oda prieš ir po parodo organizmo bukle

Ką oda parodo apie sveikatą

Dažnai galvojama apie savo odą, kad ji būtų graži, lygi ar stangri, tačiau organizme yra daug dalykų, kuriuos gali parodyti oda. Kaip didžiausias žmogaus kūno organas, oda gali būti geras rodmuo į vidinę sveikatą. Odos išvaizdos pokyčiai gali signalizuoti apie virškinimo, hormonų, imuninės funkcijos, cukraus kiekio kraujyje ir uždegimo disbalansą.

Tiesą sakant, viskas nuo odos suglebimo iki spalvos pasikeitimo gali reikšti, kad kažkas yra sveikatai – ir daugeliu atvejų odos pokyčiai iš tikrųjų gali būti pirmieji požymiai, kuriuos verta pastebėti ir paanalizuoti. Sveika oda nėra tik grožio atspindys. Sveika oda tai taip pat parodo bendrą sveikatos būklę.

Be to, tikra odos priežiūra iš tikrųjų yra daug daugiau nei tik veido kaukės, kūno šveitikliai ar kremai.

Pakitusi oda padeda surasti priežastis, tiriant sveikatos problemas (nuo maisto netoleravimo iki per didelio streso).

Pateikiama keletas galimų užuominų apie tai, kas gali vykti organizme, atsižvelgiant į odos būklę.

Organizmui trūksta skysčių

Net dehidratacija gali būti pastebėta pagal odą. Nors vienkartinė dehidrataciją gali sukelti galvos skausmą, burnos džiūvimą ar raumenų mėšlungį. Lėtinė dehidratacija taip pat dažnai sukelia odos sukritimą ir niežėjimą.

Kad geriau suprastume, ar organizmui skysčių užtenka (taip pat ir odai), yra paprastas ižnybimo bandymas. Jei prireikia daugiau nei vienos ar dviejų sekundžių, kol oda atsistato po to, kai buvo suimta, tai gali reikšti dehidrataciją.

Norėdami palaikyti viso kūno skysčių pusiausvyrą ir turėti skaistesnę bei mažiau niežtinčią odą, daugelis ekspertų rekomenduoja 2 litrus vandens per dieną 70-čiai kilogramų kūno masės.

Daugiau naudingos informacijos apie skysčių balanso palaikymą organizme pateikiama: 6 patarimai, kad kūnui netrūktų skysčių.

Palaikyti organizmo skysčių pusiausvyrą yra labai svarbu vasarą ar aktyviai sportuojant. Prakaituojant netekname svarbių maistinių medžiagų. Detaliau:

Autoimuninės ligos požymis

Sąnarių skausmas ir virškinimo problemos gali būti du iš daugelio kitų autoimuninės būklės požymių, kuriuos patiria daugelis žmonių. Oda taip pat gali įspėti apie riziką. Pavyzdžiui, drugelio formos bėrimas per skruostus ir nosį gali būti vilkligės ar autoimuninės odos būklės, tokios kaip egzema, požymis.

Diagnozuoti autoimunines ligas gali būti sudėtinga, todėl gali prireikti kelių tyrimų ir apsilankymų pas daugiau nei vieną gydytoją ar specialistą. Be to, dėl kažko panašaus į egzema, kuri daugiausia veikia odą, dermatologas gali paskirti vaistų arba imunosupresantinį steroidą (sunkiais atvejais). Specialistai gali paskirti kremus ir prausiklius, todėl rekomenduoja kasdien tepti kremą nuo saulės, sikiant išvengti odos dirginimo ir paraudimo nuo saulės.

Oda parodo apie skydliaukės problemą

Svarbu atkreipti dėmesį į odą, taip pat į plaukus ir nagus. Galite pastebėti plaukų slinkimą ir trapius nagus, kurie turi matomus griovelius.

Hipotirozei (dar žinomai kaip nepakankamai aktyvi skydliaukė) dažnai būdingas svorio padidėjimas, nuovargis ir jautrumas šalčiui, taip pat sausa, šiurkšti oda.

Jei pastebėjote bet kurį iš šių pakeitimų, kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

Valgoma per daug cukraus

Sunku atsisakyti šokolado, tačiau valgant per daug cukraus laikui bėgant ant oda nusidėvi. Kai valgome cukrų, jis pažeidžia kolageną mūsų organizme, todėl mūsų oda atrodo suglebusi. Jau nekalbant apie tai, kad cukrus gali sustiprinti jau esamą uždegimą. Saikingai vartokite cukrų, kuris gali sukelti daugiau problemų, jei jau turite uždegiminę odos būklę, pvz.: psoriazę ar spuogus.

Didelio glikemijos maisto produktai, tokie kaip ledai, sausainiai ir gruzdintos bulvytės, dėl kurių cukraus kiekis kraujyje pašoka ir tada vėl sumažėja, yra ypač baisūs, nes cukraus kiekio kraujyje šuoliai sukelia ir uždegimą, ir aliejaus gamybą, o tai prisideda prie spuogų augimo.

Jei reguliariai valgydami maisto produktus pastebite, kad pasikeitė oda ir ji yra sukritusi, tada reikia iš naujo įvertinti suvartojamo cukraus kiekį. Rekomenduojama į kasdienę mitybą įtraukti žemesnės glikemijos maistą (pagalvokite apie vaisius ir daržoves, liesus baltymus, ruduosius ryžius ir natūralius riešutų sviestus) ir rečiau mėgautis aukštesnio glikemijos maistu.

Specialistų rekomenduojamos maistinės medžiagos, kurios yra svarbios odai:

Patiriate per daug streso

Per didelis stresas yra ypač žalingas odai. Kaip ir cukrus, stresas sukelia uždegimines reakcijas, o tai reiškia, kad jis gali pabloginti spuogų būklę arba sukelti psoriazę ar egzemos paūmėjimus. Stresas taip pat gali sukelti kortizolio hormono lygio pokyčius.

Vienas iš būdų, kaip susitvarkyti su stresu, yra dar kartą peržiūrėti savo miego grafiką. Miegas yra labai svarbus ir rekomenduoja įsitikinti, kad nuolat miegate septynias valandas per naktį. Tada kūnas gali natūraliai atjaunėti, valdyti kortizolio kiekį ir pataisyti bei papildyti odą.

Septynių valandų miegas yra pats sveikiausias – Mokslininkai nustatė, kad 7 valandų miegas yra geriausias vidutinio amžiaus žmonėms

Alergiją ar maisto netoleravimas

Nors tam tikros (ir sunkios) alergijos maistui sukelia neabejotiną ūminę reakciją, subtilesnis maisto netoleravimas gali turėti mažesnį poveikį organizmui ir gali pasirodyti ant odos.

Tam tikri maisto produktai gali sukelti uždegiminį atsaką organizme, o tai gali pasireikšti spuogais ar išbėrimu. Vienas iš dažniausių netoleravimų yra jautrumas laktozei (arba apskritai pieno produktams). Netoleravimas laktozei gali pasirodo prie kaktos ir smakro. Glitimas taip pat dažnai netoleruojamas.

Jei įtariate, kad pieno produktai gali būti problema, verta pabandyti pakeisti įprastą pieną alternatyviais produktais, tokiais kaip kokosų ar migdolų pienas. Pavartojus pažiūrėti, ar odos būklė pagerėja. Norėdami geriau suprasti savo genetinę uždegiminių odos ligų ir tam tikrų maisto alergijų bei netoleravimo riziką, galima išbandyti ir DNR testus.

Celiakija ir oda

Celiakija tai, kai imuninė sistema reaguoja į glitimą, pažeisdama plonąją žarną. Ir tai tikrai gali atsispindėti ant odos.

Kartais atsitiktinių iškilimų, pūslių ar odos bėrimo klasteris gali būti slaptas celiakijos požymis. Kai kuriems celiakija sergantiems žmonėms pasireiškia bėrimas, žinomas kaip Celiakijos dermatitas Herpetiformis, kuris po glitimo valgymo pasireiškia panašiai kaip pūslelinė ar egzema.

Kadangi celiakija yra rimta būklė, kuriai dažnai reikia daugiau medicininės pagalbos nei tik glitimo pašalinimas iš kasdienės mitybos. Jei pastebite bėrimą ar pūslę, verta kreiptis pas dermatologą.

Geležies trūkumas

Štai dar vienas aspektas, kurio galbūt nesvarstėte (nebent, žinoma, jau turite geležies trūkumo anemijos simptomų, tokių kaip nuolat šaltos galūnės ir nuovargis).

Kadangi geležies reikia raudoniesiems kraujo kūneliams, kurie tiekia deguonį į ląsteles, audinius ir organus, gaminti, geležies trūkumas gali paveikti bet kurį jūsų kūno organą.

Oda dažnai parodo, kuriems trūksta geležies. Odos paviršiuje galima pastebėti blyškumą, taip pat tamsius ratilus po akimis.

Norint pakelti geležies kiekį, raudona mėsa nėra vienintelis pasirinkimas (nors liesa jautiena kartu su kitais gyvūniniais baltymais, įskaitant vištieną, kalakutieną ir tuną, yra pagrindiniai geležies šaltiniai). Taip pat galima gauti daug geležies iš augalinio maisto, pavyzdžiui: lęšių, pupelių, anakardžių, špinatų ir bulvių. Geležies papildai taip pat yra geras sprendimas.

Augalinis maistas, kuriame yra vitamino C, pavyzdžiui, apelsinai, kiviai ir brokoliai, gali padėti organizmui geriau įsisavinti geležį.

Geležis yra labai svarbi. Apie geležies naudą galima rasti: Geležies tūkumas ir penki dalykai, kurių nežinojote apie geležį

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei norite sužinoti ar šiuo metu jūsų organizmui gali trūkti maistinių medžiagų, sveikatos specialistai rekomenduoja gidą –  “Tavo diena”.

  • Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus
  • Papildykite organizmą natūraliais mineralais, vitaminais ir sveikatai reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: