multivitaminai ar atskiri vitaminai

Multivitaminai ir individualūs vitaminai: kas yra geriau?

Ar kada nors galvojote apie multivitaminus, palyginti su atskirais vitaminais ir mineralais? Kokia yra kelių vitaminų / mineralinių papildų (nuo šiol vadinamo multivitaminais) nauda ir ar tikrai geriau vartoti vieną multivitaminų kompleksą nei vartoti kelis atskirus vitaminus ir (arba) mineralus?

Tai yra keletas iš daugelio klausimų, kurie gali kilti svarstant galimybę į savo kasdienybę įtraukti multivitaminus ar atskirus vitaminuss ir mineralus. Nors yra nauda abiem atvejais, žmogus turėtų nuspręsti remdamasis savo unikaliais sveikatos poreikiais.

Skaitykite toliau, kad rastumėte atsakymus į tokius klausimus kaip: “Ar geriau vartoti multivitaminus ar atskirus vitaminus?” ir daugiau naudingų faktų.

Multivitaminų privalumai

Multivitaminai gali papildyti maistinių medžiagų bazinį lygį. Jums gali trūkti pagrindinių maistinių medžiagų, atsižvelgiant į kasdienę mitybą ir gyvenimo būdą, todėl multivitaminų vartojimas gali padėti užpildyti spragas ir leisti jums jaustis gerai.

Taip pat verta paminėti, kad multivitaminų vartojimas geriausiai atspindi, kaip mes gauname maistines medžiagas iš maisto, kurį valgome.

Multivitaminai gali būti svarbūs asmenims, turintiems mitybos apribojimų ar netoleravimų, kurie neleidžia valgyti tam tikrų maisto produktų, taip neužpildants gyvybiškai svarbių kasdienių maistinių medžiagų šaltinius.

Multivitaminai yrs psprastas sprendimas. Tiesiog paimame dvi kapsules ar šaukštą (jei skystos formos) per dieną ir viskas! Kai kuriems žmonėms vartoti atskiras vitaminų ir mineralų kapsules yra per daug sudėtinga, o nešiotis 7 dienų kapsulių dėkliuką nėra praktiška. Multivitaminai sudėtingumą paverčia patogumu su standartinėmis kasdienėmis maistinėmis medžiagomis viename buteliuke.

Ieškant kokybiškų multivitaminų ir mineralų galima rasti:

Multivitaminai gali būti pagaminti, turintiems skirtingus poreikius. Jokie multivitaminai negali būti tinkantys absoliučiai visiems. Maži vaikai turi kitokius poreikius nei suaugusieji. Vyrų mitybos palaikymo poreikiai skiriasi nuo moterų, o nėščios ir maitinančios moterys turi kitokius mitybos palaikymo poreikius nei moterys kitais gyvenimo etapais. Multivitaminai gali būti suformuluoti tam tikram paros laikui – rytiniam, vakariniam.

Kadangi skirtingiems poreikiams yra nurodytos skirtingos multivitaminų formulės, visada perskaitykite produkto etiketę, kad įsitikintumėte, jog gausite tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Tai taip pat užtikrina, kad pasirinksite formulę, kurioje yra saugių ir veiksmingų ingredientų.

Kai kurie ingredientai, paprastai naudojami papildų pramonėje, gali trukdyti absorbcijai. Štai kodėl tikėtis gerų rezultatų vartojant pigius papildus nereikėtų tikėtis. Sudedamosios medžiagos yra pagrindinis faktorius geram įsisavinimui.

Taigi, ar multivitaminai yra geresni už atskirus vitaminus? Nebūtinai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kodėl.

Atskirų vitaminų ir mineralų privalumai

Kadangi multivitaminų formulė suteikia bazinę maistinę paramą, kitas geras žingsnis yra pradėti ieškant asmeninių sveikatos ir sveikatingumo sprendimų.

Pavyzdžiui, galite pastebėti, kad jums trūksta tam tikro vitamino ar mineralo dėl įvairių gyvenimo būdo ir gyvenimo etapo veiksnių. Žmonės, kurie nepakankamai laiko praleidžia lauke arba gyvena šiaurinėse platumose, yra labiau linkę į vitamino D trūkumą.

Ar norite sužinoti kokių vitaminų ar mineralų Jums gali trūkti? Atlikite lengvą testą “Tavo Diena” ir sužinokite.

Jei jums trūksta tam tikro vitamino ar mineralo arba yra padidėjęs poreikis dėl gyvenimo būdo ar sveikatos sutrikimų, tada specifinės maistinės medžiagos kiekis esantis multivitamine gali būti nepakankamas. Kaip geras sprendimas gali būti individualūs vitaminai ir mineraliniai papildai.

Atskiri vitaminai ir mineralai yra orientuoti į vieną maistinę medžiagą. Tai gali svyruoti nuo vitamino C iki cinko. Tokie atskiri papildai užtikrina tikslinį konkrečios maistinės medžiagos kiekio padidėjimą, nedidinant kitų maistinių medžiagų, kurių jums netrūksta.

Be to, individualus vitaminų ar mineralų papildas gali pasiūlyti labiau koncentruotą kiekį vienoje kapsulėje, todėl jūsų asmeninių papildų režimas bus tikslesnis.

Atskirus vitaminus ir mineralus taip pat galima (rekomenduotina) vartoti skirtingu paros metu. Kartu sudėjus didesnius kiekius, kai kurie mineralai ir vitaminai gali konkuruoti dėl absorbcijos jūsų žarnyne. Todėl tam tikrų papildų vartojimo išskaidymas visą dieną suteikia organizmui pakankamai laiko įsisavinti kiekvieną maistinę medžiagą, o ne teikti pirmumą vienai prieš kitą.

Pavyzdžiui, papildant 50 mg cinko per parą, gali sumažėti gebėjimas absorbuoti varį. Kai kuriems asmenims, kurie vartoja didelį cinko kiekį optimaliai imuninei funkcijai, atskiro vario papildo vartojimas gali padėti išvengti trūkumo ir padėti išlaikyti imuninę sveikatą.

Taip pat verta žinoti kokių vitaminų ir kodėl negalima vartoti kartu – Kokių vitaminų negalima gerti kartu.

Ar geriau vartoti multivitaminus ar atskirus vitaminus

Atsakymas priklauso nuo jūsų sveikatos poreikių ir gyvenimo būdo. FindVit visada rekomenduoja pasikonsultuoti dėl multivitaminų papildų vartojimo, lyginant su vienu vitamino ar mineralo papildu.

Paprastai multivitaminų vartojimas yra labiau holistinis požiūris ir padeda užpildyti visas maistinių medžiagų spragas jūsų mityboje. Tačiau vartojant individualų vitaminų ar mineralų papildą gali būti geriau spręsti tikslines sveikatos problemas.

Nors yra daug diskusijų apie multivitaminų ir atskirų vitaminų vartojimą, abu variantai gali pasiūlyti organizmo papildymą maistinėmis medžiagomis. Toliau vartodami papildus galite gerinti savo mitybą ir analizuoti maistinių medžiagų poreikius bei nusistatyti konkrečius sveikatos tikslus.

Daugeliui žmonių multivitaminų ir atskirų vitaminų derinys suteikia labiau individualų požiūrį į individualius poreikius.

Jei kada nors paklausėte: “Ar turėčiau vartoti multivitaminus ar atskirus vitaminus?”, bet nesate tikri, nuo ko pradėti, tada FindVit gali padėti Jums sužinoti galimą poreikį į savo asmeninę sveikatą. Pasinaudokite asmenine rekomendacija – “Tavo Diena”

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

  • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
  • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Informacija parengta remiantis išsamia publikacija.

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: