laikrodis ir miegas

Mokslininkai nustatė, kad 7 valandų miegas yra geriausias vidutinio amžiaus žmonėms

Naujas tyrimas rodo, kad vidutinio ir vyresnio amžiaus suaugusieji turi blogesnę pažinimo funkciją, kai gauna per mažai ar per daug miego.

Ar mūsų protas išlieka “aštrus”, gali priklausyti nuo to, kiek poilsio mes gauname.

Tyrime, paskelbtame balandžio 28 d. “Nature Aging“, mokslininkai ištyrė duomenis apie beveik 500 000 suaugusiųjų, kurių amžius nuo 38 iki 73 metų. Buvo surinkta informacija apie jų miego įpročius ir psichinę sveikatą bei gerovę, taip pat jie atliko keletą kognityvinių testų, siekiant įvertinti smegenų funkciją. Maždaug 40 000 žmonių buvo atliktassmegenų skenavimas ir laboratoriniai tyrimai genetinei informacijai rinkti.

Analizė nustatė, kad žmonės, kurie kiekvieną naktį miegojo apie septynias valandas, turėjo geresnius kognityvinius rezultatus nei kiti dalyviai. Ilgesnis ar trumpesnis miego periodas kiekvieną naktį buvo susijęs su sumažėjusiu gebėjimu priimti sprendimus, spręsti problemas, atkreipti dėmesį, apdoroti informaciją ir išmokti naujų dalykų.

Tyrimas taip pat nustatė, kad septynios miego valandos per naktį taip pat idealiai tinka psichinei sveikatai. Daugiau ar mažiau miego buvo susiję su depresijos ir nerimo simptomais ir blogesne bendra gerove.

Ką parodė smegenų skenavimas

Smegenų skenavimas parodė, kad žmonės, kurie kiekvieną naktį miegojo apie septynias valandas, smegenų zonose turėjo mažiau struktūrinių pokyčių, susijusių su kognityviniu apdorojimu ir atmintimi, lyginant su tais, kurie miegojo per mažai arba per daug.

Be to, dalyviai, kurie kiekvieną naktį nuolat turėdavo septynias valandasmiego, per daug nenukrypdami nuo šios rutinos, turėjo geresnę kognityvinę funkciją ir psichinę sveikatą nei žmonės, kurių miego rutina labai skyrėsi.

Miegas vaidina svarbų vaidmenį gerai psichologinei sveikatai. Tai taip pat padeda išlaikyti smegenis sveikas, pašalinant atliekas, kurios gali prisidėti prie demencijos ir Alzheimerio ligos vystymosi.

Ankstesni tyrimai parodė, kad vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos ar kitų miego sutrikimų, yra padidėjusi kognityvinio sutrikimo rizika. Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad žmonės, kuriems sunku užmigti arba turi nepakankamą ar prastos kokybės miegą, yra labiau linkę patirti pažinimo gebėjimą lyginant su tais, kurie tik atsigulus užmiega.

Suaugusiesiems reikia mažiausiai septynių valandų miego kiekvieną naktį optimaliai sveikatai ir gerovei. Šiek tiek daugiau nei trečdalis suaugusiųjų gauna mažiau nei septynias valandas miego, o tai yra susiję su padidėjusiomis įvairiomis lėtininėmis sveikatos problemomis, įskaitant nutukimą, širdies ligas, astmą, diabetą ir depresiją.

Geras miegas yra svarbus visuose gyvenimo etapuose, bet ypač kai mes senstame. Radus būdų, kaip pagerinti vyresnio amžiaus žmonių miegą, gali padėti išlaikyti gerą psichinę sveikatą bei išvengti kognityvinio kryčio.

Kas gali padėti geram miegui

Dažnai prastai miegame, kai nepapildome organizmo svarbiomis maistinėmis medžiagomis. Kokybiška ir įvairi mityba turėtų užtikrinti reikiamų medžiagų kiekį mūsų organizmui. Tačiau realybė tokia, kad esant prastam miegui mūsų organizmui trūktsta dažniausiai tam tikrų maistinių medžiagų. Pateikiame, kokių medžiagų papildymas gali padėti geresniam miegui.

Svarbu

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei, norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui labiausiai reikia probiotikų, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

*Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus;

*Papildykite organizmą natūraliais mineralais ar vitaminais;

*Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: