažinti anemijos – sveikų raudonųjų kraujo kūnelių trūkumo – riziką, būdingą dializuojamiems žmonėms.2

Kepenų sveikatai

Taip pat buvo pasiūlyta, kad chlorofilas gali sustiprinti kepenų gebėjimą pašalinti toksinus iš organizmo, nors iki šiol išvadas apima tyrimai su gyvūnais.

Chlorofilo kovos su vėžiu poveikis iš tikrųjų buvo tiriamas tik su gyvūnais laboratorijose. Vienas tyrimas, paskelbtas “Food Chemistry and Toxicology”, pranešė, kad vaivorykštiniai upėtakiai, auginami rezervuaruose su skystu chlorofilu, turėjo mažesnį kepenų vėžio dažnį. Ar tas pats atsitiktų su chlorofilo vartojimu žmogui, dar nenustatyta.

Žaizdų gijimas

Yra tam tikrų įrodymų, kad chlorofilas, taikomas lokaliai (ant odos), gali padėti išgydyti žaizdas.

Chlorofilo naudojimas žaizdų gijimui pradėtas naudoti1950-aisiais. Kai kurie sveikatos specialistai vis dar skiria chlorofiliną – pusiau sintetinį vandenyje tirpių natrio vario druskų mišinį, gautą iš chlorofilo, siekiant paskatinti žaizdų gijimą ir sumažinti kvapus, susijusius su atviromis žaizdomis.

Spuogai ir odos senėjimas

Aknė prieš po

2018 m. “Journal of Clinical Aesthetics and Dermatology” atliktame tyrime padaryta išvada, kad chlorofilas buvo naudingas žmonėms, turintiems spuogų. Nepaisant teigiamų išvadų, rezultatus ribojo nedidelis tyrimo dydis (24 dalyviai) ir kontrolinės grupės (dalyvių grupės, kuriai buvo skirtas neaktyvus placebas) nebuvimas.

2016 m. tyrimas, paskelbtas žurnale “Clinical Cosmetics and Investigational Dermatology”, padarė išvadą, kad chlorofilas turi anti-senėjimo savybių, kurios gali sumažinti senėjimo požymius dėl saulės poveikio.

Chlorofilas taip pat gali turėti kitų odos privalumų, nors reikia atlikti daugiau tyrimų.

Chlorofilo papildai

Maisto papildai, kurių sudėtyje yra chlorofilo, dažnai gaunami iš kviečių, spirulinos, miežių žolės, chlorelių ir mėlynai žalių dumblių. Jie būna tablečių, kapsulių ir skystos formos. Skystas chlorofilas dažnai iš tikrųjų yra chlorofilinas.

Rekomenduojamos chlorofilo papildų dozės nėra. Geriausia neviršyti dozės, išspausdintos ant produkto etiketės.

Svarbu rinktis specialistų rekomenduojamus papildus. Kokybiškus papildus galima rasti:

Chlorofilo šaltiniai mityboje

Chlorofilas yra plačiai paplitęs įvairiose žaliosiose daržovėse, dumbliuose ir melsvabakterėse. Kai kurie geriausi chlorofilo šaltiniai yra spirulina, chlorelė ir kviečių žolė . Chlorofilas gali būti išgautas iš įvairių šaltinių, įskaitant dumblius, špinatus ir kitas lapines daržoves

Nesvarbu, ar nuspręsite vartoti chlorofilo papildus, ar ne, mitybos specialistai sutinka, kad nėra bloga idėja į savo racioną įtraukti daržoves, kurių sudėtyje yra chlorofilo.

Tamsiai žalios spalvos lapinėse daržovėse paprastai gausu chlorofilo, tačiau yra ir kitų maisto produktų, kuriuose yra apčiuopiamas chlorofilo kiekis:

 • Liucerna
 • Šparagas
 • Bazilikas
 • Brokoliai
 • Kalendra
 • Žalieji obuoliai
 • Žalios vynuogės
 • Kanapių sėklos
 • Kivi
 • Matcha arbata
 • Petražolė
 • Pistacijos
 • Jūros dumbliai
 • Špinatai
 • Spirulina

Chlorofilo naudojimo būdai

Chlorofilas papildai yra prieinami įvairiomis formomis, įskaitant tabletes, kapsules ir skysčius. Rekomenduojama chlorofilo dozė yra 100-300 mg per dieną. Svarbu laikytis rekomenduojamos dozės ir prieš vartojant bet kokius papildus pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Chlorofilas gali būti vartojamas keliais būdais:

 • Kaip dietinis papildas 
 • Kaip priemonė pagerinti maisto kokybę ir sumažinti kūno kvapą, vartojant prieš valgį 
 • Kaip priemonė pagerinti kūno kokybę ir sumažinti kūno kvapą, naudojant ant odos 

Chlorofilas gali padėti:

 • Pagerinti virškinimą
 • Detoksikuoti organizmą
 • Atnaujinti naudingas ląsteles
 • Sumažinti blogąjį burnos kvapą ir kūno kvapą 
 • Neutralizuoti tam tikrus nenormalius kvapus 

Pavyzdžiui, skystas chlorofilas yra populiarus produktas, kurio rekomenduojama dozė yra vienas šaukštas tris kartus per dieną, 15-20 minučių prieš valgį ar tarp valgių. 476 ml pakuotės užtenka 30 dienų. Pirkėjai vertina produktą teigiamai, vidutiniškai 5 iš 5 balų.

Chlorofilo kokybė gali skirtis priklausomai nuo gamintojo. Todėl svarbu pasirinkti patikimą, gamintoją, kuris užtikrina, kad visos papildo sudedamosios dalys yra kruopščiai patikrints trečiųjų šalių laboratorijose.

Chlorofilo šalutinis poveikis ir saugumo aspektai

Nors chlorofilas paprastai laikomas saugiu, kai vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, tačiau kai kuriems žmonėms jis gali sukelti virškinimo sutrikimų, tokių kaip viduriavimas ir skrandžio diskomfortas. Vartojant didelį kiekį chlorofilo, gali sutrikti skrandžio funkcija ir pasireikšti viduriavimas. Be to, chlorofilo papildai gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, todėl prieš juos vartojant svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Tai apima:

 • Žalias išmatas
 • Pykinimą
 • Skrandžio spazmus
 • Viduriavimą
 • Vėmimą

Svarbu paminėti, kad:

 • Nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims reikėtų vengti vartoti chlorofilo papildus.
 • Mokslininkai netyrė chlorofilo poveikio nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims, todėl prieš pradedant vartoti preparatus su šia medžiaga, būtina pasitarti su gydytoju.
 • Chlorofilas neturėtų būti laikomas paskirto vaisto pakaitalu ir neturėtų būti laikomas savaime saugiu vien dėl to, kad jis yra “natūralus” 

Be to, skysti chlorofilo papildai gali padaryti odą jautresnę saulei ir padidinti saulės nudegimo riziką.

Chlorofilo papildai gali trukdyti tam tikrų vaistu poveikiui, todėl prieš pradėdami vartoti chlorofilo papildus rekomenduojama pasitarti su sveikatos specialistu.

Dažniausiai užduodami klausimai apie chlorofilą:

Kas yra chlorofilas?

Chlorofilas yra žalia pigmento rūšis, kuri yra atsakinga už augalų ir algų žalią spalvą. Jis taip pat yra esminis fotosintezės komponentas, procese, per kurį augalai gamina maistą naudodamiesi šviesa.

Ar sveika gerti skystą chlorofilą?

Skystą chlorofilą saugu gerti saikingai, tačiau jis nėra vienintelis sveikatos eliksyras. Jis neišgydys nuo sveikatos problemų. Skystame chlorofile yra maistinių medžiagų ir antioksidantų, tačiau mažai mokslinių įrodymų patvirtina jo naudojimą bet kokios būklės prevencijai ar gydymui.

Kokio tipo vėžiui gali būti naudingi chlorofilo papildai?

Nors tyrimai tebevyksta, kai kurie tyrimai parodė, kad chlorofilo papildai gali būti naudingi tam tikrų rūšių vėžiui, įskaitant kepenis, šlapimo pūslę ir kasą.6

Ar chlorofilas skatina plaukų augimą?

Chlorofile yra antioksidantų ir kitų maistinių medžiagų, kurios gali pagerinti plaukų būklę, tačiau nėra tiesioginio mokslinio ryšio tarp plaukų būklės ir chlorofilo papildų vartojimo.

Kokia yra chlorofilo nauda žmogaus organizmui?

Chlorofilas gali turėti daug naudos žmogaus sveikatai. Jis gali padėti valyti kūną, stiprinti imuninę sistemą, atstatyti ir atnaujinti ląsteles, gerinti odos būklę, mažinti uždegimą ir netgi padėti kovoti su vėžiu. Tačiau reikia pažymėti, kad dauguma tyrimų atlikti su laboratoriniais gyvūnais, todėl reikia daugiau mokslinių tyrimų, kad patvirtinti šias teigiamas savybes žmonėms.

Kaip galima gauti chlorofilo?

Chlorofilas yra natūraliai randamas daugelyje žalių augalų, tokių kaip špinatai, brokoliai, petražolės, salotos ir žalioji arbata. Taip pat galima rasti chlorofilo papildų, kurie gali būti vartojami tablečių, kapsulių, skysto ekstrakto ar miltelių formose.

Išvados ir rekomendacijos

Apibendrinant, chlorofilas yra vertingas augalinis pigmentas, randamas lapinėse daržovėse, dumbliuose ir melsvabakterėse. Šis natūralus junginys atlieka svarbų vaidmenį fotosintezės procese ir pasižymi įvairiomis naudingomis savybėmis žmogaus sveikatai, tokiomis kaip antioksidacinis poveikis, detoksikacija ir uždegimo mažinimas.

Chlorofilas yra prieinamas maisto papildų forma, tačiau prieš pradedant jį vartoti, svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu dėl galimų šalutinių poveikių ir sąveikos su kitais vaistais. Įtraukiant chlorofilu turtingus maisto produktus į kasdienę mitybą ir atsakingai vartojant papildus, galima pasinaudoti šio žalio pigmento teikiama nauda sveikatai ir gerai savijautai.

Svarbu

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti kokių maistinių medžiagų šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: