1
dviracio minimas

Važiavimas dviračiu yra naudingas sveikatai

Važiavimas dviračiu suteikia daugybę privalumų- Nuo geresnio miego iki mažesnės lėtinių ligų rizikos.

Nuo vėjalio dvelksmo į veidą iki naujų vietovių tyrinėjimo. Dviračių sporte yra daug niuansų, kuriuos galima pamilti.

Pateikiame naudoas sveikatai, dėl kurių pasivažinėjimas dviračiu yra puikus sprendimas.

Bet kokia veikla suteikia teigiamą postumį kūnui ir smegenims, tačiau skirtingai nuo kitų aerobinių pratimų rūšių (pvz., Bėgiojimo ar vaikščiojimo), dviračių sportą galima paversti didelio intensyvumo treniruote, nedarydami didelio spaudimo sąnariams.

Daugelis tyrimų, kuriuose buvo nagrinėjama važiavimo dviračiu įtaka sveikatai, rodo, kad dviračių sportas vos kelias dienas per savaitę yra pakankamas, kad būtų gauta nauda sveikatai.

Važiavimas dviračiu pagerina aerobinį pasirengimą

Aerobinė veikla yra svarbi fizinio pasirengimo dalis. Specialistai ragina, kad visi, vyresni nei 18 metų, kiekvieną savaitę gautų bent 150 minučių vidutinio intensyvumo kardio (arba 75 minutes energingo intensyvumo kardio) veiklos. 1

Pažymima, kad ši veikla yra susijusi su ilgalaike nauda sveikatai. Važiavimas dviračiu (bet kuriuo intensyvumu) yra vienas iš būdų pagerinti sveikatą.

Ir jei turite klubo, kelio ar čiurnos sąnarių problemų arba tiesiog norite jų išvengti ateityje, dviračių sportas yra geras pasirinkimas.

Važiavimas dviračiu laikomas mažą poveikį turinčiu, o tai reiškia, kad jis sukelia mažiau streso apatiniams galūnių sąnariams. Tinkamai paruošus dviratį, važiavimas suteikia apkrovimą visai žmogaus sistemai be per didelės apkrovos ar neigiamų jėgų tiesiogiai sąnariams.

Važiavimas dviračiu padidina jėgą

Kalbant apie važiavimą dviračiu, dažnai galvojame apie kardio, o ne apie jėgą. Tačiau, ypač važiavimas lauke dėl nuolatinio balansavimo, gali žymiai sustiprinti pilvo raumenis bei sustiprinti bendrą raumeninį stabilumą.

Tai ypač pasakytina apie netolygų reljefą, kur reikia dažnai keisti kryptį, norint išvengti kliūčių.

Norint subalansuoti kūno masės centrą, reikia įtempti daugybę raumenų į apatinę nugaros dalį, pilvą ir klubus. Net ir nedideli pasikreipimai važiuojant gali suteikti impulsą šiems raumenims.

Pasak jo, stipresnė juosmens sritis ne tik sumažina nugaros skausmų riziką, bet ir padeda išvengti įtampos, galvos skausmo ir energijos slogumo. Turint daugiau jėgos ir stabilumo, mažesnė rizika patirti traumas, nesvarbu, kokia veikla užsiimate.

Važiavimas dviračiu gali pagerinti kaulų būklę

Didesnio poveikį turinti veikla, pavyzdžiui, šokinėjimas ir bėgimas, sukelia stresą organizmui, kuris gali pagerinti kaulų tankį.

Kaulų tankis yra svarbi sveiko senėjimo dalis. Tačiau vien todėl, kad labiau patinka važiuoti dviračiu, dar nereiškia, kad to netenkate – ypač jei važinėjate bekele.

Tyrimas parodė, kad kalnų dviračiai sukuria pakankamai pasipriešinimo smūgio, kad būtų naudingi kaulų stiprumui. Be to, norint išlaikyti stabilumą, reikia viršutinės kūno dalies raumenų įsitraukimo, o šių veiksnių derinys gali pagerinti kaulų struktūrą apskritai.2

Pasivažinėjimas dviračiu gali padėti geriau išsimiegoti

Jei norisi geresnės miego kokybės, gali padėti važiavimas anksti vakare.3

Nors buvo nagrinėjami keli aerobinių pratimų tipai, važiavimas dviračiu atrodė naudingiausias. Mokslininkai siūlo baigti važinėjimą dviračiu, likus maždaug dviem valandoms iki ėjimo miegoti.

Keista, kad dviračių sportas nėra toks dominuojantis. Važiavimas dviračiu greitai pakelia pagrindinę kūno temperatūrą, todėl organizmas atranda gebėjimą subalansuoti šilumos antplūdį “įjungdamas” atvėsimo mechanizmus.

Paprastai tai sukuria efektyvesnį temperatūros reguliavimą, kuris padeda greičiau užmigti.

Važiavimas dviračiu yra naudingas širdies ir kraujagyslių sveikatai

Važiavimas dviračiu, kaip ir kiti aerobiniai pratimai, naudingi širdžiai, plaučiams ir raumenų sistemai. Tai pagerina širdies ir kraujagyslių funkciją, įskaitant bendrą kraujotaką ir kraujospūdį.

Ankstesni tyrimai parodė, kad žmonės, kurie reguliariai treniruojasi dviračiu, turėjo mažesnę širdies ir kraujagyslių ligų riziką nei nevažinėjantys dviračiu.

Tai taip pat taikoma ir dviračių sportui uždarose patalpose. 2019 m. rugpjūtį žurnale “Medicina” paskelbtoje tyrimo apžvalgoje teigiama, kad derinant važiavimą dviračiu patalpose su sveika mityba galima pagerinti aerobinį pajėgumą, kraujospūdį, lipidų profilį ir kūno sudėjimą.4

Važiavimas dviračiu gerina psichologinę savijautą

Dauguma pratimų yra naudingi nuotaikai ir psichinei sveikatai. Važiavimas dviračiu tikrai nėra išimtis.

2019 m. vasarį žurnale “PLoS One” paskelbtame tyrime buvo vertinama 100 suaugusiųjų nuo 50 iki 83 metų. Apie trečdalis nebuvo dviratininkai, dar trečdalis (maždaug) važiuodavo dviračiu bent tris kartus per savaitę, o likusi grupė naudojo elektroninius dviračius, kuriuose sumontuotas variklis pedalų pagalbai teikti. 8-ioms savaitėms tyrimo dalyvių buvo paprašyta išlaikyti šias saco rutinas rutinas.

Tie, kurie važinėjo dviračiais bent tris kartus per savaitę – tradiciniais dviračiais ar elektroniniais dviračiais – parodė reikšmingą psichinės sveikatos, kognityvinės funkcijos ir bendro sveikatos bei gerovės suvokimo pagerėjimą, lyginant su nevažinėjančia žmonių grupe.

Skirtingi žmonės gali teikti pirmenybę skirtingiems dviračių tipams ir keliams. Pavyzdžiui, kalnų dviračiai yra techniški ir reikalauja didelio susikaupimo. Važiuojant plento dviračiais, didesnis greitis leidžiantis nuo kalno gali būti jaudinantis.

Visada verta pabandant skirtingus važiavimo būdus ir skirtingą reljefą. Taip atrastume, kas jums labiausiai patinka.

Pradedant aktyviau sportuoti, svarbu palaikyti elektrolitų balansą organizme. Daugiau naudingos informacijos kategorijoje:

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti kokių maistinių medžiagų šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

  • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
  • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: