miegojimo pozos

Geras miegas, kaip pasirenkti tinkamą miego pozą

Ant pilvo, šono ar nugaros? Susisukus į kamuoliuką ar išsiskleidus kaip jūrų žvaigždė? Galite nustebti, kaip atsigulimas prieš miegą ir miegojimo poza, veikia jūsų miego kokybę ir sveikatą.

Koks geriausias būdas miegoti? Nėra vieno teisingo atsakymo. Kiekvieno ideali miego padėtis yra skirtinga.

Yra penkios pagrindinės miego padėtys, o kuri iš jų jums tinka, priklauso ne tik nuo to, kuri yra patogiausia, bet ir nuo įvairių sveikatos problemų, kurios gali trukdyti geram ir ramiam miegui.

Tikriausiai jums labiau patinka viena miego padėtis, prie kurios esate jau pripratę. Tačiau jei patiriate kokių nors miego sunkumų, gali būti laikas pergalvoti miegojimo padėtį. Ir nors tiesą sakant, tokie įpročiai, kaip miegojimo padėties keitimas, gali šiek tiek užtrukti, nuosekliai pratinantis – įmanoma. Sąmoningai bandydami kiekvieną vakarą užmigti naujoje padėtyje, jūsų smegenys per laiką prisitaikys.

Štai ką reikia atsiminti, kad galėtumėte rasti tobulą miegojimo pozą:

Miegas

Miegas yra laikas, kai jūsų kūnas atstato ir pataiso save. Tai yra metas, kai kraujagyslės atsistato pačios, o tai ypač svarbu. Miegas taip pat palaiko imuninę sistemą sveiką. Miegas kontroliuoja, kaip jūsų organizmas reaguoja į insuliną; negavus pakankamai, padidėja cukraus kiekis kraujyje, padidėja gestacinio diabeto rizika.

Daugiau naudingos informacijos apie miegą ir jo įtaką sveikatai pateikiame:

Miegojimas ant nugaros yra geriausias skausmui suvaldyti

Ar skauda nugarą? Gulėjimas ant nugaros su rankomis priglaustomis prie šonų ir šiek tiek pakelti keliai gali būti jums geriausia padėtis. Tai gali nuimti nugaros įtampą, ypač jei po keliais dedate minkštą pagalvę ar suvyniotą rankšluostį.

Be to, taip miegant, dar dažnai vadinama “kareivio padėtimi”, jūsų stuburas visą naktį gali išlikti neutralioje būklėje, be papildomų įtampų, o tai padeda sumažinti skausmus.

Tačiau yra ir trūkumų. Jei turite miego apnėja ar knarkiate, miegojimas ant nugaros gali būti blogiausia padėtis. Šioje padėtyje liežuvis gali patekti į gerklę.

Miegojimas ant šono padeda lengviau kvėpuoti

Daugumai žmonių miegojimas ant šono gali būti viena iš geriausių padėčių, siekiant išvengti kvėpavimo sunkumų. Todėl jis ypač tinka žmonėms, sergantiems miego apnėja ar turint problemų dėl knarkimo. Miegant šioje padėtyje palengvinate darbą kvėpavimo takams, leisdami geriau tiekti deguonį organizmui.

Jei jums skauda nugarą, miegas ant šono yra puikus pasirinkimas, nes jis nedaro tiesioginio spaudimo nugarai. Kitas miegojimo ant šono privalumas yra tas, kad jis padeda išvalyti kenksmingas smegenų atliekas, o tai gali sumažinti neurologinių sutrikimų, tokių kaip demencija ir Alzheimerio liga, riziką.1

Be to, yra įrodymų, kad miegant ant kairio šono palengvina rėmens simptomus dėl gastroezofaginio refliukso ligos ar kitos priežasties, tokios kaip nėštumas. Tačiau atminkite, kad miegant ant dešiniojo šono padidėja rizika atsirasti rėmens simptomams, tikriausiai dėl to, kad atpalaiduojant sfinkterio raumenį tarp skrandžio ir stemplės, leidžiama rūgščiai praslysti.

Nėščioms moterims rekomenduojama miegoti ant kairio šono, nes tai padidina kraujo ir maistinių medžiagų tekėjimą į placentą ir vaisių.2

Tačiau yra trūkumų. Miegas ant vienos pusės kartais sukelia laipsnišką ar staigų ir stiprų peties ar klubo skausmą. Jei vienoje pusėje jaučiate peties ar klubo skausmą, pabandykite miegoti ant kito šono.

Žmonės miegantys ant šono dažnai alkųnes būna sulenkę ir riešus paspaudę su veidu. Tai kelia riziką, kad suspausite alkūnės ar riešo nervus. Jei tai kelia problemų, galima įsigyti įtvarą, kuris neleis taip sulenkti rankos ir užspausti nervų.

Miegojimas ant pilvo padeda knarkti mažiau

Kaip ir miegas ant šono, taip ir miegas ant pilvo padeda išlaikyti kvėpavimo takus atvirus ir sumažina nesveikų kvėpavimo pauzių, kurios yra miego apnėjos požymis, riziką.

Tačiau yra ir trūkumų. Miegant ant pilvo sunku išlaikyti gerą stuburo tiesumą. Tai gali įtempti kaklą ir apatinę nugaros dalį, padidindama diskomforto riziką šiose svarbiose kūno vietose, ypač senstant. Jei pabundate iš skausmo, tikriausiai laikas apsvarstyti galimybę pakeisti miegojimo pozą.

Kita galima problema yra ta, kad miegantys ant pilvo linkę miegoti rankas pakišę po galva, versdami sulenkti riešus ir alkūnes. Tai kartais sukelia nervų suspaudimą, sukelia dilgčiojimą, nutirpimą rankose. Kaip ir miegant ant šono, nuolatos miegant ant veido gali atsirasti veido raukšlių.

Miegas susirietus yra populiariausia miego poza

41 procentas suaugusiųjų pasirenka miegoti kelius prispaudę prie krūtinės, todėl tai yra vadinama vaisiaus padėtis. Ši miegojimo poza yra puliariausia miego padėtis iš visų. 3 Šios padėties privalumai iš esmės yra tokie patys kaip ir miegojimas ant šono, įskaitant tai, kad nuimamas nugaros spaudimas ir sumažinama knarkimo rizika.

Tačiau yra ir trūkumų. Per daug susirietus, gali sukelti pasislinkimą stuburo diskams ir slanksteliams, o tai gali sukelti apatinės nugaros dalies skausmą, ypač jei sergate kokia nors liga. Gydytojai rekomenduoja pakeisti šią padėtį šiek tiek atlenkiant kelius arba miegant su pagalve tarp kelių, kad būtų galima palaikyti apatinę nugaros dalį.

Miegojimas jūros žvaigždės poza susijęs peties skausmu

Žmonės, kurie palankiai vertina šią miego pozą, miega rankas pasidėdėję virš galvos, o tai padidina spaudimą pečiams ir savo ruožtu padidina peties ir apatinės nugaros dalies skausmo tikimybę. Pagalvės padėjimas po keliais yra geras prevencinis žingsnis. Dar geriau, pabandykite pripratinti save miegoti su rankomis prie šonų.

Miegojimo pozos nėštumo metu

Ekspertai tradiciškai teigia, kad geriausia miego padėtis yra ant kairiojo šono – nors miegojimas ant dešiniojo šono taip pat priimtinas. Miegojimas ant kairio šono leidžia maksimaliai tekėti kraujui ir maistinėms medžiagoms į placentą ir pagerina inkstų funkciją, o tai reiškia geresnį atliekų pašalinimą ir mažesnį pėdų, kulkšnių ir rankų patinimą.

Migoti ant pilvo tikrai galima. Žinoma praėjus pirmajam trimestrui, dėl akivaizdžių priežasčių tampa neįmanoma gulėti ant pilvo.

Daugelis ekspertų taip pat rekomenduoja visą naktį vengti gulėti ant nugaros. Miegant ant nugaros visa auganti gimda ir kūdikio svoris remiasi į nugarą, žarnyną ir pagrindinę veną, kuri perneša kraują atgal į širdį iš apatinės kūno dalies.

Tačiau kai kurie ekspertai dabar sako, kad nėščios mamos gali miegoti bet kurioje joms patogioje padėtyje, o ne vienaip ar kitaip dėl to per daug jaudintis.

Svarbu

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui trūksta elektrolitų, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

  • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
  • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Kokybiški ir specialistų rekomenduojami papidai miegui – Miegas

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: