Zarnyno mikroflora

Žarnyno sveikata ir natūralių probiotikų nauda

Kas yra – žarnyno mikroflora (mikrobiota ir mikrobioma) ir jos svarba organizmui?

Mikrobiota – tai mikroorganizmai, kurie sukuria specialią terpę žarnyne ir atlieka labai svarbias funkcijas mūsų svekatai ir energijos lygiui. Per pastarąjį dešimtmetį mokslinių tyrimų apie mikrobiotą ir jos reikšmę sveikatai labai padaugėjo.

Nustatyta, kad didžiausia šių bakterijų įvairovė gyvena mūsų žarnyne. Mikrobiotą sudaro virš 1000 įvairių mikroorganizmų rūšių. Įrodyta, kad žarnyno mikrobiota, kurią daugiausia sudaro bakterijos, daro didžiulę įtaką mūsų organizmo sveikatai.

Sveika žarnyno pusiausvyra :

 • Palaiko sveiką gerųjų ir blogųjų bakterijų balansą
 • Gerina medžiagų apykaitą
 • Didina maistingų medžiagų pasisavinimą

Kodėl sutrinka žarnyno mikroflora?

Žarnyno flora, kitaip dar vadinama mikrobiota, ir jų DNR (mikrobiomas) yra stabili, jei žmogus sveikas. Nesubalansuota mikrobiota pažeidžia žarnyno barjerą, gali išsivystyti dirgliosios žarnos sindromas. Tokia mikrobiota neapsaugo organizmo nuo ligos sukėlėjų. Kurie sukelia lėtinius uždegimus vėliau ir autoimunines ligas. Mikrobiotos pokytis gali lemti nuolatinį disbalansą, žinomą kaip disbakteriozė.

Tačiau nėra daug žmonių, turinčių normalią mikrobiotą, todėl tai kelia didžiulį nerimą. Žmogaus žarnyno mikrobiota įgyjama tik gimus. Vėliau mūsų mikrobiotai didesnę įtaką daro gyvenimo būdas, patiriamo streso lygis ir mitybos kokybė bei įvairovė.

Sutrikus organizmo mikrobiotos pusiausvyrai – gali atsirasti vadinama disbakteriozė arba disbioze, kuri turi neigiamą įtaką sveikatos būklei. Disbakteriozė (disbiozė) yra žarnyno mikrobiotos disbalansas, kai gerųjų žarnyno bakterijų yra per mažai, o blogųjų baterijų (ar kitų parazitų) kiekis žarnyne palaipsniui didėja ir galiausiai įsivyrauja. Per pastaruosius 10 m. dramatiškai padaugėjo disbakteriozės simptomais besiskundžiančių pacientų. Simptomai dažnai yra neaiškūs ir lieka nepastebėti, nediagnozuoti, arba dar blogiau – atmesti medikų.

Kokios rizikos jei nieko nedarysime?

Esant disbakteriozei- didėja žarnyno pralaidumas toksinams, išauga sisteminio uždegimo rizika, didėja ląstelių atsparumas insulinui, padidėja nutukimo, diabeto, metabolinio sindromo, širdies ir kraujagyslių ligų, nealkoholinių riebiųjų kepenų ligų, dirgliosios žarnos sindromo ir uždegiminių žarnyno ligų rizika.

Dažniausi disbakteriozės simptomai:

 • pilvo pūtimas, sunkumo jausmas;
 • nemalonūs pojūčiai pilvo srityje, raižymas, skausmas;
 • viduriavimas;
 • nuovargis, energijos stygius;
 • virškinio sutrikimai, spazmai;
 • padidėjęs jautrumas maistui;
 • plaukų slinkimas;
 • bloga nuotaika, depresija, nerimas.

Kodėl reikia atkurti žarnyno bakterijų balansą?

Dėl netinkamos mitybos daugelis mūsų sugriovėme savo žarnyno mikrobiomą. Sunku toleruoti maisto produktus, alergijos, tuštinimosi sutrikimai. Įprastoje virtuvėje trūksta produktų įvairovės, žalumynų. Kuo didesnė maisto įvairovė- tuo įvairesnės bakterijos gyvena mūsų žarnyne. Skaidulinės medžiagos, daržovės ir grūdai – tampa maistu gerosioms bakterijoms.

Dėl bakterijų įvairovės ir balanso atstatymo žarnyne- rekomenduotina profikaltiškai pavartoti gerųjų bakterijų kartu su prebiotikais. Mokslininkai, pastaruoju metu vis daugiau tyrinėja kokia yra gerųjų bakterijų nauda žmogaus sveikatai.

Pagrindinės gerųjų žarnyno bakterijų naudos ir funkcijos:

 • Saugo žarnyną ir reguliuoja imuninę sistemą. Pasikeitus žarnyne gyvenančių bakterijų sudėčiai gali padidėti atsparumas peršalimo ligoms.
 • Padeda reguliuoti svorį. Mikrobai sprendžia, kiek energijos organizmas turėtų gauti iš suvalgyto maisto, kontroliuoja alkio signalus, lemia cukraus kiekio padidėjimą pavalgius. Gerųjų žarnyno bakterijų trūkumas gali būti nutukimo priežastimi.
 • Mikrobiomas pasiima maisto gabaliukus, kurių mūsų organizmas nepajėgia suvirškinti ir paverčia juos hormonais bei cheminėmis medžiagomis. Mokslininkai teigia, kad jie kontroliuoja mūsų nuotaiką, apetitą ir bendrą savijautą, padeda sumažinti stresą ir išvengti depresijos.

Sveikosios bakterijos ir probiotikai yra esminiai sveikai žarnyno mikroflorai, o jųbalansą skatina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas, įvairių skaidulinių produktų vartojimas, streso mažinimas ir profilaktinis probiotikų vartojimas.

Kaip išlaikyti sveiką žarnyną, imunitetą ir energiją?

Siekiant palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą, mitybos specialistai rekomenduoja laikytis pagrindinių mitybos patarimų

1. Valgykite tinkamus maisto produktus

Reguliariai valgant įvairius sveikus, neperdirbtus maisto produktus, žarnyno mikrobiota tampa turtinga gerosiomis bakterijomis ir lanksti, greičiau prisitaikanti.

2. Iš savo mitybos išbraukite cukrų ir perdirbtus maisto produktus

3. Gaukite angliavandenių iš daržovių ir vaisių, turinčių mažai cukraus

Valgant daug žalių lapinių daržovių, žarnyne didėja gerųjų bakterijų įvairovė ir taip išlaikomas balansas.

4. Įtraukite fermentuotus (raugintus) maisto produktus į savo mitybą

Fermentuoti produktai, tokie kaip rauginti kopūstai, agurkai, kefyras ir termiškai neapdorotas jogurtas, yra probiotikų šaltiniai,kurie praturtina žarnyną gerosiomis bakterijomis. Šieproduktai taip pat yra turtingi prebiotikais,kurie yra būtini.

5. Rūpinkitės virškinimo sistema

Papildant organizmą virškinamaisiais fermentais pagerėja maisto virškinimas ir įsisavinimas. Galima išvengti tokių simptomų kaip dujos, pilvo pūtimas, rėmuo ir sunkumo jausmopo valgio.

6. Naudokite aukštos kokybės natūralius probiotikus

Natūralių probiotikų nauda sveikatai

Kiekvienas gali gauti naudos iš geros kokybės probiotikų. Jie padeda išlaikyti žarnyno mikroflorą, aprūpinandami žarnyną naudingais mikroorganizmais. Patartina vartoti probiotikų kompleksus kartu su prebiotikais. Body Biotics komplekse subalansuotos net 8 didelės koncentracijos lacto ir bifido bakterijų rūšys. Į jį įeiną ir prebiotikai iš huminės ir fulvo rūgšties jie sudaro draugišką simbiotinį derinį- žarnyno sveikatai palaikyti.

Prebiotikai – tai gerųjų bakterijų maistas, kuriuo jos maitinasi ir dauginasi mūsų žarnyne. Tokiu būdu atkurdamos žarnyno pusiausvyvą ir sveikos mikrobiomos (mikrofloros)balansą. Natūralūs prebiotikai yra sukurti iš patentuoto senovinio huminių ir fulvinių rūgščių mišinio išgauto iš SBD (soild-based organizm), kitaip dar vadinamų dirvožemio organizmų. SBO- tai svarbiausi mikroorganizmai, kurie kilę iš dirvožemio. Dirvoje jie užkerta kelią bakterijų ir grybelių peraugimui, užtikrina maistinių medžiagų pasisavinimą ir padeda gaminti mineralais turtingą dirvą, kuri yra labai svarbi auginant sveiką ekologišką maistą. Jie taip pat išstumia nedraugiškus organizmus, kurie sukelia augalų ligas. Svarbu, kad vartojami gerųjų bakterijų kompleksai būtų natūralūs, be glitimo, kviečių, sintetinių priedų ir dažiklių.

Natūralus probiotikai- taip tiksliai imituoja gamtą, kad suteiktų visapusišką tikrų bakterijų kultūrų naudą. Be GMO, be toksinų, be chemikalų, maistingose ​​medžiagose turtinga terpė. Šios gerosios kultūros yra natūraliai dehidratuojamos (ne džiovinami liofilizuotai). Jos miega kaip ir gamtoje, ir atgyja, kai vartojimo metu patenka į drėgną žarnyno terpę. Suklestėję, šie mikroorganizmai, gali suteikti tokią pačią biologinę naudą sveikatai, kokią mėgavomės prieš į savo ūkininkavimo pasaulį įvedę stiprių chemikalų 1950-ųjų viduryje.

Šios gerosios bakterijos yra gyva ir klesti savo natūraliame prebiotiniame maisto šaltinyje. Šie natūralūs probiotikai neturi baigtinio skaičiaus. Veikdami vandeniu ar sultimis, šie gyvi ir klestintys organizmai, išmokyti gamtoje atlaikyti sunkiausią aplinką, pabunda ir iškart pradeda daugintis. Todėl kiekvienas vartojantis patirs asmeninę šių gerųjų bakterijų dauginimosi naudą organizmui.

Daugiau apie asmeninį organizmo poreikį probiotikams, fermentams ar mineralams, sužinosite, atlikę nemokamą sveikatos testą „Tavo diena“:

Svarbu!

*Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus;

*Papildykite organizmą natūraliais probiotikais ir fermentais;

*Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Mūsų svetainėje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija. Jei sergate specifine liga, ar vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, pasikonsultuokite su savo gydytoju ar vaistininku.

Parengta pagal http://www.saragottfriedmd.com/dysbiosis-symptoms-and-conditions/

Susiję straipsniai:

One comment on “Žarnyno sveikata ir natūralių probiotikų nauda

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: