papildai vasarai, mergina vesinasu ventiliatoriumi

Svarbiausi vitaminai ir mineralai vasarą

Temperatūra lauke verčia pagalvoti, kaip ir kur reikėtų leisti laiką, kad karštis mūsų nenustekentų. Ko gero pastebite, kaip karštis lauke veikia jūsų kūnus. Mūsų kūnui taip pat reikia prisitaikyti. Ar žinome, ką jūsų kūnas daro, kad išlaikytų pastovią temperatūrą ir gerai jaustumėmės?

Kai šildotės vasaros saulėje, jūsų kūnas jau aktyviai dirba, kad išlaikytų gerą pusiausvyrą tarp šilumos gavimo iš aplinkos ir šilumos atidavimo. Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, turi didesnę riziką patirti išsekimą. To priežastis gali būti iš dalies susijusi su jų vartojamais vaistais, taip pat su organizmo gebėjimu reguliuoti kūno temperatūrą.

Kūno temperatūrą padeda palaikyti:

 • Pagumburis – nedidelė smegenų dalis. Pagumburis yra komandų centras, kuris atsakingas už daugelio kūno funkcijų, įskaitant autonominės nervų sistemos koordinavimą. Jis veikia su kitomis kūno temperatūros reguliavimo sistemos dalimis.
 • Oda – prakaito liaukos ir kraujagyslės yra jūsų kūno šildymo ir vėsinimo sistemos, kondensatoriai ir šilumos kanalai.

Ar gerai, kai prakaituojame:

Prakaitavimas yra natūralus ir esminis kūno procesas, skirtas padėti jūsų kūnui išlikti vėsiam. Kai jūsų kūno temperatūra pakils, jūsų kūnas automatiškai prakaituos išskirdamas sūrų skystį iš prakaito liaukų. Tokiu būdu padedama kūnui atvėsti.

Skirtumas atsiranda, kai pastebime, kad stiprus ar lengvas prakaitavimas tęsiasi ilgesnį laiką. Prakaituojant pašaliname iš organizmo svarbius elementus – Vandenį ir Elektrolitus (t. y. “Druskas”, tokias kaip natris, chloridas, kalis,, magnis).

Mineralai, kurie padeda reguliuoti kūno temperatūrą:

 • Elektrolitai – prakaituodami prarandate elektrolitus. Elektrolitai yra mineralai esantys kraujyje ir kituose kūno skysčiuose, kurie turi elektros krūvį. Elektrolitai veikia vandens kiekį jūsų organizme, kraujo rūgštingumą (pH), raumenų funkciją ir kitus svarbius procesus. Elektrolitai naudojami vandens kokybei gerinti.
 • Magnis – Magnis padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Magnis yra būtinas mineralas norint išlikti sveikiems ir reikalingas daugiau nei 300 biocheminių reakcijų organizme. Daugiau informacijos apie magnio naudą ir svarbą galima rasti: Magnio trūkumas ir nauda organizmui.
 • Kalio kiekis – Kalis yra žinomas kaip elektrolitas ir yra gyvybiškai svarbus širdies ir kraujagyslių sveikatai. Svarbu žinoti, kad geriant didelį kiekį gazuotų ir kitų saldžių gėrimų taip pat galime išeikvoti kalį. Kalis yra vandenyje tirpus, kuris išsiskiria su šlapimu ir išmatomis; jūs turite gauti kalio kiekvieną dieną iš savo kasdienės mitybos, kad patenkintumėte organizmo poreikius. Dažni mažo kalio požymiai yra kojų mėšlungis ir mažas energijos kiekis.

Vitaminai A ir E

Vitaminai A ir E yra du populiarūs vitaminai gali padėti apsaugoti odą nuo saulės žalos. Būna, kad praleidžiame per daug laiko saulėje, o tai gali sukelti keletą pasekmių, tokių kaip pažeista oda, bėrimas ir saulės smūgis. Kremas nuo saulės, vandens gėrimas ir vitaminai A ir E gali prisidėti prie odos apsaugos.

Vitaminas A vaidina svarbų vaidmenį organizme, kuris padeda išlaikyti sveikus kaulus, minkštuosius audinius ir sveiką odą, todėl galima vartoti vasarą.

Vitaminas E yra riebaluose tirpus vitaminas, o tai reiškia, kad jis gali lengvai prasiskverbti pro odos ląstelių membranas – suteikdamas mums šiek tiek papildomos apsaugos nuo saulės. Žinoma, nepasikliaukite vien savo kasdiene vitaminų doze.

Nors laiko praleidimas saulėje vasarą yra puikus būdas padidinti vitamino D kiekį, kokybiški vitaminai yra geras būdas papildyti organizmą visus metus.

Užsitikrinę, kad suteikiate organizmui reikiamus vitaminus ir mineralus, galėsite išlikti energingi ir sveiki.

Jei turime lėtinių ligų

Jei sergate lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip aukštas kraujospūdis, širdies ligos ar diabetas, labai svarbu suprasti, kaip jūsų kūnas reaguoja į šilumą. Svarbu užtikrinti, kad netrūktų vitaminų ir mineralų, kurie padeda palaikyti organizmo temperatūrą,taip sumažinamas neigiamas šiluminio poveikis.1

Patarimai nuo karščio:

 • Likite patalpose, kuriose yra oro kondicionierius
 • Gerkite daug skysčių, nelaukite, kol pajusite troškulį.
 • Gerkite vandenį, kuriame gausu Elektrolitų, tai gali būti mineralimis vanduo papildytas skystais mineralais.
 • Nepasikliaukite tik ventiliatoriai, kad išvengtumėte didelio karščio.
 • Stenkitės nenaudoti viryklės ar orkaitės, nes dėl jų jūsų namo temperatūra pakils,
 • Ribokite savo laiką lauke, kai yra karščiausias dienos laikas.
 • Vartokite šaltus patiekalus, kurie atgaivina ir vėsina.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui trūksta elektrolitų, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: