kokiu vitaminu negalima gerti kartu, rankoje laikomi vitaminai

Kokių vitaminų negalima gerti kartu

Daugelis žmonių vartoja papildus, kad pagerintų savo sveikatą ar užkirstų kelią ligoms. Dažnai papildus žmonės įsigyja tiesiog pagal gražią etiketę ar reklamoje dažnai matomą produktą.

Suprantama, kad ne visi esame vitaminų ir mineralų vartojimo specialistai.

Tikrai svarbu, kelios paprastos taisyklės, kur turite atkreipti dėmesį, kad nebūtų daugiau žalos nei naudos.

Pateikiame vitaminų ir kitų papildų, kurių negalima gerti kartu sąrašą:

Vitaminas C su vitaminu B-12

Vitaminas C yra būtinas antioksidantas imuninės sistemos sveikatai. Vitaminas B-12 padeda palaikyti nervų sistemą ir formuoti raudonuosius kraujo kūnelius. Tyrimai rodo, kad šių dviejų papildų vartojimas tuo pačiu metu gali sumažinti vitamino B-12 kiekį, kurį gaunate. Taigi, ekspertai rekomenduoja vartoti šiuos papildus bent dviejų valandų intervalu.

Vitaminas A su vitamino A turinčiais maisto produktais

Kadangi vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, bet koks perteklius yra kaupiamas organizme. Taigi, jums nereikia vartoti vitamino A kiekvieną dieną. Per didelis vitamino A kiekis gali susilpninti kaulus ir galima patirti daugiau kaulų lūžių senstant. Jis taip pat gali būti žalingas negimusiems kūdikiams.1

Jei esate nėščia arba vartojate vitamino A papildus, venkite valgyti kepenų produktus pvz.: kepenų paštetą. Šiuose maisto produktuose yra tiek daug vitamino A, kad net jei nevartojate vitamino A papildo, turėtumėte juos valgyti tik kartą per savaitę, kad išvengtumėte per didelio vitamino A kiekio.

Folio rūgštis (vitaminas B9) ir vitaminas B12

Nors abu šie B grupės vitaminai yra svarbūs, per didelis folio rūgšties vartojimas iš tikrųjų gali paslėpti vitamino B12 trūkumo simptomus. Taigi, pasitarkite su specialistu, kad patikrintumėte vitamino kiekį prieš pridėdami šiuos papildus vartoti kartu.

Vitaminas E ir vitaminas K

Gerai ištirta, kad vitamino E papildai, kai kuriems žmonėms gali sukelti padidėjusį kraujavimą. Kai kurie gydytojai skiria vitamino K papildą, kuris padeda kraujo krešėjimui. Vitamino E vartojimas tuo pačiu metu gali neutralizuoti vitamino K poveikį.

Varis ir cinkas

Tiek varis, tiek cinkas yra svarbūs mineralai. Dauguma žmonių per savo mitybą gauna pakankamai šių maistinių medžiagų. Varis padeda smegenų vystymuisi, nervų sistemos sveikatai ir svarbių audinių gamybai organizme. Cinkas yra svarbus mineralas gijimui.

Skirtingi mineralai, kai jie vartojami kartu, gali konkuruoti dėl absorbcijos virškinimo sistemoje. Taigi, jei kartu vartojate varį ir cinką, paprastai būna bloga absorbcija. Šių dviejų papildų atveju laimi cinkas. Žmonėms, vartojantiems daug cinko turinčius papildus, gali atsirasti vario trūkumas.

Vienas iš cinko papildų šaltinių yra protezų kremas. Jei naudojate protezų kremą ir patiriate neurologinių problemų, tai gali būti dėl vario trūkumo.

Natūralūs vitaminai – supermaistas

Žalioji arbata ir geležis

Abu šie papildai savaime suteikia daug naudos. Žaliojoje arbatoje yra priešuždegiminių junginių, kurie gali padėti žmonėms, sergantiems tokiomis ligomis kaip uždegiminė žarnyno liga. Geležis yra svarbi hemoglobino, baltymo kraujyje, gamybai.

Tačiau, kai jie vartojami kartu, žaliosios arbatos antioksidantai jungiasi prie geležies. Tai sumažina teigiamą žaliosios arbatos vartojimo poveikį.

Kalcis su kitais mineralais

Kalcis yra svarbus mineralas kaulų būklei. Kalcio papildo vartojimas gali turėti įtakos tam, kaip jūsų organizmas absorbuoja kitus mineralus, įskaitant cinką, magnį ar geležį. Jei vartojate bet kurį šių papildų derinį, pasitarkite su specialistu apie geriausią laiką maksimaliai kiekvieno mineralo absorbcijai.

Vitaminų, papildų ir vaistų ryšys

Be aptarto vitaminų ir mineralų tarpusavio ryšio, kai kurie vaistai taip pat sąveikauja su maistinėmis medžiagmis. Jei reguliariai vartojate, bet kokius receptinius vaistus, prieš pridėdami naujų papildų įtraukimą į savo rutiną, visada pasitarkite su specialistu.

Kraują skystinančios medžiagos

Vitaminas A ir vitaminas K gali turėti neigiamą sąveiką su kraują skystinančiais vaistais, todėl turėtumėte vengti vartoti abu.

Kai kurios vaistažolės taip pat gali sąveikauti su kraują skystinančiais vaistais įskaitant:

 • Spanguolės
 • Žuvų taukai
 • Česnakas
 • Ženšenis
 • Jonažolės preparatai
 • Vitaminas E
 • Margainis

Vaistai širdies ligoms gygyti

Didelės vitamino D dozės gali blogai sąveikauti su vaistais, mažinančiais cholesterolio kiekį ir kraujospūdį, taip pat su kai kuriais kitais vaistais, vartojamais širdies ligoms gydyti.

Jonažolė yra vaistažolė, kuri šimtus metų buvo naudojama psichinės sveikatos problemoms gydyti. Jis gali sąveikauti su keliais vaistais, kurie gydo širdies ir kraujagyslių ligų simptomus, tokius kaip aukštas kraujospūdis ar didelis cholesterolio kiekis.

Vaistai psischikai

Derinant tam tikrus papildus su antidepresantais ir vaistais nuo nerimo, gali pasireikšti šalutinis poveikis.

 • Ženšenio ir monoamino oksidazės inhibitorių derinys gali sukelti manijos simptomus.
 • Jonažolės preparatai taip pat gali trukdyti benzodiazepinų absorbcijai.

Bendras saugumas

Paprastai papildai yra saugūs vartoti. Vadovaukitės šiais patarimais, kad būtumėte užtikrinti vartodami papildus:

 • Nenaudokite papildų, kad pakeistumėte subalansuotą kasdienę mitybą.
 • Pasitarkite su specialistu, kiek ir kokių papildų reikia vartoti, jei nesate tikri. Išgėrę per didelę tam tikrų papildų dozę, Jums gali pasireikšti neigiamas šalutinis poveikis.
 • Visada informuokite gydytoją apie visus papildus, kuriuos vartojate prieš operaciją ar procedūrą.
 • Naudokite kokybiškus, patikrintis ir specialistų rekomenduojamus papildus.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti maistinių medžiagų, sveikatos specialistai rekomenduoja tinkamiausių papildų gidą –  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: