vandens buteliukai skysciai

6 patarimai, kad kūnui netrūktų skysčių

Didelė tikimybė, kad negeriate pakankamai vandens. Naudodamiesi šiais patarimais prisotinsite kūną reikiamu kiekiu vandens ir padėsite savo sveikatai.

Net jei esate bandę taikyti tam tikrus metodus praeityje ir vis tiek tai netapo sėkmingu įpročiu, niekada nevėlu grįžti į vėžes ir pasiryžti pasinaudoti tuo kas turi didelę naudą sveikatai.

Tokį žingsnį verta žengti bet kuriuo metu. Mūsų kūne yra maždaug 60 procentų vandens, todėl net menkiausia dehidratacija gali neigiamai paveikti mūsų organizmo optimalią veiklą, sutrikdant energijos kiekį, virškinimą ar net imunitetą. Hidratacija taip pat pagerins organizmo gebėjimą įsisavinti maistines medžiagas, taip pat išlaikys reguliarią virškinimo sistemą. Pakankamas vandens kiekis yra svarbus sveikam virškinimo trakto veikimui, nes jis padeda skaidant maistą ir išlaikant išmatas minkštas.

Jei geriate nepakankamai, apsimoka gurkšnoti dažniau. Pavyzdžiui, 2018 m. rugpjūtį žurnale “Skin Research and Technology” paskelbtoje apžvalgoje teigiama, jog didėjantis vandens suvartojimas pagerina išorinio odos sluoksnio drėkinimą. Taip pat svarpu paminėti psichinį poveikį: net ir lengva dehidratacija yra susijusi su didesniu nuovargiu, mažesniu budrumu ir blogesne nuotaika. Be to, H2O suvartojimo didinimas gali padėti nutukusiems suaugusiesiems, sumažinti kūno riebalus ir numesti svorio.1

Dalis suvartojamo vandens gaunama iš maisto, kai kada iš skysčių, tokių kaip kava ir arbata, tačiau dauguma gaunamo skysčių kiekio turėtų būti vanduo. Verta pastebėti, kad vandens dažnai geriame per mažai tačiau jo gali būti ir perdaug. Per didelis vandens vartojimas gali išeikvoti natrio kiekį organizme, kuris yra būtinas elektrolitas širdies ir raumenų funkcijai.

Daugiau informacijos pie elektrolitus ir jų svarbą galima rasti kategorijoje – Elektrolitai.

Prieš pradėdami gerinti organizmo būklę prisotindami vandeniu, įsivardinkite sau – kiek vandens išgiariate vidutiniškai per dieną.

Kaip sužinoti, koks vandens kiekis yra optimalus būtent jums?

Gydytojų rekomendacija – kiekvienam svorio kiligramui išgerti 30 ml. gryno vandens .

Taigi , pavyzdžiui jūs sveriate 75 kg. padauginus iš 0,03 gauname, kad jums reikia 2, 25 ltr . vandens.

Tai žinodami, galėsite maloniai nustebti kiek pagerėjo jūsų įpročiai pradėjus taikyti paprastus metodus.

Štai šeši gudrūs būdai, kaip išgerti daugiau vandens – ir padaryti jį skanų:

Atsigerkite, kai pabundate ir prieš valgį

Nors ir priešais save nuolatos turėsite vandens butelį, lengva pasimiršti ir atliekant dienos užduotis pamiršti išgerti reikiamą kiekį vandens, tačiau svarbu teikti pirmenybę skysčiams ryte, po pietų ir vakare. Pirmiausia ryte pabandykite išgerti apie dvi stiklines vandens, o prieš kiekvieną valgį ir užkandį – vieną stiklinę vandens. Maisto ir vandens susiejimas turi dvigubą naudą: vandens gėrimas padeda sulėtinti valgymo greitį. Jei pradedate valgyti su labai tuščiu pilvuku, lengva greitai persivalgyti, tačiau pamirštama kruopščiai kramtyti, o tai turi įtakos geram maisto virškinimui.

Be to, tai taip pat gali padėti valgyti mažiau. Ankstesnėje apžvalgoje mokslininkai nustatė, kad vandens suvartojimo didinimas padėjo dietologams numesti svorio, tačiau įprotis nepadėjo sumažinti svorio tiems, kurie nenorėjo numesti kilogramų. Gerti daugiau vandens gali padėti, nes tai gali slopinti alkį, taip padedant valgyti mažiau. Nepaisant to, mokslininkai pabrėžia, kad išvados tik rodo ryšį tarp hidratacijos ir svorio metimo.

Užbaikite dieną su stikline vandens

Jau žinote, kad svarbu gerti vandenį, kai tik pabundate, tačiau papildomas žingsnis, kurį verta apsvarstyti, yra buteliukas vandens. Užtikrinkite, kad per dvi valandas nuo pabudimo turite išgeriate vandens buteliuką. Tada, likus dviem valandoms iki lovos, išgerkite kitą. Žmonės, kuriems tai tapo įpročiu (kiekvieną kartą gerdami 550 ml), sugebėjo padidinti savo vandens suvartojimą nuo 1.3 l. iki 2 l. per dieną.

Žmonėms taip pat buvo naudinga dėl, kraujospūdžio sumažėjimo, nes vanduo palaiko inkstų funkciją, leidžiančią organui geriau pašalinti natrio perteklių iš organizmo. Papildomas vanduo taip pat padeda tinkamai reguliuoti kūno temperatūrą, greičiausiai dėl padidėjusios cirkuliacijos. Būtinai skirkite laiko vandens suvartojimui, kad baigtumėte gerti likus maždaug dviem valandoms iki miego, kitaip jums gali tekti keltis vidury nakties ir eiti į tualetą.

Vanduo iš naudingo maisto

Vaisiai ir daržovės turi didelį vandens kiekį, kuris padės užpildyti kūną vandeniu. Vaisiai, tokie kaip braškės, arbūzas, bei daržovės, tokios kaip salotos, kopūstai, salierai, špinatai savyje turi apie 90 procentų vandens. Pieno produktai, įskaitant pieną, jogurtą ir varškę, taip pat yra geri vandens šaltiniai.

Eksperimentuokite ir atraskite

Jei esate tas žmogus, kuris mano, kad paprastas vanduo yra, na, per paprastas, eksperimentuokite su skirtingomis temperatūromis ir skoniais. Pastebima, kad jei vandens gėrimą padarysite kuo skanesnį, galėsite lengviau prisijaukinti įprotį. Pabandykite vandenį su ledu, be ledo, kambario temperatūros ir pagardintą vaisių griežinėliais ar mėtų lapeliais. Vertinga vandenį praturtinti mineralais. Daugiau naudingos informacijos apie vandens prisotinimą mineralais – Mineralai vandens kokybei gerinti.

Įsidiekite Apps’ą

Nesudėtinga vandens gėrimo įprotį prisijaukinti naudojant išmaniasias programėles. Kaip visada telefonas yra visai šalia, taip ir vandens buteliuką be BPA turėtumėte laikyti arti savęs. Padarykite, kad telefonas suteiktų naudos jums, naudodami gerai įvertintą, populiarią programėlę, iš pvz.: “Water reminder” iš “Google Play”, ar “Waterllama” iš “App Store” kuri leidžia sekti ir padeda pasiekti tikslų.

Vandens buteliukas

Išmanieji vandens buteliai yra naujausias būdas paskatinti gerti vandenį. Pavyzdžiui, “HidrateSpark TAP” stebi jums reikalingą suvartoti vandens kiekį, prisitaiko pagal jūsų veiklą ir pradeda šviesti, kai ateina laikas gerti. Norėdami pritaikyti dar daugiau išmanumo, rinkitės gertuvę, kuri naudoja “Bluetooth”, taip galima sekti, kiek išgeriate kiekvieną dieną. Siunčiant tiesioginius pranešimus į telefoną, primenama, jog reikia laikytis savo tikslų.

Galimybės

Visos aukščiau įvardintos nesudėtingos galimybės praturtinti savo organizmą vandeniu. Svarbiausia atrasti labiausiai tinkantį ir patinkantį būdą. O organizmas atsidėkodamas suteiks puikią savijautą ir gerą energijos lygį.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui trūksta elektrolitų, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

  • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
  • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: