kaip sarminti organizma skale

Visi atsakymai, kaip šarminti organizmą

Per pastarąjį dešimtmetį šarminanti mityba labai populiarėja. Augalinių produktų įtraukimas į kasdienę mitybą turi didelę naudą. Pasirinkdami sveiką gyvenimo būdą ir žinodami, kokį poveikį turi jūsų sprendimai, galite padėti kūne atkurti pH pusiausvyrą.

Nors mūsų kūno pH pusiausvyra yra labai svarbi norint turėti optimalią sveikatą, šarminių produktų valgymas nėra visapusis vaistas pH sureguliavimui.

Pažiūrėkime, kaip galime turėti šarminę ir rūgštinę pusiausvyrą paprasčiausiomis įmanomomis priemonėmis.

Šeši naudingi ir paprasti būdai šarminti organizmą:

 • Optimizuokite virškinimą
 • Giliai kvėpuokite
 • Geras miegas
 • Kasdienė mitybą
 • Mankšta kasdien
 • Streso valdymas

Visų pirma, mūsų organizme yra skirtingos terpės, kurios turi skirtingus pH pvz.: šlapimo pH svyruoja 4.5–8.0, o kraujo pH svyruoja tik 7.35-7.45 ribose. Mūsų kraujo pH yra tai, kur mums svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Organizmas natūraliai subalansuos kraujo 7,4 pH, jei nebus kenksmingu išorinių sąlygų.

Dauguma tyrimų naudoja paprastas šlapimo mėginiu pagrįstas juosteles, kad nustatytų pH. Tačiau norint nustatyti tikrąjį kraujo pH, reikia atlikti daug išsamesnius tyrimus. Valgydami šarminį patiekalą, pavyzdžiui, salotas ar gerdami žalią kokteilį, šlapimo šarmingumas padidės. Tačiau šlapimo pH nėra tikslus bendro kraujo pH rodmuo.

Kas yra pH ir kaip jis veikia organizmą

Terminas pH reiškia vandenilio potencialą. Jis matuoja kūno rūgštingumą ar šarmingumą nuo 0 iki 14 skalėje. Kuo mažesnis skaičius, tuo rūgštesnis organizmas. Idealus kūno pH yra nuo 7,35 iki 7,45. Šis skaičius nusako, kad organizmas yra šiek tiek šarminis.

pH skale

Inkstai yra tai, kas lemia mūsų kraujo pH. Mūsų inkstų būklę apima daugybę veiksnių, išskyrus tik tai, ką valgome. Galbūt kažkur jau girdėjote, kad gyvūniniai maisto produktai, kurie palieka rūgštinę terpę organizme, kenkia inkstams ir todėl paveikia kraujo pH. Prieš einant toliau, trumpai paanalizuokime.

Jei inkstai lemia kraujo pH, ar rūgštūs maisto produktai turėtų būti pašalinti

Inkstai yra gerai pasiruošę virškinti “rūgšties likučius” iš rūgštinių maisto produktų. Nesvarbu, ar šie maisto produktai yra iš šarminių baltymų, tokių kaip kanapės, brokoliai, ar rūgštūs baltymai, tokie kaip mėsa, kiaušiniai ar net grikiai, inkstai juos visus apdoros vienodai. Todėl nėra kalbama apie rūgštinių baltymų, kurie turi daug naudos organizmui, pašalinimą iš mitybos. Pavyzdžiui, nors ir rūgštaus pobūdžio, kiaušiniai yra vienas patikimiausių riebaluose tirpių vitaminų A, E ir D šaltinių.

Pašalinti ką nors iš kasdienės mitybos vien dėl to, kad jie yra rūgštaus pobūdžio, būtų nenaudinga ir ilgainiui gali sukelti kitų su sveikata susijusių problemų. Toliau pateiktuose žingsniuose peržvelgsime, kaip išlaikyti optimalų pH.

Kas atsitinka, kai organizmas yra šarminis

Kūnas turi natūralų pH balansą, kuris yra šiek tiek šarminis. Kai jūsų organizme yra subalansuota tiek pH, tiek hormonai, viskas veikia kaip laikrodis – savo ritmu. Energija, nuotaika ir virškinimas veikia harmoningai kartu. Organai pašalina toksinus iš organizmo ir išlaikos visapusią pusiausvyrą. Kai organiszmo pH yra tiek tiek šarminis, manoma, kad tai duoda naudas, tokias kaip:

 • Aiškiai veikia protas
 • Aukštas energijos lygis
 • Gerai funkcionuojanti imuninė sistema
 • Mažesnė uždegimo rizika

Kai kūno pH yra nesubalansuotas ir rūgštesnis, organizmas nebėra optimalioje būsenoje. Jei kūnas yra per rūgštus, laikui bėgant tai gali sukelti tokių problemų kaip vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ir nuovargis. Laimei, yra keletas būdų, kaip galima sugrąžti atgal į ritmą ir normalizuoti pH lygį. Galima pradėti šarminti ir jausti naudą.

Yra paprasti 6 organizmo šarminimo būdai:

Virškinimo sistemos optimizavimas

Nors maisto produktų pasirinkimas yra svarbus veiksnys, dar svarbiau yra tai, kaip tų maisto produktų virškinimas veikia mūsų kūno pH. Šarminio maisto persivalgymas gali perkrauti inkstus ir lygiai taip pat lengvai, jei ne efektyviau, sukurti rūgštinę būseną kūne.1

Kaip sužinojote anksčiau, tikslas nėra valgyti tik šarminį maistą, kad organizmas būtų šarminis. Svarbiausia yra virškinimas. Jums reikia baltymų, ir nesvarbu, ar pasirinksite šarminius, ar rūgšties pagrindu pagamintus baltymus, svarbu yra virškinti tą baltymą.

Nesuvirškintas bet kokio pH maistas sukels rūgštinę jūsų kūno būseną, nes inkstai turės dirbti per tam tikrą laiką filtruodami nesuvirškintas atliekas. Nesuvirškintas maistas taip pat gali sukelti patogeninį ir bakterinį peraugimą, kuris iš esmės lemia rūgštines sąlygas.

Norėdami optimizuoti virškinimą, pabandykite su maistu vartoti fermentuotus maisto produktus, tokius kaip žali rauginti kopūstai. Imbiero sulčių stiklinė po valgio gali padėti stimuliuoti skrandžio rūgštį, pagerinti optimalų baltymų virškinimą.

Valgykite tik tada, kai iš tikrųjų esate praalkę. Svarbu yra atskirti alkį nuo emocinio valgymo.

Apie emocinį valgymą galima sužinoti dalyje: Emocinis valgymas ir kaip jį sustabdyti

Valgykite mažesnes baltymų porcijas su didesne daržovių kiekiu. Jei jaučiama, kad virškinimui reikia pagalbos, verta pasidomėti fermentais. Virškinimo fermentų vartojimas gali padidinti pagrindinių ingredientų, įskaitant aminorūgštis ir vitaminus, absorbciją, padidindamas šių maistinių medžiagų transportavimą į žarnyno ląsteles, kur jos ir patenka į kraują.

Viškinimo sistemos būklė yra labai svarbi optimaliam organizmo pH palaikyti. Produktų kategorijoje Virškinimui galima rasti daugiau naudingos informacijos apie maistines medžiagas, kurios gali prisidėti prie optimalaus virškinimo ir pH palaikymo.

Maistinės medžiagos organizmo šarminimui

Suprantam, kad nėra lengva palaikyti optimalų pH balansą. Sprendimas yra paprastas – įtraukiant maistines medžiagas, kurios padeda palaikyti pH balansą.

Gilus kvėpavimas šarmina

Turėti gerą svaikatą yra nemažai būdų, tačiau viena iš paprasčiausių būdų išlaikyti tobulą sveikatą yra visiškai nemokama ir įgimta! Kai giliai kvėpuojame, ne tik kad šarminame kūną padidindami deguonies kiekį, bet tuo pačiu sumažinamas stresas ir išvalomas kūnas nuo toksinų.

Gilus kvėpavimas yra vienas iš efektyviausių būdų šarminti organizmą. Per greitas kvėpavimas gali sukelti nesubalansuotą pH būklę, skatindamas nervų sistemą išskirti per daug streso hormonų. Kita vertus, labai ramus kvėpavimas taip pat gali sukelti disbalansą, nes organizmas netenka deguonies ir lieka per didelis anglies dioksido kiekis kraujyje. Esant per daug dioksido, susidaro pernelyg rūgštinė būsena.

Todėl gilus diafragminis kvėpavimas yra vaistas, užtikrinantis sveiką pH pusiausvyrą. Įrodyta, kad pilnas (gilus) kvėpavimas, užpildantis visą pilvą, padidina deguonies suvartojimą. Toks kvėpavimas valo organizmą ląstelių lygiu, pagerindamas virškinimą ir mažindamas streso hormonus.

Tiesiog praktikuokite gilų kvėpavimą, kuris užpildo apatinę plaučių dalį (atrodos, kad pilvas yra pripildytas oro). Giliai įkvepdami lėtai skaičiuokite iki keturių. Sulaikykite kvėpavimą ir suskaičiuokite iki keturių. Iškvėpkite skaičiuodami iki keturių. Vos kelios minutės kiekvieną rytą, naktį ar treniruotės metu ir kūnas išliks šiek tiek šarminėje būsenoje!

Miegas šarmina organizmą

Geras poilsis daro stebūklus sveikatai. Poilsio privalumai yra nuo pagerėjusios odos, geresnio virškinimo, protinio budrumo, subalansuotos hormoninės sistemos ir iki šarmingesnio organizmo. Kokybiško miego trūkumas gali sukelti cukraus kiekio kraujyje disbalansą. Disbalansas gali prisidėti prie psichinio ir hormoninio netolygumo, dėl kurio kyla potraukis pernelyg rūgštiems maisto produktams, tokiems kaip rafinuotas cukrus ir angliavandeniai.

Kokybiškas miegas neleis išvengti netinkamų įpročių, kurie paprastai sukelia pernelyg rūgštinę organizmo būklę. Miegas pagal cirkadinį ritmą skatins natūralų rūgštinių atliekų, susikaupusių nuo streso, mitybos ir aplinkos, valymą. Be to, aukštos kokybės miegas skatina sveiką pH, pagerindamas atsaką į stresą.

Antinksčiai ir skydliaukė vaidina svarbų vaidmenį, kaip kūnas reaguoja į stresą. Kai miegama per mažai, perkraunamos šios liaukas ir sutrikdoma kūno ramybė. Per didelė streso hormonų sekrecija sukuria rūgštinę būklę organizme ir susilpnina virškinimo sistemą.

Miegas yra svarbus norint, kad būtų išlaikytas sveikas kūnas. Geriausias būdas skatinti sveiką miegą yra miegoti pagal cirkadinį ritmą. Tai reiškia, kad reikia eiti miegoti iki 22:30 val. (arba kai saulė yra visiškai nusileidusi) ir atsikelti, kai jaučiatės visiškai pailsėję.

Mokslininkai ištyrė, kiek laiko miegoti yra optimaliausia – Mokslininkai nustatė, kad 7 valandų miegas yra geriausias vidutinio amžiaus žmonėms

Taip pat svarbu yra ir miegojimo poza. Daugiau apie miego pozas pateikiama – Geras miegas, kaip pasirenkti tinkamą miego pozą

Nevalgymas ar mankšta prieš miegą suteiks kūnui energijos, kurios reikia norint ramiai miegoti. Taip, norint gerai išsimiegoti, iš tikrųjų reikia energijos, todėl norint gerai išsimiegoti, svarbu, kad visą dieną kvėpuotume giliai, nes tai padeda ramiai išsimiegoti. Be to, kambarys, kuriame miegate turi būti gerai užtemdytas. Tamsa padės skatinti melatonino gamybą.

Kasdienė mityba šarminimui

Laikydamiesi dietos, kurioje yra vaisių ir daržovių, natūraliai gaunamas labai šarmingas maistas. Vaisiuose ir daržovėse gausu antioksidantų ir maistinių medžiagų, kurios padeda kovoti su uždegimu ir išlaikyti aukštą energijos lygį.

pH-produktai-sarminiai-rugstiniai

Kai kurie iš šarmingiausi maisto produktų yra šie:

 • Avokadas
 • Kopūstai
 • Batatas
 • Špinatai
 • Česnakas
 • Svogūnas
 • Brokoliai
 • Salieras

Kasdienė mityba, kurioje yra mažai perdirbtų nepageidaujamų maisto produktų ir gausu vaisių ir daržovių, apskritai palaiko jūsų bendrą sveikatą. Be to, sveika mityba, kurioje yra daug skaidulų, palaiko gerą savijautą ir virškinimo sistemą.

Renkantis papildus svarbu atkreipti dėmesį, kurie yra tinkamiausi palaikyti pH balansą. Kokybiški papldai pH balansui.

Sveika mityba, kurioje yra gausu vaisių ir daržovių, suteikia reikiamų vitaminų ir mineralų, kurių jūsų organizmui labai reikia.

pakenkti sveikai mitybai, kupinai visų vitaminų ir mineralų, kurių jūsų organizmui reikia klestėti.

Makšta padeda šarminti

Kai sportuojate, kvėpavimas tampa greitesnis, taip pat ir kraujotaka. Tai padeda šarminti kūną panašiai kaip gilus kvėpavimas. Pašalinant iš organizmo daugiau anglies dioksido nei įprastai, padedama subalansuoti pH lygį kūne. Anglies dioksidas yra labai rūgštus, todėl naudinga pašalinti jo kuo daugiau.

Naudinga į savo dieną įtraukti lengvą mankštą. Tai gali būti pasivaikščiojimas ar važiavimas dviračiu. Kai judate, išstumiate atliekas iš savo kūno. Reguliariai mankštintis ir palaikyti kūno judėjimą yra būtina bendrai sveikatai. Kūnui ir protui naudinga išlikti aktyviems. Net vos 20 minučių pėsčiomis kiekvieną dieną padeda jausitis geriau.

Sumažinkime streso lygį

Stresas veikia kūną įvairiais būdais. Kai jaučiamas per didelis stresas, gali būti sunku nuraminti protą. Tada turime miego trūkumą, nerimą, persivalgymą ir apskritai nuolatos tvyrantį prastą jausmą. Kai patiriamas stresas, gali būti sutrikdyta virškinimo sistema. Virškinimo sistema padeda pašalinti toksinus iš organizmo.

Daugiau naudingos informacijos apie streso poveiki galima rasti: Streso poveikis organizmui

Streso lygio mažinimas yra svarbus elementas šarminant kūną. Atraskite stresą mažinančias veiklas, kurios tinka. Tokie dalykai kaip joga, mankšta, dienoraščių rašymas, tempimo pratimai, meditacija ir laiko praleidimas gamtoje gali padėti sumažinti streso lygį. Viskas, kas leidžia jaustis ramiau, padės atkurti natūralią pusiausvyrą kūne ir prote.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti maistinių medžiagų, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

 • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
 • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: