moters gausus prakaitavimas

Gausus prakaitavimas, kas vyksta kūne kai prakaituojame

Ko gero visi žinome, kad prakaitavimas yra organizmo būdas atvėsinti kūną – kai prakaitas pasiekia odos paviršių, jis išgaruoja, ir tai turi vėsinantį poveikį.

Tačiau nedaugelis žmonių tiksliai supranta, kas vyksta kūno viduje, kol tie lašeliai atsiranda ant odos – ir nedaugelis žino, kad pats prakaitas taip pat neturi kvapo. Sužinokite viską apie savo kūno vėsinimo sistemą ir įdomius faktus.

Kas nutinka, kai pradedame prakaituoti

Visame kūne turime milijonus prakaito liaukų. Yra trijų tipų prakaito liaukos: ekrininas, apokrinas ir apoekrinas.

Ekrino prakaito liaukos egzistuoja beveik kiekvienoje kūno dalyje ir jos išskiria prakaitą per kanalus, kurie atsiveria tiesiai ant jūsų odos paviršiaus.

Apokrininės liaukos yra labiau sutelktos tose vietose, kuriose yra daug plaukų folikulų, įskaitant pažastis, kirkšnį ir galvos odą. Apokrininės liaukos išskiria prakaitą per plaukų folikulus į odą.

Apoekritinės liaukos dalijasi tiek ekrininių, tiek apokrininių liaukų savybėmis.

Kai jūsų kūno temperatūra pakyla, simpatinė nervų sistema sukelia ekrinines liaukas, kad išskirtų prakaitą. Apokrininės liaukos, nepaisant to, kad jos yra prakaituotose vietose, susijusiose su mankšta, iš tikrųjų yra suaktyvinamos skirtingais scenarijais. Apoekritinės liaukos gali išskirti šiek tiek prakaito, kai įkaistate, bet ne tiek, kiek ekrininės liaukos.

Kodėl žmonės prakaituoja, kai nervuojasi

Kartais prakaitas pasirodo pačiu netinkamiausiu laiku, pavyzdžiui, kai esate scenoje, skaitote pristatymą prieš audotoriją. Arba, kai einate į pasmatymą arba kažko prašote pas vadovą darbe.

Yra įprasta prakaituoti reaguojant į tokias emocijas kaip nervingumas, sumišimas ar baimė – bet kodėl?

Emocinis prakaitavimas yra kūno kovok arba bėk būsenos produktas, kuris įsijungia, kai esate situacijoje, kuri verčia labai įsitempti. Tai ta pati priežastis, dėl kurios širdis pradeda greitai plakti, padidėja kvėpavimo dažnis ir patiriame keistą jausmą žarnyne.

Iš esmės nervingas prakaitavimas yra kūno būdas siekiant išgyventi nemalonią situaciją. Kūnas nežino skirtumo tarp jaudulio pirmojam bučiniui ir slėpimosi nuo priešo.

Gausus prakaitavimas ir hiperhidrozė

Pasak specialistų, hiperhidrozė yra viena dažniausių per didelio prakaitavimo priežasčių. Kūno vietose, prakaitas pasirodo natūraliai, pavyzdžiui, pažastis, delnai ir veidas. Paprastai tai pasireiškia kaip simetriškas prakaito perteklius ant kūno (pavyzdžiui, abu delnai, abu kojų padai arba abi kirkšnies pusės sukels per daug prakaito). Ir tikrai nesijaudinkite – tai nėra nervingumo ar sunkios ligos požymis.

Tad kodėl taip atsitinka? Deja, mokslas nėra visiškai atsakęs į šį klausimą. Žmonės, kurie kenčia nuo hiperhidrozės, neturi daugiau ar didesnių prakaito liaukų,ar dar ko nors kito prakaito gamybos procese, kas galėtų sukelti šią problemą. Dabartinė teorija yra ta, kad tai yra genetiškai paveldėta nervų sistemos problema, sukelianti prakaito reakciją, kai jos iš tikrųjų nereikia.

Dažniausiai pasireiškia pažastyse. Laimei, yra šios ligos gydymo būdų, įskaitant labai mažų elektros impulsų, vaistų ar net injekcinių neurotoksinų naudojimą prakaito liaukoms paralyžiuoti. Tačiau daugelis žmonių, tiesiog nesikreipia pagalbos.

Prakaitavimas

Nėštumas ir prakaitavimas

Nėštumo metu odo švytėjimas gali bent iš dalies atsirasti dėl plono prakaito blizgesio, kuris visada dengia. Įprasta, kad nėščios moterys pastebi padidėjusį prakaito kiekį. Taip yra todėl, kad nėštumo metu moterys gali patirti hormonų pokyčius, padidėjusią kraujotaką ir aukštesnį medžiagų apykaitos lygį, o visa tai lemia šiek tiek daugiau prakaito nei įprastai. Visa tai visiškai normalu, nors galbūt šiek tiek netikėta.

Diabetas susijęs su prakaitavimu

Yra trys būdai, kaip diabetu sergantys žmonės gali patirti perteklinį prakaitavimą: vienas reaguojant į mažą cukraus kiekį kraujyje, kitas susijęs su maistu, o trečias – tik naktį. Pirmasis yra toks simptomas, kad diabetikai įspėjami patikrinti, ar neprakaituoja.

Skydliaukės problemos gali sukelti prakaitavimą

Tai dar viena galima prakaito pertekliaus priežastis tarp nėščių moterų: nėštumas kai kurioms moterims skydliaukes stipriai suaktyvina ir tai yra susiję su aukštu prakaito kiekiu.

Hipertirozė – medicininis hiperaktyvios skydliaukės terminas – reiškia, kad skydliaukė, kuri vaidina svarbų vaidmenį manipuliuojant jūsų kūno medžiagų apykaitos greičiu, pereina į pervargimą, gamindama medžiagų apykaitos hormonų tiroksino (T4) ir tri-jodotironino (T3) perteklių. Kūno reakcija į šiuos hormonų lygius bus tokia, kad visos jūsų sistemos bus priverstos dirbti neįtikėtinai sunkiu režimu.

Kodėl prakaituojame kai valgome

Aštrus maistas verčia kai kuriuos žmones prakaituoti, nes aštrumas apgauna smegenis, kurios mano, kad kūnas susiduria su perkaitimu.

Valgant sunkų maistą taip pat gali atsirasti prakaitavimas, greičiausiai dėl to, kad metabolizuojantis maistas gali padidinti jūsų kūno temperatūrą.

Taip pat galite prakaituoti gerdami kavą, arbatą, karštą šokoladą ar kitus šiltus gėrimus. Tokiu atveju jūsų kūnas pastebi temperatūros padidėjimą ir pradeda aušinimo procesą, kad neutralizuotų šiltą gėrimą.

Efektyvus prakaitavimas

Įdomus faktas: žmonės, kurie dažniau prakaituoja, iš tikrųjų dažnai tampa “efektyvesni” prakaituotojai.

Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie yra pripratę prie prakaitavimo, pavyzdžiui, tie, kurie dažnai sportuoja, ir tie, kurie gyvena šiltame klimate, pradeda prakaituoti anksčiau ir labiau nei žmonės, kurie nėra pratę prakaituoti.

Kitaip tariant, žmonės, kurie įprastai prakaituoja, gali greičiau suprakaituoti nei žmonės, kurie dažnai neprakaituoja. Todėl, kad kūnas yra geriau prisitikęs į kūno temperatūros padidėjimus, to pasekoje gali daug efektyviau reguliuoti kūno temperatūrą ir atvėsti.

Kas sudaro prakaitą

Prakaite daugiausia yra vandens, tačiau jame taip pat yra elektrolitų ir atliekų. Jūsų kūnas per prakaitą praranda kalį, natrį ir chloridą. Labai svarbu po prakaitavimo atstatyti elektrolitus ir skysčius. Daugiau informacijos apie svarbiausius mineralus ir vitaminus prakaituojant: Svarbiausi vitaminai ir mineralai vasarą. Prakaitas yra karbamido pašalinimo kelias, baltymų ir amoniako skilimo šalutinis produktas.

Kokybiški elektrolitai pateikiami kategorijoje: Elektrolitai

Kodėl prakaitas turi kvapą?

Prakaitas iš tikrųjų neturi kvapo. Drėgni treniruočių drabužiai prašyte prašosi būti išskalbti dėl esančio kvapo, tačiau prakaitas nekvepia. Pats prakaitas yra beveik bekvapis. Tačiau kai prakaitas pasiekia odos paviršių, jis susimaišo su bakterijomis, kurios suskaido prakaitą į kvepiančias rūgštis. Taigi iš tikrųjų tai yra cheminė reakcija, sukelianti nemalonų kvapą.

Ar prakaituojant vyksta detoksikacija

Nors prakaite yra atliekų, įskaitant karbamidą ir amoniaką, kiekiai nėra dideli ir vargu ar tai galima būtų pavadinti detoksikacija. Kūnas turi daugybę kitų detoksikacijos sistemų, todėl nereikia jaudintis. Jūsų virškinimo sistema, limfinė sistema ir šlapimo sistema pašalina atliekas iš jūsų kūno skirtingais būdais.

Apibendrinkime

Dažniausiai prakaitavimas yra visiškai normalus sportuojant, karštomis vasaros dienomis ar prieš pat didelį įvykį, kuris sukelia stiprias emocijas – bet jei pastebėsite, kad gausus prakaitavimas trukdo jūsų gyvenimui, yra tikrai varginantis arba verčia jaustis nesaugiai, pasikalbėkite su sveikatos specialistu, kuris gali padėti nustatyti per didelio prakaitavimo priežastį ir pasiūlyti metodus ar procedūras, padedančias jį suvaldyti.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui trūksta elektrolitų, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

  • Laiku atkreipkie dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
  • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: