viskinimas

Ką daryti, kad virškinimas būtų geras

Žarnyną arba virškinimo sistemą sudaro virškinimo traktas (VT). Idealiu atveju mūsų kūno dalys, tokios kaip stemplė, skrandis, plonosios ir storosios žarnos, veikia tinkamai, kad galėtume valgyti ir virškinti maistą nepatiriant diskomforto.

Žarnynas sugeria maistines medžiagas iš maisto, kurį valgome ir pašalina atliekas. Jis taip pat turi daug kitų svarbių funkcijų, tokių kaip kenksmingų medžiagų pašalinimas iš mūsų kūno ir naudingų bakterijų pusiausvyros palaikymas.

Jūs turite sveiką virškinimo sitemą, jei visas viškinamasis traktas veikia gerai. Jei žarnynas nefunkcionuoja gerai, gali atsirasti ligos, tokios kaip:

 • 2 tipo diabetas
 • uždegiminė žarnyno liga (UŽL)
 • storosios žarnos vėžys

Žarnyno sveikata vaidina svarbų vaidmenį mūsų viso kūno sveikatai.

Kaip sužinoti, ar mano viškinimo sistema veikia gerai ar ne?

Sveikame žarnyne yra įvairių tipų gerųjų bakterijų, kurios padeda virškinti maistines medžiagas, palaiko sveiką imuninę sistemą ir netgi padeda tinkamai nervų sistemos funkcijai.

Sveikas žarnynas taip pat bendrauja su smegenimis per nervus ir hormonus, o tai padeda išlaikyti bendrą sveikatą ir gerovę.

Simptomai, kurie gali rodyti virškinimo sistemos problemas, yra šie:

 • pilvo skausmas
 • pilvo pūtimas
 • viduriavimas
 • vidurių užkietėjimas
 • rėmuo
 • pykinimas
 • vėmimas

Kaip palaikyti virškinimo traktą sveiką?

Sunku tiksliai nustatyti konkrečią priežastį, kuri gali sukelti jūsų žarnyno problemas.

Visa virškinimo sistema yra sudėtinga, o tokie simptomai kaip viduriavimas, vidurių užkietėjimas, per didelis dujų kiekis, žarnyno uždegimas, pilvo pūtimas ir pilvo skausmas turi daug priežasčių.

Jei simptomai ilgą laiką išlieka, nors ir bandėte specialistų rekomenduojamus probiotikus, skaidulas ar fermentus, gali reikėti didesnio medicininio dėmesio.

Koks skirtumas tarp alergijos maistui ir maisto produktų netoleravimo?

Pagrindinis skirtumas tarp alergijos maistui ir maisto produktų netoleravimo yra tas, kad maisto netoleravimas gali sukelti daug diskomforto, o alergija maistui gali būti pavojinga gyvybei.

Alergija maistui atsiranda, kai jūsų imuninė sistema per daug reaguoja į maisto baltymą, kurį kiti žmonės laikytų nekenksmingu. Dėl to organizmas gamina antikūną, vadinamą imunoglobulinu E (IgE), kuris gali sukelti įvairius simptomus (sunkesnius ar lengvesnius).

Alergijos maistui simptomai svyruoja nuo lengvo (pvz., Dilgėlinės) iki sunkaus (anafilaksinio šoko) ir gali sukelti mirtį.

Dauguma su maistu susijusių simptomų atsiranda per 2 valandas po valgio. Dažnai jie prasideda per kelias minutes. Kai kuriais labai retais atvejais reakcija gali prasidėti po 4 iki 6 valandų ar net vėliau.

Maisto netoleravimas atsiranda, kai organizmas negali tinkamai virškinti valgomo maisto arba kai tam tikras maistas gali dirginti virškinimo sistemą. Laktozės netoleravimas yra maisto netoleravimo pavyzdys.

Kas gali pakenkti virškinimo sistemai?

Nėra jokių abejonių, kad daugelis šiuolaikinio gyvenimo aspektų gali pakenkti mūsų žarnyno sveikatai, įskaitant:

 • kasdien patiriamas stresas
 • miego trūkumas
 • perdirbtų maisto produktų vartojimas
 • ligos
 • antibiotikų vartojimas

Žarnyno mikrofloros disbalansas, taip pat žinomas kaip disbiozė, gali padidinti tikimybę patirti problemas, tokias kaip dirgliosios žarnos sindromas (DŽS), diabetas, nutukimas, širdies ligos ir centrinės nervų sistemos sutrikimai.

Kaip probiotikai padeda virškinimo sistemai?

Probiotikai yra “gerosios bakterijos”, panašios į tas, kurios randamos jūsų žarnyne ir fermentuotuose maisto produktuose, pavyzdžiui, jogurte. Juose yra Lactobacillus arba Bifidobacterium bakterijų. Tačiau ne visuose fermentuotuose maisto produktuose yra probiotikų.

Kimchi (korėjietiškas fermentuotas kopūstų patiekalas) ir kombucha (fermentuota arbata) taip pat turi gerųjų bakterijų, tačiau jų potenciali probiotinė nauda nebuvo gerai ištirta.

Daugelis žmonių patiria dažną skrandžio skausmą, pilvo pūtimą, vidurių užkietėjimą ir viduriavimą, kurie visi yra DŽS simptomai. Probiotikai gali suteikti palengvėjimą.

Norint, kad probiotikai būtų veiksmingi, rekomenduojama rinktis tokius, kurių sudėtyje yra prebiotikų. Tai yra labai svarbu, nes prebiotikai yra gerųjų bakterijų maistas. Kuris reikalingas, kad būtų atkurtas gerųjų bakterijų balansas mūsų žarnyne.

Remiantis “Nutrients” žurnale paskelbta apžvalga, dalyviai, kurie 8 savaites vartojo kokybiškus probiotikus, patyrė mažiau skrandžio skausmo ir pagerino gyvenimo kokybę.

Ką svarbu žinoti renkantis probiotikų papildus?

Pasirinkite probiotikus su bakterijų kultūromis, tokiomis kaip: Bacillus Subtilis, Bacillus Licheniformis, Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Rhamnosus, Lactococcus Lactis, Bifidobacterium Bifidum.

Atkreipkite dėmesį ar etiketėje pateikiamos rekomenduojamos saugojimo gairės. Pavyzdžiui, kai kurie turi būti laikomi šaldytuve, o kitus galima laikyti kambario temperatūroje.

Ar saugu vaikams vartoti probiotikus?

Tyrimai rodo, kad probiotikai yra saugūs ir gali būti naudingi užkertant kelią viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms ir viduriavimui.

Dvi probiotikū šeimos, kurios 2017 m. Tyrime, buvo Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) ir S. boulardii. LGG sumažino su antibiotikais susijusio viduriavimo riziką 13 procentų. S. boulardii padermė sumažino C. difficile susijusį viduriavimą 12 procentų.

Ar reikėtų vengti probiotikų?

Probiotikai yra saugūs daugumai žmonių. Bet pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju, jei turite sveikatos problemų. Kiekvienas, turintis rimtą sveikatos sutrikimą, turėtų būti atidžiai stebimas sveikatos priežiūros specialisto.

Jei šiandien norėtume pagerinti savo žarnyno veiklą, kas tai turėtų būti?

Norėdami palaikyti sveikesnį žarnyną įtraukite sveikatą stiprinančius funkcinius maisto produktus, tokius, kurių sudėtyje yra prebiotikų ir probiotikų.

Kalbant apie maistą, galite mėgautis pjaustytais bananais paprastame jogurte, kvapiaisiais patiekalais su česnakais ar porais.

Svarbu

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui labiausiai reikia probiotikų, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

*Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus;

*Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.

*Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Susiję straipsniai:

fosfatas dnr

Fosfatai ir jų vaidmuo organizme

Fosforas yra elementas, atliekantis svarbų vaidmenį geram organizmo funkcionavimui. Kūne beveik visas fosforas jungiasi su deguonimi, sudarydamas fosfatą. Fosfatas yra vienas iš organizmo elektrolitų, t….

Plačiau »

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos: