Magnio trukumas

Magnio trūkumas ir nauda organizmui

Kuo magnis toks svarbus organizmui?

Kiek laiko praleidžiate galvodami apie magnį? Darysiu prielaidą, kad nelabai apsidžiaugiate, kai pamatote magnio papildų reklamą ar straipsnius apie magnio naudą sveikatai.

Juk magnis nėra egzotiškas botaninis augalas iš tolimos šalies. Ar neseniai atrasta Nobelio premijos laureato maistinė medžiaga. Tačiau iš tiesų turėtumėte pagalvoti apie magnį, ne vien tada, kai pajaučiame mėšlungį!

Kuo magnis toks svarbus organizmui?

Magnis yra vienas iš svarbiausių mineralų mūsų kūne. Beveik 70 % kūne esančių magnio atsargų yra kauluose ir dantyse, o 30 % – raumenyse, audiniuose, limfotakoje bei kraujotakoje. Didžiausia magnio koncentracija yra mūsų smegenyse ir širdyje.

Daugiau koncentruotos informacijos apie mineralus galima rasti kategorijoje – Mineralai

Prieš kelis dešimtmečius, vyravo nuomonė, kad magnis, kaip kofaktorius dalyvauja daugiau kaip 300 organizmo fermentinių reakcijų. Tačiau paskutiniais moksliniai tyrimai, rodo, kad apie 600 organizme vykstančių procesų priklauso nuo šio mineralo!

Todėl neturėtų stebinti, kad jis dalyvauja beveik visuose svarbiausiuose organizmo ląstelių medžiagų apykaitos ir biocheminiuose procesuose.

Be to, magnis:

Skatina ir kitų mineralų, tokių kaip kalcis, fosforas, natris ir kalis, absorbciją ir metabolizmą.

Reguliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizme.

Ląstelių viduje jis aktyvina fermentus, reikalingus angliavandenių ir aminorūgščių apykaitai. Jos yra ypač svarbios sportuojantiems, nes tai padeda raumenų atsistatymui.

Magnis ypač svarbus yra mūsų nervinei sistemai.

Magnio trūkumas

Dėl magnio trūkumo, mes daromės dirglesni, greičiau pavargstame ar prastai miegame.

Gali atsirasti galvos svaigimas, sutrinkti dėmesio koncentracija, atsirasti impulsyvumas, pablogėti atmintis ir net depresijos požymiai.

Magnis taip pat reikalingas normalizuoti kraujo spaudimą. Jei trūksta organizmui magnio, tuomet kyla rizika susirgti kraujagyslių ligomis arba gali sutrikti širdies ritmas.

Taip pat, magnio trūkumas gali būti viena iš priežasčių, kodėl susergama cukriniu diabetu, osteoporoze, virškinamojo trakto, inkstų ar kitų organų nepakankamumo bei onkologinėmis ligomis.

Šio mineralo stoka gali pagreitinti senėjimo požymius, nes sutrinka kolageno gamybos apykaita ląstelėse.

Kokybiškus ir iš daugelio gamintojų atrinktus magnio papildus galima rasti:

Kiek reikia magnio

Rekomenduojama magnio paros norma:
• Vaikams – 50 – 200 mg,
• Paaugliams – 350 – 400 mg,
• Suaugusiems – 300 mg
• Nėščiosioms ir žindančiosioms moterims – 350 – 380 mg.

magnio kupini produktai

Kodėl mums gali trūkti Magnio?

Magnio trūkumą nėra lengva įvertinti atliktus įprastą tyrimą iš kraujo. Paprasti magnio koncentracijos kraujo serume tyrimai yra labai neveiksmingi, nes tik 1 % organizmo magnio yra kraujyje. Likusieji 99 % yra sukaupti kaulų, raumenų ir kitų audinių ląstelėse.

Kadangi magnio poveikis organizmui yra labai platus, jo trūkumas dažnai pasireiškia įvairiais netiesioginiais simptomais arba gali ir ne pasireiškti. Tačiau tai nereiškia, kad organizme, jo yra pakankamai.

Prieš keletą dešimtmečių buvo manoma, kad magnio trūkumas yra ganėtinai retas atvejis. Tačiau per pastaruosius metus daug kas pasikeitė. Pateiksime, tik pačius svarbiausius veiksnius :

 • Užterštas dirvožemis – dėl šiuolaikinių ūkininkavimo metodų, mineralai dirvožemyje yra sunaikinti ar kitokiu būdu pašalinti ir natūraliai neberandami jame. Todėl magnio kiekis dabartiniame maiste stipriai sumažėjo.
 • Sportuojant, bent du ar tris kartus per savaitę, magnio poreikis organizme išauga. Kadangi, jo atsargos yra eikvojamos raumenų funkcijos užtikrinti treniruočių ir atsipalaidavimo po jų metu.
 • Virškinimo sutrikimai – pastaruoju metu, vis daugiau žmonių, susiduria su žarnyno pralaidumo problemomis. Sutrikus absorbcijai – organizmais nepasisavina maistingųjų medžiagų, tame tarpe ir mineralų bei vitaminų.
 • Organizmui senstant, mineralų pasisavinimas mažėja, todėl jų trūkumo tikimybė didėja.
 • Lėtinių susirgimų ir vaistų vartojimas- susijęs su nepakankamu magnio bei kitų mineralų pasisavinimu.

Magnio trūkumas ir pagrindiniai simptomai

Maždaug 80% žmonių gali susidurti su magnio nepakankamumu savo organizmui. Vieni iš jų nejaučia jokių simptomų, kitų organizmas išduoda magnio trūkumą.

Vienas pirmųjų ir dažniausių simptomų – mėšlungis, raumenų spazmai, sutrikęs miegas, bendras silpnumas, rankų ir kojų pirštų dilgčiojimas ar tirpimas. Taip pat pablogėjusi nuotaika, padidėjęs nervingumas, depresijos epizodai, susilpnėjusi dėmesio koncentracija, atminties pablogėjimas.

Tad jeigu darbe sunkiai sekasi susikaupti, atlikti užduotis, tai gali būti ir magnio stokos priežastis. Simptominis magnio trūkumas dažnai gali pasireikšti:

 • Nuolatiniu nuovargiu ar padidėjusią įtampa
 • Sunkumais užmigti
 • Raumenų mėšlungiu ar skausmingumu
 • Vokų dilgčiojimu
 • Spazmais moterims mėnesiniu metu
 • Apetito stoka
 • Širdies ritmo sutrikimai
 • Trapūs nagai
trapūs nagai

Kodėl Magnio ir B grupės vitaminai yra svarbūs?

Moksliškai įrodyta, kad mineralai sinergiškai papildo vienas kitą, ir geriau įsisavinami, kai vartojami kartu su kitais mineralais. Dėl šios priežasties, rekomenduojama, vartoti mineralus kartu su kitais mikro ir makro elementais.

Didžiausia nauda organizmui suteiksite, papildydami geriamą vandenį ar mineralinį vandenį keleta lašų Mineralų komplekso.

Taip pat svarbu, žinoti, kad Magnis glaudžiai susijęs su B grupės vitaminais. Jis padeda suaktyvinti B grupės vitaminų įsisavinimą ir veikia kompleksiškai. Todėl, esant magnio trūkumui, rekomenduojama vartoti magnio ir vitaminų B12, B6 arba skystų B grupės vitaminų kompleksą.

Vartojant formos B grupės vitaminus, magnio pasisavinimas organizme didėja, kad palaikytų reikiamą magnio kiekį ląstelės viduje.

Skystus naturalios kilmės mineralus ar vitaminus organizmas įsisavima lengviau ir greičiau. Mūsų ląstelėms priimtiniausia yra joninė skysta magnio forma.

Taip pat vertėtų nepamiršti, kad vitaminų ir mikroelementų stygius itin padidėja artėjant pavasariui. Anot mitybos specialistų, pavasarį apie 85 proc. mūsų šalies gyventojų jaučia vitaminų stoką. Taip atsitinka dėl to, kad per žiemą organizmas yra alinamas šalto klimato, tamsos.

Be to, pavasarį jaučiamės pavargę ir išsekę, nes žiemą neretai būname nukamuoti ligų. Visa tai lemia, kad pavasarį padidėja įvairių medžiagų ir vitaminų poreikis, todėl sveikatos specialistai rekomenduoja vartoti stiprinančius maisto papildus.

Taigi atsakingai ruoškitės pavasariui, iš anksto papildydami savo organizmą trūkstamais mineralais, B grupės vitaminais ar vitaminų ir mineralų kompleksais.

Daugiau apie asmeninį organizmo poreikį mineralams ar vitaminams, sužinosite, atlikę nemokamą sveikatos testą „Tavo diena“:

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti kokių maistinių medžiagų šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreipkite dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: