1

Pasauliniai maisto kokybės sertifikatai

Kokybiškas maistas – yra vienas iš pagrindinių veiksnių, tam, kad jūsų sveikata būtų geriausia. Maisto produktų ir dietų vis daugėja, todėl atsiranda konkretesnės produktų vartotojų grupės. Didėjant produktų rinkai, atsiranda vis daugiau organizacijų garantuojančių produktų kokybę.

Ar žinote kokios organizacijos tikrina jūsų perkamus maisto produktus? Kokie standartai yra taikomi mūsų vartojamiems produktams?

Maisto produktų sertifikatai

Maisto produktų sertifikatai ir etiketės naudojami beveik ant kiekvieno maisto prekių parduotuvėse parduodamo produkto. Šiuos sertifikatus išduoda trečiosios šalys, siekdamos patikrinti, ar produkto gamintojo naudojami produktai, metodai ir sistemos atitinka įvairius maisto saugos standartus.

USDA Organic

Tai viena iš labiausiai paplitusių etikečių maisto prekių parduotuvių lentynose. Šiuos maisto produktus ištyrė ir sertifikavo Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas, jie atitinka arba viršija minimalų 95 proc. ekologiškų ingredientų standartą.

Kelių sudedamųjų dalių produktai, kurių sudėtyje yra mažiau nei 70 proc. sertifikuotų ekologiškų produktų, patenka į “specifinių ekologiškų sudedamųjų dalių” kategoriją ir jų sertifikuoti nereikia.

Šie produktai negali būti pažymėti USDA ekologiškumo ženklu arba jų reklamoje negali būti naudojamas žodis “ekologiškas”. Jų sudedamųjų dalių sąraše galima nurodyti sertifikuotas ekologiškas sudedamąsias dalis ir ekologiškų sudedamųjų dalių procentinę dalį.

USDA organic

Certified Gluten-Free ( sertifikuota be glitimo)

Certified Gluten-Free

Žmonių, atsisakančių glitimo, vis daugėja, nes jie kovoja su celiakija arba siekia išvengti glitimo netoleravimo simptomų. 2017 m. Jungtinėse Valstijose buvo daugiau kaip 3 mln. žmonių, kurie laikėsi dietos be glitimo.

Esant tokiam susidomėjimo produktais be glitimo antplūdžiui, daugelis prekių ženklų rūpinasi šia auditorija, gaudami sertifikatus be glitimo. Šį sertifikavimą siūlo daugybė organizacijų, turinčių savo kriterijus.

Sertifikavimo be glitimo organizacija (GFCO) yra Šiaurės Amerikos glitimo netoleravimo grupės (GIG) programa. GIG yra pelno nesiekianti organizacija, kuri remdama vartotojus, palaikydama jų interesus ir vykdydama šviečiamąją veiklą, stiprina glitimo neturinčių žmonių bendruomenę.

GFCO vykdo nepriklausomą trečiosios šalies produktų be glitimo sertifikavimo programą. Ši programa neužtikrina federalinių taisyklių vykdymo ir nėra reikalavimas ženklinti produktus be glitimo.

GFCO nustatė aukštesnius be glitimo produktų sertifikavimo standartus, remdamasi savo suderinamumu su vartotojų paramos organizacija GIG. GFCO, orientuota į vartotojų saugą, tapo plačiausiai naudojamu ir patikimiausiu sertifikavimo ženklu be glitimo.

GFCO užtikrina, kad kiekvienas jūsų sertifikavimo etapas būtų atliekamas pagal tarptautinę geriausią audito ir produktų sertifikavimo praktiką.

Non GMO

Non GMO

Genetiškai modifikuotas organizmas (GMO) – tai augalas arba gyvūnas, kuris yra modifikuotas laboratorijoje naudojant inžinerines technologijas, kad būtų sukurti genai, kurie tradiciškai nepasitaiko.

“Non-GMO Project Verified” logotipu pažymėtuose produktuose nėra genetiškai modifikuotų organizmų ar iš GMO gautų ingredientų.

Europos Sąjungoje (ES) keliami griežti reikalavimai GMO. Genetiškai modifikuotas maistas ir maistui skirtus GMO leidžiama išleisti į rinką tik po to, kai jie patikrinami aukščiausių standartų saugos testais, jiems yra išduotas leidimas ir laikomasi atitinkamų leidimo išdavimo sąlygų.

Certified Vegan

Sertifikuotas veganiškas

Nuolat auga veganizmo paplitimas: Amerikoje daugiau nei 1,62 mln. žmonių teigia besilaikantys veganiškos dietos. Dėl šios bendruomenės augimo sertifikuotas veganas dabar yra maisto saugos ženklas.

Kad jūsų gaminys būtų patvirtintas kaip sertifikuotas veganiškas produktas, jo sudėtyje negali būti jokių gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių arba gyvūninės kilmės GMO. Be to, savo produktų negalima bandyti su gyvūnais.

Visame pasaulyje platinamas ir pripažįstamas “Certified vegan” logotipas yra registruotas prekės ženklas, panašus į košerinį ženklą, kuriuo žymimi produktai, kurių sudėtyje nėra gyvūninės kilmės produktų ar šalutinių produktų ir ant kuriems tirti nebuvo atlikti tyrimai su gyvūnais.

Sertifikuotas logotipas yra lengvai matomas veganiškais produktais besidomintiems vartotojams ir padeda veganams apsipirkti be nuolatinio ingredientų sąrašo. Jis taip pat padeda įmonėms atpažinti augančią veganų rinką, o žodis “veganiškas” – ir juo apibūdinamas gyvenimo būdas – tampa visuotinai žinomas.

Tačiau turėkite omenyje, kad šis logotipas dar nėra ant visų veganiškų produktų. Sertifikuoto vegano logotipas šiuo metu yra ant tūkstančių produktų, kuriuos gamina daugiau kaip 1000 įmonių.

Keto Certified

Per pastaruosius kelerius metus klasikinė ketogeninė dieta tapo vis populiaresnė, todėl buvo sukurtas keto sertifikuotas maisto saugos ženklas. Kadangi keto dietai taikomos griežtos taisyklės, prekių ženklai gerina keto dietai tinkamų produktų pasiūlą ir naudoja šį maisto saugos ženklą.

Pagal “Keto Certified” standartus reikalaujama, kad produktai atitiktų konkrečius angliavandenių kiekio ir sudedamųjų dalių tikslus; tai reiškia, kad juose neturi būti dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir sintetinių ketonų.

Whole30

Whole30

2009 m. Melissa ir Dalasas Hartwigai sukūrė dietą “Whole30”, kad padėtų žmonėms atpažinti probleminius maisto produktus ir atsisakyti nesveiko potraukio. Per pastarąjį dešimtmetį ši dieta tapo populiari tarp Amerikos vartotojų. 2018 m. Tarptautinė maisto informacijos taryba pranešė, kad daugiau nei 5 % Amerikos gyventojų laikosi “Whole30” dietos. Kad atitiktų “Whole30” sertifikavimo standartus, maisto produkto sudėtyje neturi būti šių medžiagų pėdsakų: pridėtinio cukraus, alkoholio, grūdų, pieno produktų, ankštinių daržovių, karagenino, mononatrio glutamato ir sulfitų.

Nors tai yra keletas populiariausių etikečių, su kuriomis susidursite eidami į parduotuvę, tai jokiu būdu nėra išsamus sąrašas. Kadangi maisto produktų gamintojai reikalauja skaidrumo, taip pat švaresnių ir sveikesnių produktų, šių sertifikatų neabejotinai daugės ir jie bus vis labiau matomi.

“Certified Humane® Raised & Handled”

"Certified Humane® Raised & Handled"

Kai ant produkto matote “Certified Humane® Raised & Handled” logotipą, galite būti tikri, kad maisto produktai gauti iš veiklos, kuri atitinka tikslius ir objektyvius elgesio su gyvūnais standartus.

“Humane Farm Animal Care” (HFAC) yra pirmaujanti pelno nesiekianti organizacija, siekianti pagerinti maisto produktų gamybos ūkiuose auginamų gyvūnų gyvenimą.

Savanorišką ūkinių gyvūnų gerovės sertifikavimo programą, pagal kurią reikalaujama, kad ūkininkai ir tolesni perdirbėjai laikytųsi tikslių, objektyvių humaniško elgesio su gyvūnais ir sertifikuotų produktų atsekamumo standartų.

Sertifikuoto humaniškumo logotipas leidžia gamintojams išsiskirti rinkoje, o vartotojams suteikia galimybę skatinti humaniškai užaugintų gyvūninių produktų paklausą.

Kosher

Kosher

Košerio sertifikatas įrodo, kad gauti produktai atitinka žydų religijos priesakus, todėl laikomi švariais ir tinkamais vartoti šios religijos išpažinėjams. Jis apima viską – nuo produkto sudėties ir sudedamųjų dalių iki gamybos proceso, ypatingą dėmesį skiriant gamyboje naudojamų įrenginių paruošimui ir valymui.

Kosher sertifikavimas – tai priemonė, padedanti išsiskirti ir užimti konkurencinę poziciją tarptautiniu lygmeniu nuolat augančioje rinkoje. Šis sertifikavimas svarbus skatinant maisto produktų eksportą į šalis, kuriose gyvena svarbios žydų bendruomenės.

Organic agriculture Europe (Ekologinė žemdirbystė Europoje)

Organic agriculture Europe

Ekologinės žemdirbystės Europoje sertifikavimas leidžia prekiauti ekologiškais produktais Europos Sąjungoje.

Norint gauti žaliąjį ES logotipą ir nuorodą “ekologiškas” produktus turi sertifikuoti kompetentingų institucijų patvirtinta sertifikavimo įstaiga, pavyzdžiui, “Ecocert”, kad patvirtintų jų atitiktį ES ekologinės gamybos reglamentui.

Europos ekologinio ūkininkavimo sertifikatas taikomas žemės ūkio žaliavoms ir maisto produktams.

Svarbiausia kokybė

Didėja vartotojų informuotumas apie maisto saugą, maisto produktams taikomi griežtesni sertifikavimo ir standartų reikalavimai, o vyriausybė imasi daugiau veiksmų, kad užtikrintų maisto saugą – visa tai yra pagrindiniai rinkos augimo veiksniai.

Maisto sertifikavimas tampa privalomas, nes įvairios vyriausybės griežtai kontroliuoja maisto kokybę, siekdamos užtikrinti, kad maistas būtų saugus ir sveikas.

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: