Fermentu nauda

Fermentai – paslaptingasis sveikatos raktas

Kas yra fermentai ir kaip jie veikia?

Fermentai yra vieni pagrindinių mūsų organizmo junginių. Tai natūraliai susidarantys baltymai, kurie pagreitina ir valdo visus organizme vykstančius gyvybiškai svarbius procesus. Jie reguliuoja naujų medžiagų susidarymo, skilimo bei energijos išskyrimo procesus.

Kad būtume energingi, organizme turi gyventi pakankamas kiekis aktyvių fermentų. Žmogaus organizme yra aptikta daugiau nei 5 tūkst. 22 skirtingų tipų fermentų.

Plačiausiai yra žinomi fermentai, kurie atitinkamai skaido angliavandenius, riebalus ir baltymus.

Amilazė – suskaido angliavandenius, krakmolą ir cukrų, kurie vyrauja augaliniuose maisto produktuose (bulvės, vaisiai, daržovės, grūdai).

Lipazė – padeda virškinti riebalų turinčius maisto produktus, pvz., pieno produktus, riešutus, aliejus, kiaušinius ir mėsą.

Celiulazė – padeda virškinti daug skaidulų turinčius maisto produktus, tokius kaip brokoliai, šparagai ir pupelės, kurie gali sukelti dujų kaupimąsi. Laktazė – skaido cukraus laktozę į gliukozę ir galaktozę.

Maltazė – skaido cukraus maltozę į mažesnes gliukozės molekules.

Kodėl fermentai tokie svarbūs mūsų sveikatai?

Medicinos mokslų daktaras H. Shinya, kuris daugelį metų tyrinėja fermentų poveikį sveikatai, fermentus vadina jaunystės fermentais. Jie yra visų organizme vykstančių reakcijų tarpininkai.  Fermentai dalyvauja beveik visose ląstelių vidaus reakcijose, kurioms būtini fermentai, kad būtų galima palaikyti gyvybę.

Jie primena mažas žirkles, kurios mūsų suvalgytą maistą „sukarpo“ į mažesnes dalis. Taip lengviau ir geriau įsisavinamos maistingos medžiagos.

Didelė dalis  fermentų yra gaminama kasoje. Jei organizmui trūksta fermentų, gali būti sudėtinga suskaidyti sunkesnį maistą, tad taip ima kauptis dujos, pučiasi pilvas, sutrinka skrandžio veikla ir visa virškinimo sistema veikia ne pastoviai.

Taip pat fermentai, padeda atsinaujinti pasenusioms ir susidėvėjusioms ląstelėms, maistui virsti energija. Greičiau gyja žaizdos, jie padeda apsisaugoti nuo ligas sukeliančių mikroorganizmų, aktyvina imuninę  sistemą.

Kaip organizmas gauna reikalingų fermentų?

Žmonės gimsta turėdami tam tikrą kiekį fermentų. Deja, netinkamas gyvenimo būdas, stresas, nesuderinta mityba išbalansuoja organizmą. 

Natūralus fermentų šaltinis yra švieži ir džiovinti vaisiai, daržovės bei fermentuoti maisto gaminiai. Tačiau termiškas apdorojimas aukštesnėje nei 45 laipsniai temperatūroje bei pramoniniai procesai juose sunaikina daugumą fermentų.

Gali būti sunku vien iš mitybos gauti visas reikiamas medžiagas, nes virimo ir kepimo metu maiste esantys fermentai žūsta.  Tuomet organizmas virškinimui sunaudoja visų kūno audinių ir organų regeneracijai skirtus sisteminius enzimus.

Buvo teigiama, kad organizmas pats pagamina reikiamą kiekį fermentų. Tačiau pastaruoju metu, dėl suprastėjusios mitybos, pasikeitusių gyvenimo įpročių, ėmė sparčiai trūkti. Puiku, jeigu jūsų kasdienė mityba praturtinta želmenimis, daržovėmis, ypač lapinėmis. Netrūksta vaisių, tokių kaip ananasai ir papajos.

Bet jeigu kasdien nesuvalgote pakankamai šių vaisių ir daržovių, vertėtų tinkamai praturtinti savo organizmą kokybiškais fermentais. Juos galima rasti kategorijoje – Fermentai.

Kada organizmui gali trūkti fermentų ir kaip tai pakeisti?

Organizmas su amžiumi gamina vis mažiau fermentų, tačiau regeneracijai jų reikia vis daugiau.

Fermentų poreikį mūsų organizmui didina  padidėjęs gyvenimo tempas, ilgalaikis stresas, užsitęsęs nuovargis ir miego trūkumas. Taip pat lėtinės ligos, per mažas suvartojamas šviežių daržovių ir vaisių kiekis, ilgalaikis vaistų vartojimas, žalingi įpročiai, organizmo senėjimas.

Fermentų trūkumas gali atsirasti dėl amžiaus, dietos ir gyvenimo būdo derinio. Šie trūkumai gali sukelti įvairių virškinimo sutrikimų, įskaitant retkarčiais atsirandančias dujos, pilvo pūtimą ir virškinimo sutrikimus.

Virškinimo sistemos stiprinimas fermentais ir probiotikais skatina optimalų virškinimą, išlaikant natūralią virškinimo sistemos pusiausvyrą ir palaiko bendrą virškinamojo trakto sveikatą.

Fermentai veiksmingi visame jūsų virškinimo trakto pH spektre. Šio komplekso sudėtyje yra sustiprinta fermentų formulė, skaidanti angliavandenius, riebalus, skaidulas ir baltymus. Probiotikai suteikia papildomą virškinimo palaikymą, didindami fermentų gamybą ir skatindami reguliarumą.

Kodėl senėjimas taip susijęs su fermentais?

Mums senstant, organizmas natūraliai ima gaminti mažiau fermentų. Jų trūkumas ir organizme nuolat vykstantys uždegimo procesai yra vieni iš pagrindinių senėjimo priežasčių.

Su amžiumi, fermentų poreikis tampa  didesnis, nei mūsų organizmas pajėgus pagaminti.  Žmones pradeda varginti prasta sveikata, lėtinis nuovargis ir senkanti energija – kitaip tariant, silpstančios gyvybinės jėgos. 

Japonų medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya knygoje „Fermentų faktorius“, dalinasi savo tyrinėjimais ir praktine patirtimi, kaip fermentai gali padėti organizmui sulėtinti senėjimo procesus.

Rekomenduojama papildyti savo organizmą sinergiškai veikiančiais fermentais kartu su gerosiomis bakterijomis. Tai padeda ląstelėms atsinaujinti, atkurdami gyvybinę energiją.

Jei nesi tikra/s kurie dar  vitaminai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metu, gali padėti nemokamas gidas “Tavo diena” ir sužinok  asmeninę rekomendaciją!

Parengta pagal Hiromi Shinya, MD. Jaunystės fermentas. Stabdykite senėjimą, Atjauninkite ląsteles, Atkurkite savo energiją.

Hiromi Shinya, MD. Fermentų Faktorius

Susiję straipsniai:

One comment on “Fermentai – paslaptingasis sveikatos raktas

  • Valerija

    2023-09-07 - 19:48

    nu taip, skrandis kartais streikuoja. kartais, praėjus kokioms 2 – 3 val. po valgio, visą suvalgytą maistą išvemiu…. jau 3 metai, kaip turiu pasigaminusi eko enzimų iš naminių obuolių, maistui ir kulinarijai, tik trūksta žinių, kaip ir po kiek juos vartoti. Ar jie padėtų skrandžiui? gal kokių patarimų ar nuorodų įkeltumėt? Ačiū.

    Atsakyti į komentarą

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: