Plaukų slinkimas/pasitaisymas

Slenka plaukai: priežastys ir kaip to išvengti

Sveiki ir gražūs plaukai yra labai svarbus žmogaus aksesuaras. Tačiau dažna problema su kuria susiduriame yra plaukų slinkimas. Ši problema yra ypač aktuali moterims, kadangi gražūs plaukai yra labai svarbi stiliaus detalė.

Tvarkinga šukuosena ne tik prideda žavesio prie kasdinės mūsų išvaizdos, bet ir išskiria mus iš minios, bei prideda unikalumo. Todėl ploni, sulūžinėję plaukai dažnai gali pritraukti neigiamo dėmesio.

Vyrams tvarkingi plaukai yra seniai žinomas vyriškumo simbolis, kadangi plaukų būklė gali daug pasakyti apie žmogų. Taip pat jūsų plaukų būklė yra svarbi, todėl, kad plaukai yra bendros jūsų kūno sveikatos rodiklis.

Kaip galite pagerinti savo plaukų būklę? Galbūt jūsų plaukams trūksta vitaminų, tačiau jūs nežinote kokių?

6 ženklai, kad jūsų plaukai yra sveiki

Kaip jau minėjau gražūs plaukai yra tarsi žmogaus etiketė, todėl labai svarbu suteikti plaukams suteikti teigiama priežiūrą. Čia yra 6 ženklai, kad jūsų plaukai yra sveiki:

 • Plaukai atrodo blizgūs ir glotnūs;
 • Plaukai yra elastingi;
 • Iškrentančių plaukų skaičius yra normos ribose (50-100);
 • Plaukai yra lengvai iššukuojami;
 • Plaukai puikiai reaguojama į drėgmę;
 • Plaukų lūžinėjimas yra minimalus;
Gražūs plaukai

Plaukų augimas

Plaukų augimas yra paaiškinamas trimis fazėmis: augimo, poilsio ir iškritimo. Didžioji plaukų dalis (90%) yra augimo fazėje. 3% jūsų turimų plaukų yra poilsio fazėje, o likusieji 7% iškritimo fazėje.

Augimo fazė

Šio etapo metu plaukų šaknų ląstelės sparčiai dalijasi ir taip papildo plauko stiebą. Galvos plaukai šioje aktyvioje augimo fazėje išlieka nuo dvejų iki šešerių metų.

Bet kuriuo metu apie 80-90 proc. galvos plaukų yra anageno fazėje. Kai kurių žmonių anageno fazė natūraliai ilgesnė ir jie gali užsiauginti labai ilgus plaukus, o kitų plaukai niekada neužgaus žemiau pečių.

Poilsio fazė

Tai trumpas pereinamasis etapas, vykstantis augimo fazės pabaigoje. Ji reiškia aktyvaus plauko augimo pabaigą. Poilsio fazės metu plaukas atsiskiria nuo kraujo tiekimo. Ši fazė trunka apie dvi-tris savates.

Iškritimo fazė

Ši fazė įprastai trunka apie 3-6 mėnesius. Šios fazės metu plaukai yra visiškai neaktyvūs, o atsiskyrę nuo svogūnėlio jie po truputį išstumiami lauk.  

Pagrindinės plaukų slinkimo priežastys

Plaukų slinkimas gali būti įvairių vidinių ir išorinių veiksnių sukelta problema. Nuo nuolatinio plaukų alinimo ir netinkamos jų priežiūros iki įvairių ligų, vitaminų bei mineralų trūkumo.

Tyrimai rodo, kad normalus plaukų slinkimas yra 50-100 plaukų per dieną. Jei yra matoma, kad iškrentančių plaukų kiekis yra didesnis, rekomenduojama pasidomėti priežastimis kodėl taip yra.

Slenkantys plaukai ant rankos

Streso žala plaukų slinkimui

Mūsų kūnai psichologinį stresą suvokia taip pat, kaip ir fizinį. Ir bet koks smarkus stresas organizmui gali sukelti plaukų augimo sustojimą, todėl plaukai pradeda slinkti.

Paprastai plaukai pradeda slinkti praėjus maždaug 3 mėnesiams po stresą sukėlusio įvykio. Labai svarbu yra mažinti stresą ir leisti plaukams ataugti.

Hormonų kaitos poveikis plaukams

Nutraukus ar pradėjus vartoti kontraceptines tabletes ir prasidėjus menopauzei gali pradėti slinkti plaukai. Taip yra todėl, kad per šiuos įvykius pasikeičia hormonų pusiausvyra.

Dažnas plaukų formavimas

Plaukų formavimas įvairiomis karštomis priemonėmis (džiovintuvas, tiesintuvas ar garbanojimo žnyplės) gali paveikti plauko būklę. Tačiau lygiai taip pat plauką paveikia ir stipriai surišamos šukuosenos.

Yra svarbu limituoti karštų priemonių sąlytį su plaukais, bei nenaudoti tokių priemonių daugiau nei kartą per savaitę.

Staigus svorio nukritimas

Lieknėjimas gali sukelti nereikalingą stresą organizmui arba vitaminų ir mineralų trūkumą. Taip gali nutikti, net jei svorio mažinimas yra naudingas.

Plaukų slinkimas ir svorio kritimas taip pat gali būti ir valgymo sutrikimo (anoreksijos ar bulimijos) požymiai. Plaukų slinkimas dėl šio veiksnio sustoja, kai svoris normalizuojasi ir yra atstatomi organizmo poreikiai.

Per daug vitamino A

Mokslininkų teigimu, plaukų slinkimą gali sukelti ir per didelis vitamino A turinčių papildų ar vaistų vartojimas. Gera žinia ta, kad per didelis vitamino A kiekis taip pat yra grįžtamoji plaukų slinkimo priežastis. Sustabdžius vitamino A perteklių, plaukai vėl turėtų pradėti normaliai augti.

Natūralūs vitaminai ir mineralai jūsų plaukų spindesiui

Mūsų organizmas reaguoja į vitaminų ir mineralų trūkumus. Plaukai slenka jei jums trūksta šių vitaminų ar mineralų:

 • Baltymų
 • Geležies
 • Vitamino D
 • Vitamino C
 • Cinko

Baltymų svarba plaukams

Jūsų plaukus iš esmės sudaro baltyminės gijos, vadinamos keratinu, ir aminorūgščių grandinės. Baltymai stiprina ir atkuria keratiną, todėl suteikia plaukams struktūrą ir padeda jiems augti ilgesniems ir stipresniems. Labai svarbu yra valgyti daug baltymų turintį maistą, tokį kaip vištiena ar kiaušiniai.

Geležis plaukų šaknims

Geležis skatina kraujotaką ir perneša deguonį prie plaukų šaknų, todėl plaukai auga greičiau ir ilgiau. Dėl geležies trūkumo gali pradėti slinkti plaukai.

Geležis yra labai svarbi ne tik plaukams bet ir visam organizmui. Geležis mažina nuovargį ir palaiko tinkamą energijos lygį, todėl mums yra labai svarbi. Vartojant puikiai žmonių įvertinta geležį pagerinsite savo organizmo būklę, bei plaukus.

Vitaminas D plaukų augimui

Vitaminas D veikia prisijungdamas prie vitamino D receptorių, esančių įvairiose organizmo ląstelėse, pavyzdžiui, imuninėse ląstelėse, inkstų ląstelėse ir plaukų folikuluose. Viena iš svarbių vitamino D funkcijų padėti reguliuoti ląstelių ciklus, o tai ypač svarbu plaukų augimui.

Vitaminas C plaukų galiukams

Vitaminas C yra stiprus antioksidantas ir neatsiejamas imuninės sistemos vitaminas. Jis svarbus kolageno gamybai ir geležies įsisavinimui. Vitaminas C skatina plaukų sveikatą, mažina plaukų slinkimą ir gerina plaukų augimą.

Vitamino C trūkumas taip pat gali lemti sausus plaukus ir skilinėjančius galiukus. Vitaminas C taip pat gali pagyvinti ir pagerinti bendrą plaukų blizgesį. Vitaminas C taip pat prisideda prie sveikos galvos odos, kuri gali turėti įtakos bendrai plaukų išvaizdai.

Cinkas greitesniam plaukų augimui

Dėl cinko trūkumo gali slinkti ir lūžinėti plaukai, taip pat pasireikšti kiti simptomai, pavyzdžiui, sulėtėjęs augimas ir prasta imuninės sistemos veikla. Cinko trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą, kaip ir cinko perteklius. Didelis cinko kiekis organizme ne tik sutrikdo kitų svarbių mineralų, tokių kaip magnis ir geležis, įsisavinimą, bet ir skatina testosterono gamybą.

Plaukų slinkimas vyrams

Didžioji dalis stipriosios lyties atstovų susiduria su plikimu. Tai yra nulempa genetiškai ir net 70% vyrų su tuo susiduria.

Plaukai pradeda slinkti viršugalvyje, kadangi būtent čia plaukų svogūnėliai reaguoja į testosteroną, ir nyksta. Tačiau svogūnėliai, esantys nugarinėje skalpo zonoje ir šonuose, šio jautrumo testosteronui neturi.

Plaukų transplantacija kol kas yra vienintelis užtikrintas ir ilgalaikis androgeninės alopecijos gydymo būdas. Tačiau kartais, kai plikimas nėra pažengęs, užtenka tik pagerinti esamų plaukų būklę vaistais arba injekcijomis, išvengiant plaukų transplantacijos.  

Plaukų slinkimas vyrams

Slenka plaukai, Ką daryti, kad sustabdytume

Norint turėti gražius ir sveikus plaukus svarbiausia yra išspręsti panaikinti plaukų slinkimą keliančias problemas. Norint pagerinti plaukų būklę yra svarbu:

 • Plaukus šukuokite, formuokite švelniai. Venkite pernelyg intensyvaus skalpo šukavimo, trynimo bei galvos masažavimo. Naudokite jūsų plaukų ir galvos odos tipui pritaikytas priemones;
 • Pasistenkite išsiaiškinti kokios jūsų plaukų slinkimo priežastys;
 • Užtikrinkite pilnavertę, subalansuotą mitybą, gausią baltymų, sveikųjų riebalų, pilnaverčių angliavandenių, vaisių, daržovių;
 • Vasarą dėvėkite kepurę, nes saulės spinduliai žaloja plaukų folikulus. Saulės vonių pasekmes pamatysite vėliau, po 2–3 mėnesių;
 • Stenkitės vengti stipraus emocinio ir psichologinio streso, raskite būdų atsipalaiduoti;

Gražūs plaukai – svarbiausia įvaizdžio dalis

Gražūs plaukai ne tik parodo jūsų organizmo būklę, bet ir yra puikus akcentas, kuriuo galime pabrėžti savo unikalumą kiekvieną dieną. Tvarkingi, stiprūs, gražūs plaukai gali padaryti puikų pirmąjį įspūdį, todėl nepamirškite rūpintis savo plaukais. Nepamirškite vartoti vitaminų kurie pagerins jūsų plaukų būklę.

Kaip sužinoti, kurie vitaminai, mineralai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metuIšbandyk nemokamą testą “Tavo diena” !  Kur sužinosi organizmo poreikius ir gausi asmeninę rekomendaciją!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: