1
darbuotoju sveikata

Gera darbuotojų savijauta – puikūs įmonės rezultatai

Kiekviena įmonė ar organizacija siekia būti geriausia ir užimti lyderio poziciją įnirtingoje konkurencinėje kovoje. Svarbiausias kasdienis tikslas – pagerinti įmonės rezultatus ir gauti kuo didesnę grąžą. Kuo toliau, tuo labiau tampa aišku, kad gera darbuotojo savijauta žengia koja kojon su jo motyvacija ir galimybėmis pasireikšti. Taigi, tariant trumpiau – kuo geriau žmogus jausis, tuo aukštesnius įmonės tikslus įgyvendins. Tačiau kaip sužinoti apie savo darbuotojų sveikatą ir ją pagerinti? Sprendimą suteiks „FindVit“! Kaip? Kviečiame skaityti plačiau.

Kasdienė veikla: tikslai ir motyvacija

Kasdienėje darbo veikloje turime iškeltus tikslus, našumo rodiklius, dažniausiai vadinamus KPI’sais. Visi stengiamės juos pasiekti. Deja, kartais viskas vyksta ne taip, kaip norime. Gali būti daugybė priežasčių, kurios užkerta kelią iškeltų tikslų įvykdymui. Dažnu atveju įmonės, orientuodamosi tik į gerus darbo rezultatus, skiria visą savo dėmesį darbinei aplinkai ir atmosferai joje. Be abejonės, tai – svarbus veiksnys. Bet jei pabandytume pažvelgti plačiau?  

Realybė yra paprasta: KPI’sus pasiekia įmonės darbuotojai. Norint, kad darbuotojas pasiektų reikiamą rezultatą, jis, visų pirmiausia, turi pats to norėti. Taipogi, kitas svarbus veiksnys – tinkamas energijos lygis. Turima darbuotojo energija priklauso nuo viso paros laiko, 24 valandų, iš kurių tik trečdalis praleidžiamas darbovietėje. Jei yra žinoma, kad darbinėje aplinkoje viskas gerai, kaip reikėtų įvertinti likusio laiko kokybę? 

Pastaruoju metu vis atviriau yra kalbama apie „tylųjį atsitraukimą“. Šis žodžių junginys geriausiai apibūdina darbuotojo motyvacijos stoką, nenorą stengtis ir siekti tikslų. Nors šis reiškinys įvairiose organizacijose pastebimas vis dažniau, tikslios jo priežastys ne visada yra žinomos.[1] 

Ar darbuotojai patenkinti organizacija, kurioje dirba?

Dar vienas svarbus aspektas, darantis didžiulę įtaką bendrai darbo kokybei ir darbuotojo savijautai, yra pasitenkinimas įmone, kurioje jis dirba. Konsultacijų metu, kai darbuotojai kreipiasi dėl sveikatos problemų, visada paklausiame jų nuomonės apie darbovietę: juk tai žmonės, nuolatos kuriantys įmonei pridėtinę vertę, siekiantys aukščiausių rezultatų ir nešančių didelę atsakomybę. Apibendrinant, nuolatos girdimi atsakymai yra: „Nieko įmonė nedaro…”, „Įmonei neįdomu…”. Kodėl darbuotojai taip mano?

Ar vadovai žino apie tikrąją darbuotojų savijautą?

Kaip jau minėta anksčiau, verta atkreipti dėmesį ne tik į bendrą darbo vietos atmosferą. Pasaulis keičiasi, tobulėja, tad pokyčiai tampa neišvengiami ir darbiniuose santykiuose. Pastaruoju metu išryškėjo nauja, pozityvi tendencija tarp darbuotojų ir personalo vadovų. Gera darbuotojo savijauta ne tik darbinėje aplinkoje, bet ir už jos ribų – namuose, tampa viena iš prioritetinių vadovo atsakomybių.

 Paruošėme klausimus, kurie padės vadovams žinoti daugiau apie jų komandos narius:

  • Ar  darbuotojas rūpinasi savimi, kad turėtų pakankamai energijos?
  • Ar kasdienė darbuotojo rutina jam padeda? O gal atvirkščiai, kenkia?
  • Ar organizacija proaktyviai rūpinasi darbuotojais ir žino, ko reikia žmonėms, kad visi turėtų daugiau jėgų?
  • Ar įmonės vadovai žino apie galimas „tiksinčias bombas“, kurias galėtų „nukenksminti“?
  • Ar organizacija turi konkurencinį pranašumą? Kokia rizika, kad darbuotojai pradės ją palikti?
  • Į ką atkreipti dėmesį, norint darbuotojams padėti ir paskatinti pasiekti geresnių rezultatų?
  • Ar darbuotojams skiriamas individualus, suasmenintas dėmesys?

Gavus atsakymus į šiuos klausimus, organizacija gali priimti tikslingus sprendimus, padėsiančius jai augti greičiau bei užtvirtinti norimas pozicijas.

Ką daryti?

„FindVit“ gali padėti Jums atsakyti į visus šiuos klausimus. Kasdienė mūsų veikla – žmonių konsultavimas sveikatos klausimais. Nuolat dirbame su skirtingų įmonių darbuotojais, tad aiškiai matome, ką reikia daryti, norint žmones motyvuoti, padidinti jų įsitraukimą į veiklą, taip žymiai pagerinant jų našumo rodiklius. Žinome, kaip pagerinti darbuotojų bendrą savijautą ir psichologinę būklę.

Turime sukaupę didžiulę, net kelių tūkstančių dirbančių žmonių, rezultatų duomenų bazę. Klausimų ir atsakymų bazė yra parengta skirtingų sričių sveikatos specialistų, atsižvelgiant į pasaulinių sveikatos organizacijų rekomendacijas. Darbuotojui pateikiamas koncentruotas klausimynas (atsakyti į klausimus užtrunka vos kelias minutes).

Vienas rūpestingas žingsnis – tik tiek reikia savo kolegoms parodyti, kad jais rūpinatės. Šio klausimyno dėka galėsite matyti apibendrintą darbuotojų savijautos visumą ir žinoti, kokių veiksmų pirmiausia imtis, siekiant, kad darbuotojai jaustųsi geriau ir dirbtų našiau. 

Kaip viskas vyksta?

Keli lengvi etapai:

  • Aptariame ir sulyginame lūkesčius. Esant poreikiui, klausimyną pritaikome pagal Jūsų prioritetus.
  • Siunčiame Jums nuorodą, kuria pasidalinate su savo darbuotojais. Taip galėsite matyti atskirų grupių rezultatus. Darbuotojai, atsidarę nuorodą, skiria 5 minutes klausimų, susijusių su jais ir jų kasdiene veikla, atsakymui. 
  • Matydami gautus rezultatus, galime juos analizuoti įvairiais „pjūviais“ bei palyginti su kitų grupių rezultatais. Apibendrinus visą reikalingą informaciją, galime nustatyti prioritetinius žingsnius, kurie: pagerins bendrus įmonės rezultatus, praplės darbuotojų savęs pažinimą, sumažins darbuotojų pasitraukimo riziką, padės sumažinti išlaidas ir tikslingai nukreipti finansinius resursus.

Atsakingai vykdant nustatytus žingsnius pagerės įmonės darbuotojų sveikata ir motyvacija, dėl to aukščiausi rezultatai bus pasiekiami lengviau ir paprasčiau.  

Papildoma informacija

Galime bendradarbiauti Jums patogiausiu būdu. Konkrečius poreikius ir galimybes aptarkime el. paštu: lietuva@findvit.com

arba tel. +370 674 48694. 

Susisiekite, pasitarsime, kuo galime padėti ir pasiūlysime Jums optimaliausią sprendimą. 


Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: