Kiek kaloriju

Kiek kalorijų jums reikėtų suvartoti per dieną?

Mitas

Viena iš dažniausiai vartojamų frazių, kai kalbama apie kalorijas ir mitybą, yra „kalorija yra kalorija“, kuri, tiesą sakant, mums atrodo šiek tiek klaidinanti. Terminas kalorija yra energijos matas. Techniškai tai energijos kiekis, kurio reikia vienam gramui vandens pakelti vienu Celsijaus laipsniu.

Kaip jos veikia?

Tačiau laikui bėgant kalorijos pradėtos sieti ne tik su energija, bet ir su žmogaus biologija. Faktinės energijos požiūriu uždaroje sistemoje visos kalorijos yra lygios. Tačiau kai pažvelgiame į tai, kas vyksta su kalorija po to, kai ją suvartojame, pradedama pastebėti tam tikrus skirtumus priklausomai nuo kalorijų šaltinio.

Maistinių medžiagų tankis

Taigi svarstant apie kalorijas svarbu atsižvelgti ne tik į bendrą energijos kiekį, bet ir į kasdienį maistinių medžiagų poreikį. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai dažnai rekomenduoja klientams atkreipti dėmesį ne tik į bendrą kiekį, bet ir į maistinių medžiagų kokybę – šis metodas vadinamas maistinių medžiagų tankiu.

Maistinių medžiagų tankis – tai sąvoka, skatinanti iš bendro dienos kalorijų kiekio gauti kuo daugiau ir stengtis patenkinti ne tik energijos, bet ir vitaminų, mineralų bei kitų maistinių ir biologinių medžiagų poreikius.

Kiek kalorijų reikia?

Skirtingų žmonių kalorijų poreikiai skiriasi, todėl, siekiant kuo geriau patenkinti individualius poreikius, reikėtų laikytis individualaus požiūrio. Energijos poreikį lemia tokie veiksniai kaip fizinis krūvis, atsigavimas, liga ir medžiagų apykaita, kurie gali turėti įtakos individualiam kalorijų kiekiui.

Atidžiai stebint dienos kalorijų maistinių medžiagų tankį, galima nustatyti maistinių medžiagų trūkumą, o tokiais atvejais mitybą galima papildyti maisto papildais.

Fizinė veikla

Fizinių pratimų ir treniruočių intensyvumas ir trukmė taip pat gali turėti didelę reikšmę bendram kalorijų poreikiui. Daugelis aktyvių asmenų nepakankamai įvertina savo veiklai reikalingų papildomų kalorijų ir papildomų maistinių medžiagų kiekį.

Dėl daugelio priežasčių žmonės skirtingai reaguoja į skirtingus kalorijų šaltinių derinius, todėl, norint gauti asmeninį kalorijų receptą, geriausia pasikonsultuoti su specialistu.

Jei nesi tikra/s kurie dar  vitaminai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metu, atlik testą “Tavo diena” ir sužinok  asmeninę rekomendaciją!

Susiję straipsniai:

fosfatas dnr

Fosfatai ir jų vaidmuo organizme

Fosforas yra elementas, atliekantis svarbų vaidmenį geram organizmo funkcionavimui. Kūne beveik visas fosforas jungiasi su deguonimi, sudarydamas fosfatą. Fosfatas yra vienas iš organizmo elektrolitų, t….

Plačiau »

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos: