Smegenims

Šešios smegenų veiklą skatinančios maistinės medžiagos

Jūsų smegenims reikia daugybės išteklių. Jų veiklai palaikyti reikia ne mažiau kaip 20 % dienos kalorijų normos. Tinkamų maisto produktų ir skysčių vartojimas užtikrins, kad Jūsų smegenys galėtų produktyviai mąstyti, mokytis ir sutelkti dėmesį. Pateikiame 6 geriausiai smegenų veiklą skatinančias maistines medžiagas.

1. Geležis

raudona mesa

Net ir šiek tiek sumažėjęs geležies kiekis gali sukelti nuovargį, sutrikdyti mąstymo ir darbingumo funkcijas bei sumažinti energijos lygį.*

Pagrindiniai geležies šaltiniai yra raudona mėsa, pupelės ir tamsiai žalios spalvos lapinės daržovės.

2. Skysčių vartojimas

skysciai

Tyrimais įrodyta, kad dehidratacija, net jei ji sudaro mažiau nei 1 %  kūno svorio, gali lemti kognityvinių funkcijų pablogėjimą.

Vandens vartojimas dehidrataciją patiriantiems žmonėms padėjo pagerinti atmintį bei koncentraciją. Kuo didesnis dehidratacijos laipsnis, tuo prastesnė dalyvių atmintis ir dėmesio sutelkimas.

3. Sveikieji riebalai

sveikieji riebalai

Omega-3 riebalai sudaro didelę smegenų dalį ir yra ypač svarbūs skatinant ryšį tarp smegenų ląstelių ir mediatorių, kurie gerina susikaupimą ir protinę veiklą.* Šie riebalai taip pat skatina normalų organizmo atsaką į uždegiminius procesus ir gali padėti sulėtinti įprastą smegenų senėjimą.*

Omega-3 riebalų yra žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje ir sardinėse, taip pat linų ir šalavijų sėklose bei riešutuose, pavyzdžiui, graikiniuose riešutuose. Be to, daugelis žmonių į savo mitybą įtraukia Omega-3 papildų.

4. Probiotikai

probiotikai

Atrodo, kad posakis „pilve plasnoja drugeliai“ nėra iš piršto laužtas. Kai kurios mūsų virškinamojo trakto bakterijos gali tiesiogiai bendrauti su smegenimis, greičiausiai per klajoklinį nervą, ir gali paveikti nervų ir imuninę sistemas bei hormonų reguliavimą.*

Įvairus maistas ir fermentuoti maisto produktai gali padėti skatinti gerųjų žarnyno bakterijų atsiradimą. Taip pat verta pagalvoti apie probiotikų vartojimą.

5. Cholinas

kiausiniu tryniai

Maisto produktai, kuriuose yra daug cholino, pavyzdžiui, kiaušinių tryniai, yra puikus maistas smegenims. Cholinas – svarbi maistinė medžiaga acetilcholinui, pagrindiniam mediatoriui smegenyse, susidaryti.

6. Kreatinas

kreatinas

Kreatinas ilgą laiką buvo siejamas su sportiniais rezultatais ir raumenų sveikata, tačiau vis daugiau mokslininkų kreatiną vertina dėl jo įtakos smegenų veiklai.* Kreatinas svarbus dėl savo gebėjimo padėti reguliuoti energiją ir palaikyti kognityvines funkcijas.* Tyrimai parodė, kad kreatiną vartojusių asmenų kognityviniai rodikliai padidėjo, palyginti su tais, kurie jo nevartojo.*

Kreatino daugiausia randama raudonoje mėsoje ir kituose gyvulinės kilmės baltymų šaltiniuose. Normaliai besimaitinantis žmogus per parą suvartoja vieną gramą kreatino, tačiau daugelyje tyrimų nurodoma, kad reikėtų suvartoti bent 3 gramus ar daugiau. Todėl bandoma žmones įtikinti į savo maisto racioną įtraukti kreatino monohidrato.

Jei nesi tikra/s kurie dar  vitaminai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metu, atlik testą “Tavo diena” ir sužinok  asmeninę rekomendaciją!

*VMVT šių teiginių neįvertino. Šis produktas nėra skirtas diagnozuoti, gydyti, išgydyti ar užkirsti kelią kokiai nors ligai.

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: