holistinė medicina

Holistinė medicina: organizmo ir sielos puoselėjimas

Percivalis rašė: “Pacientų jausmus ir emocijas reikia pažinti ir jais rūpintis ne mažiau nei jų ligų simptomais.”

Holistinė medicina – kas tai?

Holistinė medicina – tai visapusiškas dėmesys visam asmeniui, kai reikia gydyti ir užkirsti kelią ligoms fiziniu, psichologiniu, socialiniu ir dvasiniu požiūriu.

Ji remiasi koncepcija, kad egzistuoja ryšys tarp mūsų fizinės sveikatos ir bendros gerovės.

Holistinis požiūris į mediciną reiškia, kad mūsų gerovė priklauso ne tik nuo to, kas vyksta mūsų kūne fiziškai, t. y. nuo ligos ar susirgimo, bet ir nuo glaudaus tarpusavio ryšio su mūsų psichologine, emocine, socialine, dvasine ir aplinkos būkle.

Šios skirtingos būsenos gali būti vienodai svarbios. Jos turėtų būti valdomos kartu, kad žmogus būtų gydomas kaip visuma.

Untitled design 40

Kaip veikia holistinė medicina?

Holistinis požiūris į mediciną ir sveikatą grindžiamas viso asmens gydymo filosofija. Pavyzdžiui, jei kreiptumėtės į holistinį gydytoją, nes jums sunku miegoti, jis neduotų jums migdomųjų tablečių.

Vietoj to, jis kartu su jumis ištirtų, koks yra jūsų streso lygis, ar nevalgote maisto produktų, dėl kurių negalite užmigti naktį, kiek laiko paprastai praleidžiate telefone prieš miegą ir kitus svarbius dalykus. Kitaip tariant, holistinis gydytojas nori jus pažinti, kad galėtų jums geriau padėti.

Pagrindiniai holistinės medicinos principai:

Holistinės medicinos gydytojai ir kiti holistinės sveikatos specialistai gali siūlyti savo pacientams bet kokį gydymą, kurį jie yra kvalifikuoti atlikti ar skirti.

Dauguma holistinių gydytojų vis dėlto teikia pirmenybę mitybai ir gyvenimo būdo pokyčiams, o medikamentų ir chirurgijos griebiasi tik tada, kai tai tikrai būtina. Tačiau bendras jų požiūris labiau grindžiamas principais nei metodais. Pagrindiniai holistinės medicinos principai:

Žmogus daugiau nei tik kūnas

Esate daugiau nei tik kūnas. Holistinės medicinos gydytojai į savo pacientus žiūri kaip į daugiau nei tik kūno dalių rinkinį. Jie tiki fizinės, psichinės, emocinės, socialinės, aplinkos ir dvasinės gerovės svarba ir dirba kartu su jumis, kad pasiektumėte išgijimą visose šiose srityse.

Untitled design 39

Jūsų kūnas yra daugiau nei jo dalių suma

Jūsų kūnas yra daugiau nei jo dalių suma. Gydytojai tradiciškai buvo mokomi į kūną žiūrėti kaip į atskirų organų ir sistemų rinkinį. Tačiau visos šios dalys yra sujungtos ir veikia kartu, todėl visada daro įtaką viena kitai. Tai suprasti labai svarbu gydant, nes vienos kūno dalies disbalansas iš tikrųjų gali sukelti simptomus, kurie pasireiškia kitoje kūno dalyje.

Meilė yra didžiausias gydytojas

Meilė yra didžiausias gydytojas. Medicina ir gydymo praktika gali padėti pasveikti nuo ligos. Tačiau meilė, gerumas, humoras ir užuojauta yra sveikatingumo ir laimingo gyvenimo pagrindas. Holistiniai gydytojai tiki, kad svarbu padaryti viską, kas įmanoma, kad, be labiau apčiuopiamos priežiūros, pasiūlytų jums besąlygišką meilę.

Viskas yra mokymosi patirtis

Viskas yra mokymosi patirtis. Sveikatingumas, liga, skausmas ir net mirtis – tai galimybė jums ir jūsų gydytojui mokytis apie gyvenimą. Žvelgiant į jas kaip į tokias, jos gali būti ir gydančios.

Dirbkite su savo kūnu, o ne prieš jį

Dirbkite su savo kūnu, o ne prieš jį. Jūsų kūnas nori būti sveikas ir turi įgimtą gebėjimą gydytis. Gydymas turėtų būti nukreiptas į tai, kad pašalintumėte viską, kas trukdo jūsų gebėjimui sveikti, pavyzdžiui, nesveiką mitybą, ir suteiktumėte kūnui paramą, kurios jam reikia, kad pasveiktų.

Akcentuojama ligų prevencija

Akcentuojama ligų prevencija. Holistinės medicinos specialistai supranta, kad geriau užkirsti kelią ligai, o ne ją gydyti. Kitaip tariant, holistinės medicinos gydytojas nori užtikrinti, kad pirmiausia nesusirgtumėte. Bendradarbiavimas su holistinės medicinos gydytoju, kol esate sveiki, gali padėti išsaugoti sveikatą.

Pagrindinių priežasčių gydymas

Pagrindinių priežasčių gydymas. Daugelis įprastų gydymo būdų tik slopina ligos simptomus. Tai gali padėti jums pasijusti geriau, bet niekaip nepagydo, nepanaikina ar net nepaveikia to, kas sukelia jūsų simptomus.

Holistiniai gydytojai dirbs su jumis, kad palengvintų jūsų simptomus, tačiau jie daugiausia dėmesio skiria tam, kad padėtų jums pasveikti gilesniu lygmeniu, šalindami pagrindines ligos priežastis.

Holistiniai gydytojai deda tiek pat pastangų nustatydami, koks pacientas serga, kiek ir nustatydami, kokia liga serga pacientas.

Liga – tai pusiausvyros sutrikimas.

Liga – tai pusiausvyros sutrikimas. Holistiniu požiūriu, jei turite lėtinę sveikatos būklę, ji tikriausiai neturi tik vienos priežasties, pavyzdžiui, blogų genų ar nesėkmės. Holistinės medicinos gydytojai linkę į ligą žvelgti kaip į platesnio sveikatingumo disbalanso apraišką, kurią greičiausiai sukėlė keletas veiksnių.

Tai gali būti tai, ką valgote, stresas, emocinis skausmas, aplinkos pavojai, šeimyninė padėtis, genetika ir visa kita, kas gali turėti įtakos jūsų savijautai. Norint atkurti pusiausvyrą, reikia vienaip ar kitaip atsižvelgti į visus šiuos veiksnius.

Gydytojo ir paciento santykių galia

Gydytojo ir paciento santykių galia. Glaudūs santykiai su gydytoju yra viena svarbiausių gydymo dalių. Holistiniai gydytojai stengiasi užmegzti gerus santykius su visais savo pacientais. Įprastas pirmasis susitikimas su holistiniu gydytoju trunka iki 90 minučių, iš dalies tam, kad gydytojas turėtų laiko susipažinti su jumis.

Holistiniai gydytojai optimalią sveikatą suvokia ne tik kaip laisvę nuo ligų. Tikroji sveikata – tai buvimas tėkmėje, prisilietimas prie savo aukščiausios savasties ir visiškas ryšys su aplinkiniu pasauliu.

Gydytojo ir paciento santykiai

Mokslas ir holistinė medicina

Holistiniai gydytojai praktikuoja įrodymais pagrįstą mediciną ir sveikatos priežiūrą pagal savo profesinius standartus. Kitaip tariant, holistinis gydytojas taiko mokslu pagrįstus gydymo būdus. Tačiau tikėtina, kad toks gydytojas naudosis platesniu gydymo metodų spektru ir į gydymą žvelgs iš kitokios perspektyvos nei kiti gydytojai.

Holistinės medicinos nauda

Pas holistinės medicinos gydytoją galite kreiptis dėl visko, dėl ko kreiptumėtės į bet kurį kitą gydytoją. Taip pat ir kiti holistinės sveikatos priežiūros specialistai gali padėti jums dėl bet kokios būklės, kuri patenka į jų praktikos sritį. Tačiau tam tikri holistinio gydymo aspektai daro jį ypač patrauklų.

Pavyzdžiui, holistiniai gydytojai ypač gerai gydo sudėtingas, lėtines ar kitokias sunkias sveikatos būkles. Kadangi tokias būkles beveik visada lemia kelios pagrindinės priežastys, holistinis požiūris, kai šių priežasčių ieškoma visose gyvenimo srityse, yra tikrai veiksmingas.

Holistinės medicinos gydytojas gali pastebėti, kad jūsų liga yra susijusi su emociniu komponentu, arba pastebėti, kaip žarnyno sveikata veikia jūsų smegenų sveikatą ir sukelia depresijos simptomus. Jei susiduriate su sveikatos problema, kurios tiesiog negalite atsikratyti, apsilankymas pas holistinį gydytoją gali padėti.

Be to, holistiniai metodai paprastai yra švelnesni jūsų kūnui. Pagrindinis holistinio gydymo plano tikslas – puoselėti savo kūną, paprastai valgant tinkamą maistą, vartojant maisto papildus, taikant proto ir kūno praktikas, pavyzdžiui, meditaciją, ir mankšta. Tai palaiko jūsų natūralias sveikimo galimybes ir dažnai gali padėti sumažinti ligos simptomus ar net pakeisti jos poveikį.

Kaip sužinoti, kurie vitaminai, mineralai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metuIšbandyk nemokamą testą “Tavo diena” !  Kur sužinosi organizmo poreikius ir gausi asmeninę rekomendaciją!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: