naturalus vitaminai organizmui

Atraskite geriausius natūralius vitaminus organizmui: natūralus sveikatingumo ir pusiausvyros stiprinimas

Kas yra natūralūs vitaminai ir kodėl jie yra svarbūs? Natūralūs vitaminai yra medžiagos, kurių kūnas negali pagaminti pats, bet kurios yra būtinos normaliam organizmo veikimui. Jie padeda reguliuoti medžiagų apykaitą, palaikyti sveiką augimą ir vystymąsi, bei stiprinti imuninę sistemą. Tačiau ne visi vitaminai yra vienodi. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra natūralūs vitaminai, kodėl jie yra svarbūs, ir kaip juos įtraukti į savo mitybą.

Vitaminų svarba bendram sveikatam

Vitaminai yra būtini mūsų kūnui, nes jie atlieka daug svarbių funkcijų. Jie padeda palaikyti mūsų organizmo energijos lygį, stiprinti imuninę sistemą, apsaugoti nuo ligų ir palaikyti normalų kūno funkcionavimą. Be to, kai kuriems žmonėms reikia didesnių vitaminų kiekių dėl tam tikrų sveikatos problemų ar gyvenimo būdo ypatumų.

Be abejo, geriausias būdas gauti reikiamą vitaminų kiekį yra valgyti įvairų ir subalansuotą maistą, kuriame yra daug vaisių, daržovių, grūdų, baltymų ir sveikų riebalų. Tačiau dauguma žmonių negauna pakankamai vitaminų iš maisto, todėl gali tekti pasikliauti papildais.

naturaliu vitaminu papildai

Skirtumas tarp natūralių ir sintetinių vitaminų

Natūralūs vitaminai yra tie, kuriuos gauname iš maisto, o sintetiniai yra dirbtinai pagaminti. Yra nemažai esminių skirtumų tarp sintetinių ir natūralių vitaminų su kuriais detaliau galite susipažinti – 9 stebinantys natūralių ir sintetinių vitaminų skirtumai. Taip pat sintetiniai vitaminai yra pigesni ir lengviau prieinami, bet jie gali būti mažiau veiksmingi nei natūralūs. Be to, kai kurie tyrimai rodo, kad sintetiniai vitaminai gali sukelti šalutinį poveikį ir netgi padidinti tam tikrų ligų riziką.

Natūralūs vitaminai, priešingai, yra geriau įsisavinami ir nekelia jokios rizikos sveikatai. Jie yra gaunami iš natūralių šaltinių, tokių kaip vaisiai, daržovės, grūdai, baltymai ir sveikų riebalų turintys maisto produktai. Natūralūs vitaminai taip pat yra sudėtingesni nei sintetiniai, nes jie turi sudėtingesnę molekulinę struktūrą ir daugiau biologiškai aktyvių medžiagų.

Geriausi natūralūs vitaminai kūnui ir jų nauda

Natūralūs vitaminai padeda pasiekti sveiką ir subalansuotą kūno būklę. Štai keletas geriausių natūralių vitaminų, kuriuos galite rasti maisto produktuose:

 • Vitaminas A padeda palaikyti sveiką odą, regėjimą ir imuninę sistemą. Jis yra gaunamas iš daržovių, tokių kaip morkos, špinatai, salotos, moliūgai, bei vaisių, tokių kaip abrikosai ir mango.
 • Vitaminas C yra galingas antioksidantas, kuris padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, stiprinti imuninę sistemą ir skatinti kolageno gamybą. Jis randamas citrusiniuose vaisiuose, laukinėse rožėse, kiviuose, paprikose ir brokoliuose.
 • Vitaminas D yra svarbus kaulų sveikatai, nes jis padeda absorbuoti kalcio iš maisto. Jis gaunamas iš saulės spindulių, taip pat iš maisto produktų, tokių kaip lašiša, menkės, kiaušiniai, sviestas ir kepenys.
 • Vitaminas E yra dar vienas galingas antioksidantas, kuris padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų pažeidimų, stiprinti imuninę sistemą ir palaikyti sveiką odą. Jis gaunamas iš augalinės aliejų, riešutų, sėklų ir grūdų.
naturalus vitaminai ant stalo

Esminių natūralių vitaminų šaltiniai

Gerąją naujieną yra tai, kad dauguma natūralių vitaminų yra lengvai randami maisto produktuose. Štai keletas esminių vitaminų šaltinių:

 • Vitaminas A: morkos, špinatai, brokolis, mango, abrikosai, žaliosios paprikos.
 • Vitaminas B: avižiniai dribsniai, kviečiai, lęšiai, sėlenos, bulvės, kiaušiniai.
 • Vitaminas C: apelsinai, citrinos, kivis, paprikos, brokolis, laukinės rožės.
 • Vitaminas D: saulės spinduliai, lašiša, menkės, kiaušiniai, sviestas, kepenys.
 • Vitaminas E: saulėgrąžų aliejus, migdolai, avokadai, sėlenos, grūdai.

Patarimai, kaip įtraukti natūralius vitaminus į savo mitybą

Norint gauti pakankamą kiekį natūralių vitaminų, svarbu valgyti įvairų ir subalansuotą mitybą. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti:

 • Valgykite daug vaisių ir daržovių. Stenkitės į savo mitybą įtraukti bent 5 porcijas vaisių ir daržovių per dieną. Pasirinkite įvairias spalvas ir formas, kad gautumėte visus svarbius vitaminus ir mineralus.
 • Įtraukite grūdus, baltymus ir sveikus riebalus. Grūdai, tokių kaip kviečiai, avižos ir soros, yra puikūs B grupės vitaminų šaltiniai, o baltymai, tokių kaip mėsa, žuvis, kiaušiniai ir ankštiniai, yra būtini normaliam kūno funkcionavimui. Sveiki riebalai, tokių kaip alyvuogių aliejus, riešutai ir avokadas, padeda organizmui įsisavinti vitaminus A, D, E ir K.
 • Valgykite daugiau fermentuotų maisto produktų. Fermentuoti maisto produktai, tokių kaip raugas, kimči, kefyras ir jogurtas, yra geras B grupės vitaminų ir probiotikų šaltinis, kurie padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą.
 • Rinkitės vaisius ir daržoves sezono metu. Prekybos centruose nupirkti vaisiai ir daržovės gali būti brangesni ir turėti mažiau vitaminų nei šviežiai pagaminti. Taip pat, rinkdamiesi produktus, stenkitės rinktis ekologiškus, nes jie gali turėti daugiau vitaminų ir mažiau kenksmingų medžiagų.
 • Vartokite maisto papildus tik tada, kai reikia. Maisto papildai gali būti būtini tiems, kurie negali gauti pakankamai vitaminų iš maisto. Tačiau, prieš pradėdami vartoti maisto papildus, turėtumėte pasirinkti patikimą ir naturalių vitaminų gamintoją.
naturalus vitaminai organizmui stiprinti

Natūralūs vitaminai ir specifinės sveikatos problemos

Natūralūs vitaminai taip pat gali padėti kovoti su tam tikromis sveikatos problemomis. Štai keletas pavyzdžių:

 • Vitaminas B6 gali padėti sumažinti PMS simptomus ir depresiją.
 • Vitaminas C gali padėti kovoti su peršalimo simptomais ir greičiau atsigauti po ligos.
 • Vitaminas D gali padėti sumažinti osteoporozės riziką ir depresiją.
 • Vitaminas E gali padėti kovoti su lėtiniu nuovargiu ir išnykti odos bėrimams.

Tačiau, prieš pradėdami vartoti bet kokius vitaminus, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, kad jis galėtų nurodyti Jums, kokie vitaminai Jums reikalingi ir koks yra saugus jų vartojimas.

Papildų vaidmuo natūralių vitaminų gavime

Kaip jau minėjome, geriausias būdas gauti reikiamą vitamino kiekį yra valgyti įvairų ir subalansuotą maistą. Tačiau, kai kuriems žmonėms reikia didesnio vitamino kiekio dėl tam tikrų sveikatos problemų ar gyvenimo būdo ypatumų. Šiuo atveju, maisto papildai gali būti reikalingi.

Tačiau, prieš vartojant bet kokius maisto papildus, turėtumėte sužinoti, kokių vitaminų Jums dabar labiausiai reikia. Tai galite padaryti atlikę Asmeninės rekomendacijos testą. Pasirinkite tik patikimas firmas ir produkto etiketėje patikrinkite, ar jis yra sertifikuotas ir ar jame yra tik natūralūs ingredientai.

sveiki naturalus vitaminai

Natūralus požiūris į vitaminus sveikatai ir pusiausvyrai

Natūralių vitaminų vaidmuo mūsų kūno sveikatai ir pusiausvyrai yra nepakeičiamas. Jie padeda palaikyti sveiką odą, regėjimą, kaulų tvirtumą, imuninę sistemą, normalų kūno funkcionavimą ir dar daugiau. Geriausias būdas gauti reikiamą vitamino kiekį yra valgyti įvairų ir subalansuotą mitybą, kurioje yra daug vaisių, daržovių, grūdų, baltymų ir sveikų riebalų.

Tačiau, kai kuriems žmonėms reikia didesnio vitamino kiekio dėl tam tikrų sveikatos problemų ar gyvenimo būdo ypatumų. Šiuo atveju, maisto papildai gali būti reikalingi, tačiau prieš juos vartojant turėtumėte pasitarti su savo gydytoju.

Galutinai, natūralus požiūris į vitaminus yra geriausias pasirinkimas, nes jie yra geriau įsisavinami ir nekelia jokios rizikos sveikatai. Taigi, stenkitės valgyti kuo įvairiau ir įtraukti į savo mitybą kuo daugiau natūralių vitaminų. Tai padės Jums išlaikyti gerą sveikatą ir

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: