kaip sumazinti cholesterolio kieki

Kaip sumažinti “blogojo” cholesterolio kiekį?

Kiekvienas žmogus turi gerąjį (DTL) ir blogąjį (MTL) cholesterolį. Šios riebalinės medžiagos yra natūraliai gaminamos organizme, bet taip pat gali būti gaunamos iš maisto produktų, kuriuos valgome.

Tam tikras blogojo (MTL) cholesterolio kiekis yra gerai, tačiau per didelis jo kiekis gali padidinti galimybes susirgti.

Pateikiame informaciją tarp cholesterolio tipų, kodėl cholesterolis gali būti kenksmingas, kokie yra idealūs MTL cholesterolio diapazonai ir kaip natūraliai ar vaistais sumažinti cholesterolio kiekį.

cholesterolis

Kas yra MTL cholesterolis?

Mažo tankio lipoproteinas (MTL) yra riebi, į vašką panaši medžiaga, kurią galima rasti visame kūne. Kepenys natūraliai gamina cholesterolį, kad padėtų perkelti baltymus per kraują į visus jūsų audinius.

Vis dėlto cholesterolio galima rasti ir maiste. Per didelis tam tikrų rūšių cholesterolio kiekis gali turėti įtakos sveikatai.

MTL cholesterolis paprastai vadinamas “bloguoju cholesteroliu”. Jį sudaro riebalų ir baltymų derinys, kuris gali lengvai kauptis kraujagyslėse.

Jei kraujagyslėse atsiranda per daug cholesterolio, gali būti sunku kraujui praeiti per kraujagysles į skirtingas kūno dalis. Susiaurėjusios kraujagyslės dėl cholesterolio, gali priversti širdį labiau stengtis pumpuoti kraują.

Taip pat kraujagyslėse gali susidaryti pavojingos “plokštelės”. Jei šių “plokštelių” gabaliukai atitrūksta, gali sukelti tokias problemas kaip širdies priepuolį ar insultą.

Ar yra geras ir blogas cholesterolis?

Yra dviejų tipų: didelio tankio lipoproteinai (DTL) ir mažo tankio lipoproteinai (MTL). Paprastai DTL laikomas „geruoju“ cholesteroliu, o MTL – „bloguoju“. Taip yra todėl, kad DTL perneša cholesterolį į kepenis, kur jis gali būti pašalintas iš kraujotakos, kol jis nesikaupia arterijose.

Kita vertus, MTL nuneša cholesterolį tiesiai į jūsų arterijas. Tai gali sukelti aterosklerozę, apnašų kaupimąsi, galinčią net sukelti širdies priepuolį ir insultą.

Trigliceridai sudaro trečiąjį cholesterolio komponentą ir veikia kaip nepanaudotos kalorijos, kurios kraujyje kaupiamos kaip riebalai. Valgant daugiau kalorijų nei sudeginate, kraujyje gali kauptis trigliceridai, todėl padidėja širdies priepuolių rizika.

Kaip sumažinti MTL cholesterolio kiekį?

choresterol

Daugelis dalykų gali turėti įtakos MTL cholesterolio kiekiui. Prisidedantys prie aukštesnio MTL lygio, yra:

 • valgymas maisto produktų, kuriuose yra daug cholesterolio, sočiųjų riebalų ir trans-riebalų
 • pasyvumas arba žemas fizinio krūvio lygis
 • nutukimas ar antsvoris
 • rūkymas
 • vyresnis amžius
 • šeimos ligų istorija (dar žinoma kaip genetika)
 • tam tikri vaistai
 • rasė
 • lytis

Nors yra sunku kontroliuoti visus šiuos rizikos veiksnius, gydytojas gali pateikti rekomendacijas, daugiausia dėmesio skirdamas tiems veiksniams, kuries dabar yra svarbiausi.

Sveika mityba, mankšta ir svorio metimas yra dažniausiai pasitaikančios rekomendacijos, norint sumažinti cholesterolio kiekį. Paprastai tai rekomenduojama pirmiausia, jei cholesterolio kiekis yra padidėjęs arba juda didėjimo kryptimi.

MTL kiekis, kuris laikomas aukštu arba labai dideliu, gydomas vaistais. Dažnai gydytojas gali rekomenduoti vaistų, dietos ir mankštos pakeitimų derinį žmogui, turinčiam aukštą MTL kiekį.

Medicininis cholesterolio kiekio tikslas gali būti sumažinti MTL kiekį maždaug 50%, ypač žmonėms, kuriems yra padidėjusi rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, susijusiomis su aukštu cholesterolio kiekiu.

Kai kuriems žmonėms taip pat gali būti skiriami omega-3 riebalų rūgščių etilo esteriai. Tačiau jie paprastai naudojami žmonėms, turintiems aukštą trigliceridų kiekį, ir iš tikrųjų gali padidinti MTL lygį.

Gali praeiti apie 3–6 mėnesiai, kol MTL cholesterolio kiekis sumažės vien dėl kasdienės mitybos ir fizinio krūvio pokyčių. Vaistai paprastai veikia greičiau, nors tai priklauso nuo to, kokio tipo vaistai ir ar taip pat derinami su rekomenduojamais gyvenimo būdo pokyčiais.

Koks yra geriausias MTL cholesterolio kiekis?

Remiantis klinikinėmis gairėmis, dauguma žmonių turėtų užtikrinti, kad MTL cholesterolio kiekis būtų mažesnis nei 100 mg / dL1

Gydytojai rekomenduoja MTL kiekį, mažesnį nei 70 mg / dL, kad būtų išvengta ilgalaikių sveikatos problemų, ypač žmonėms, turintiems tokias ligas kaip diabetas.

Tačiau nėra vieningos taisyklės. Sveikatos priežiūros specialistas gali pateikti rekomendacijas, atsižvelgdamas į individualius sveikatos ir širdies ir kraujagyslių sistemos rizikos veiksnius.

MTL cholesterolio kiekiai
MTL testas nustato jūsų MTL cholesterolio kiekį. Daugelis gydytojų reitinguoja lygius taip:

Idealus: mažiau nei 100 mg/dl
Beveik optimalus / didesnis už optimalų: 100–129 mg / dl
Ribinis aukštas: 130–159 mg/dl
Aukštas: 160–189 mg/dl
Labai didelis: 190 mg/dl ir daugiau

Priklausomai nuo jūsų tyrimo rezultatų, gydytojas, jei reikia, gali pasiūlyti bet kokią dietą, gyvenimo būdo pokyčius ar vaistus.

matavimas

Kaip matuojamas cholesterolio kiekis?

Cholesterolis vertinamas imant kraujo mėginį laboratorijoje ar medicinos įstaigoje.

Cholesterolio testą galima atlikti nevalgius arba pavalgius. Jei gydytojas paprašys atlikti testą nevalgius, turėsite vengti valgyti ar gerti ką nors kita, išskyrus vandenį, maždaug 12 valandų prieš prieš testą.

Pirmąjį cholesterolio testą galima atlikti, kai amžius nuo 9 iki 11 metų. Jei šeimoje yra artimųjų su dideliu cholesterolio kiekiu ar širdies ligomis, galima tirti ir jaunesnius vaikus.

Testai rekomenduojami kas 5 metus nuo pirmojo tyrimo. Vyresniems nei 45 metų vyrams ir 55 metų moterims cholesterolio tyrimai turėtų būti didinami kas 1–2 metus.

D.U.K.

Koks yra idealus MTL cholesterolio lygis

Daugumai žmonių idealus MTL cholesterolio lygis yra mažesnis nei 100 mg/dl.

Ar yra numatyta MTL riba diabetu sergantiems žmonėms

Žmonės, sergantys cukriniu diabetu ir kitomis ligomis, kurios gali padidinti tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, turėtų siekti, kad MTL cholesterolio kiekis būtų mažesnis nei 70 mg / dl.

Kaip greitai galima sumažinti MTL lygį

Tai gali užtrukti apie 2 mėnesius vartojant vaistus arba net 6 mėnesius, kai pakeičiamas gyvenimo būdas. Susisiekite su gydytoju, kad aptartumėte geriausias gydymo galimybes individualiai sveikatai ir MTL lygiui.

Svarbu

MTL cholesterolis yra cholesterolio tipas, kuris laikomas “bloguoju”, nes jis gali užblokuoti arterijas ir sukelti “plokštelių” susidarymą. Turėdami aukštą MTL cholesterolio kiekį, galite padidinti insulto, širdies priepuolio ir kitų širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Daugumai žmonių rekomenduojama, kad cholesterolio kiekis būtų mažesnis nei 100 mg / dl, o tai galima padaryti su subalansuojant mitybą ir mankštą. Jei sergate ligomis, kurios gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, ekspertai rekomenduoja palaikyti mažesnį nei 70 mg/dl MTL kiekį.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti kokių maistinių medžiagų šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: