Sveikos kraujagysles

Sveikų kraujagyslių nauda

Širdis

Ramybės būsenoje širdis plaka daugiau nei 100 000 kartų per dieną. Po kiekvieno širdies dūžio kraujas teka kraujagyslėmis. Kraujui tekant kraujagyslės išsiplečia ir vėl susitraukia iki atsipalaidavimo būsenos. Tai vyksta daugiau nei 100 000 kartų per dieną.

Kai mūsų audiniams reikia papildomo kraujo, pavyzdžiui, fizinio krūvio metu, patiriant stresą ar seksualinės veiklos metu, mūsų kraujagyslės turi išsiplėsti labiausiai. Jei kraujagyslės nėra tokios elastingos, kokios turėtų būti, gali sutrikti mūsų sveikata.

Organizmo kraujagyslių išsiplėtimo funkcija priklauso nuo kraujagyslių endotelio, t. y. vidinių kraujagyslių vienos ląstelės storio. Kraujagyslių endotelio ląstelėse fermentas, vadinamas eNOS, amino rūgštį L-argininą paverčia azoto oksidu, dėl kurio kraujagyslės išsiplečia.*

Azoto oksidas yra labai paprasta molekulė – tai vienas azoto ir vienas deguonies atomas, kurių cheminė formulė yra NO. Dėl tinkamos azoto oksido gamybos kraujagyslėse trombocitai tampa mažiau lipnūs ir rečiau prisitvirtina prie kraujagyslės sienelių, o tai naudinga širdies ir kraujagyslių sveikatai.*

Azoto oksidas padeda imuninėms ląstelėms neprilipti prie kraujagyslių sienelių, leidžia palaikyti normalų kraujospūdį bei padaro kraujagysles elastingesnes.*

Azoto oksido gamybos nauda

Kai kraujagyslėse gaminamas pakankamas azoto oksido kiekis:

  • kraujagyslės tampa elastingesnės;*
  • išlaikomas normalus kraujospūdis;*
  • seksualinis susijaudinimas ir erekcija vyksta normaliai;*
  • stiprinama širdies ir kraujagyslių sveikata.

Taigi, kaip matote, azoto oksidas yra labai svarbus kraujagyslių sveikatai.* Jo svarbą pažymi ir 1998 m. trims mokslininkams paskirta Nobelio fiziologijos ir medicinos premija už tyrimus, kuriais buvo atskleista NO svarba kraujagyslių sveikatai.

Kaip žmonės gali palaikyti NO gamybą organizme, norėdami sustiprinti kraujagyslių sveikatą?
Aminorūgštis L-argininas yra lemiamas veiksnys, užtikrinantis pakankamą NO kiekį kraujagyslėse.* L-argininas gaunamas iš maistinių baltymų arba iš maisto papildų.

Prisimenate fermentą eNOS, kuris iš L-arginino gamina NO? Tinkamam eNOS veikimui reikalingi tam tikri maistinių medžiagų kofaktoriai, įskaitant 5-MTHF (aktyvioji folatų forma) ir antioksidantus, pavyzdžiui, vitaminą C*.

Tyrimai parodė, kad kai kurios maisto medžiagos leidžia eNOS veikti efektyviau, taip sukurdamos daugiau azoto oksido. Šios maistinės medžiagos yra:

  • Omega-3 riebalų rūgštys, gaunamos iš žuvų taukų.*
  • žalioji arbata;*
  • resveratrolis;*
  • lipoinė rūgštis;*

Taip pat reikėtų stebėti cholesterolio kiekį, nes didelis cholesterolio kiekis gali sumažinti NO gamybą kraujagyslėse.

Įrodyta, kad reguliari fizinė veikla didina eNOS aktyvumą ir prisideda prie kraujagyslių elastingumo didinimo.

Žmogus turėtų gauti pakankamą kiekį baltymų (ypač jei sportuoja ar užsiima kita įtempta fizine veikla), 2–3 kartus per savaitę valgyti žuvį bei daug antioksidantų turinčių vaisių ir daržovių.

Jei nori sužinoti, kurie sveikatos papildai tinkamiausi šiuo metu , atlik testą “Tavo diena” ir sužinok  asmeninę rekomendaciją!

*VMVT šių teiginių neįvertino. Šis produktas nėra skirtas diagnozuoti, gydyti, išgydyti ar užkirsti kelią kokiai nors ligai.

Susiję straipsniai:

fosfatas dnr

Fosfatai ir jų vaidmuo organizme

Fosforas yra elementas, atliekantis svarbų vaidmenį geram organizmo funkcionavimui. Kūne beveik visas fosforas jungiasi su deguonimi, sudarydamas fosfatą. Fosfatas yra vienas iš organizmo elektrolitų, t….

Plačiau »

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos: