Sveikata ir Sveikatos svarba

Sveikata ir neapsakoma sveikatos svarba

Ką pagalvojame kai išgirtame ar perskaitome žodį “sveikata”? Tai mums reiškia visišką emocinės ir fizinės gerovės būseną. Kai turime gerą sveikatą, jaučiamės nesustabdomir ir natūraliai jaučiame, kad norime gyvenime patirti dar daugiau emocijų ir pasiekti dar geresnių rezultatų.

Žime, kad gera sveikata pati sau nebūna gera. Arba patys ja nuosekliai rūpinamės arba pasitikime sveikatos priežiūros specialistais. Labai gerai, kad yra puikių specialistų, kurie yra tam, kad padėtų žmonėms išlaikyti optimalią sveikatą ir gyventi kokybišką gyvenimą. Tokie specialista žiūri į mus, kaip į žmogų ir ieško priežasčių, o ne pasėkmių šalinimo.

Gera sveikata tai yra sveiko kūno, sveikos emocinės būsenos ir gero dvasinio pamato junginys. Kasdienis stresas ir jo valdymas, kokybiškas gyvenimas padeda gyventi ilgiau ir patirti daugiau.

Kas yra sveikata

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 1948 m. apibrėžė sveikatą sakiniu, kurį šiuolaikinės valdžios institucijos vis dar naudoja. “Sveikata yra visiškos fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.”

PSO 1986 m. paaiškino, kad sveikata yra “kasdienio gyvenimo šaltinis, o ne gyvenimo tikslas. Sveikata yra teigiama sąvoka, pabrėžianti tiek socialinius, tiek asmeninius išteklius, tiek fizinius gebėjimus.”

Tai reiškia, kad sveikata yra resursas, padedantis mums atlikti savo pareigą visuomenėje ir siekti savo tikslų, o ne tikslas pats savaime. Sveikas gyvenimo būdas leidžia gyventi visavertį gyvenimą turint prasmę.

Mokslininkai, paskelbti garsiajame medicinos žurnale “The Lancet”, Apibrėžė sveikatą kaip organizmo gebėjimą prisitaikyti prie naujų grėsmių ir negalių. Jie grindžia šią idėją, kad šiuolaikinis mokslas per pastaruosius kelis dešimtmečius padarė didelę pažangą. Mokslas daug atrado ligų supratimo srityje, suprasdamas, kaip veikia ligos, surasdamas naujų būdų, kaip jas sulėtinti ar sustabdyti.

Kodėl taip vertiname sveikatą

Ar būtų kokybiškas gyveniamas jei neturėtume sveikatos? Tikrai ne, todėl peržiūrėkime pagrindinius dalykus, kuriuos gauname turėdami gerą sveikatą.

Ilgaamžiškumas

Jei neturime sveikos gyvensenos, tai stipriai paveikia kasdienybę. Kai kūnas gauna tinkamą mitybą, jis tampa judresnis, stipresnis ir sveikesnis. Taip mes geriname ilgaamžiškumą.

Gera ligų prevencija

Svarbiausia sveiko gyvenimo koncepcija yra turėti stiprų imunitetą nuo įvairių ligų. Imuninė sistema yra natūralus organizmo gynybos mechanizmas, skirtas kovoti su svetimkūniais, kurie kenkia ir žaloja organizmą.

Sveikas kūnas ir aštrus protas yra labai svarbūs bendrai kasdienei savijautai.

Psichinės sveikatos gerinimas

Tik tada, kai esame laimingi ir psichinė būklė yra gera, mūsų organizmas būna labai produktyvus. Psichikos sveikata yra tokia pat svarbi kaip ir fizinė sveikata. Tai yra vientisa ir nedaloma.

Sveikata geriems rezultatams

Kai būname sveiki, galime padėti savo artimiesiems, bendruomenei, tautai. Tik tada, kai nesame paveikti jokios ligos galime padėti kitiems.

Sveikata yra finansinė nauda

Didėja medicininių paslaugų ir vaistų išlaidos. Nustatyta ir visi žinome, kad investuoti pinigai į gerą savijautą duoda daug didesnę naudą nei pinigai investuoti į vaistus. Gerindami savo sveikatą, kuriame tvirtą savo finansinį pamatą.

Sveikata ir tobulas mūsų organizmas

Mūsų organizmas – tai vientisa, gerai veikianti sistema. Jis geba save gydyti ir kasdien atsinaujinti. Kad organizmas būtų sveikas ir sugebėtų šias funkcijas atlikti, jam reikalingos natūralios maistinės medžiagos iš gamtos. Tai jūros mineralai, vitaminai iš ekologiškų vaisių ir daržovių, įvairūs fermentai ir gerosios bakterijos bei jūros augalai.

Vis sunkiau turėti gerą sveikatą

Tobulame pasaulyje ir sveikame kūne šių medžiagų poreikis būtų nedidelis. Jų natūraliai gautume iš gamtos su maistu ir vandeniu. O subalansuotas ir švarus organizmas šias medžiagas puikiai įsisavintų. Tačiau gyvename šiuolaikiniame pasaulyje, kuris kupinas veiklos, iššūkių, kasdienių darbų ir įtampos.

Kaip turėti gerą sveikatą

Pritaikydami keletą sveikos gyvensenos pokyčių, galime žymiai pagerinti savo sveikatą ir savijautą.

Kokybiško maisto vartojimas. Dieta vaidina svarbų vaidmenį. Tai, ką vartojame, yra tiesiogiai susiję su sveikata. Posakis: “tai ką valgome, tas ir esame” yra visiškai teisingas.

Sveika mityba sustiprins imuninę sistemą ir pagerins bendrą sveikatą.

Vartojant daugiau vaisių ir daržovių pagerės sveikata. Svarbu vartoti mažiau gyvūninės kilmės produktų ir gerti vandenį, o ne gazuotus ir saldintus gėrimus.

Reguliari mankšta ir kūno aktyvumo palaikymas pagerina kaulų tankį ir raumenų jėgą. Reguliarus vidutinio sunkumo ar intensyvi fizinė veikla turi daug naudos.

Numetę kelis kilogramus nuo juosmens, išvengsime antrojo tipo diabeto ir kitų širdies ir kraujagyslių ligų.

Pakankamas miegas yra svarbus veiksnys gerinant sveikatą. Tinkamas miegas tinkamu laiku pagerintų fizinę ir psichinę sveikatą bei užkirstų kelią įvairioms širdies ligoms.

Ką verta suprasti apie sveikatą

Mūsų sveikata yra vientisa ir nedaloma. Organų funkcionavimas, mityba, judėjimas, nuotaika… Visa tai yra begalo svarbu, jei norime būti laimingi.

Nėra vienos piliulės, kuri padarys mus sveikais. Tai yra mūsų samonės rezultatas.

Dažnai sužalojame savo sveikatą, negerbdami savo organizmo ir nesuteikdami reikiamo dėmesio. Kas atsitinka tada? Dažniausiai imamės kraštutinumų: sportuojame kikvieną dieną, visiškai atsisakome mėsos, pašaliname bet kokius angliavandenius iš maisto. Tačiau tai taip pat yra sveikatos žalojimas.

Gyvenkime be galo įdomų, pilną naujų potyrių bei galimybių gyvenimą, kuriame būdamis sveiki ir energingi galime nuversti kalnus. Todėl labai svarbu kasdieninę rutiną papildyti natūraliais ir sveikatą stiprinančiais papildais iš gamtos.

Kasdienis dėmesys savijautai – tai raktas asmeninės sveikatos ir energijos link.

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: