Kada gerti vitaminus ir papildus

Patarimai kada gerti vitaminus ir maisto papildus

Ar vitaminai ir kiti maisto papildai yra būtini vartoti kasdiena, yra diskusijų šaltinis. Tačiau Vitaminai ir Papildai yra plačiai rekomenduojami norint pagerinti tam tikrus savijautos ar išvaizdos problemų aspektus. Tik labai dažnai kyla klausimas – kada gerti vitaminus ar kitus papildus?

Sveikatos specialistai rekomenduoja sveiką ir subalansuotą mitybą. Tai yra geriausias būdas turėti gerą sveikatą. Maisto papildai gali būti naudojami patenkinti maistinių medžiagų poreikius ir padedantis žmogui atstatyti gerą savijautą.

Jei vartojate papildus dėl maistinių medžiagų trūkumo, geriausia juos vartoti taip, kad būtų skatinamas optimalus įsisavinimas. Vartojimo laikas gali atrodyti painus, todėl supaprastinkime tai. Pateikiame kada ir kodėl vartoti kai kuriuos dažniausiai vartojamus maisto papildus.

Skirtingų vitaminų poveiksi skiriasi. Tai reiškia, kad kai kurie vitamainai turi ypatingų sąlygų, kada juos vartoti ir ar gali gerti juos valgio metu ar ne.

Vatoti su maistu ar be maisto

Daugumą papildų reikia vartoti su maistu, kad sumažėtų tikimybė, jog jie sutrikdys skrandžio veiklą, paskatintų virškinimą ir pagerintų absorbciją. Keliems yra tikrai nesvarbu, ar juos vartojate tuščiu skrandžiu. Taigi, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį?

Geležies, magnio ir žuvų taukų papildai yra dažniausi virškinimo sutrikimų kaltininkai. Todėl stenkitės užtikrinti, kad juos gertumėte valgio ar užkandžių metu.

Riebaluose tirpūs vitaminai A, D, E ir K geriau absorbuojami, kai juos vartojate su maistu ar užkandžiais, kuriuose yra bent šaukštelis riebalų (apie 5 gramai riebalų). Tas pats pasakytina ir apie multivitaminus, kuriuose yra šių vitaminų.

Preliminarūs tyrimai rodo, kad probiotikų vartojimas valgio metu arba 30 minučių prieš valgį gali būti geresnis nei vartojimas po valgio.

Skysčių vartojimas yra ypač svarbus suskaidant papildų tabletę ar kapsulę ir ištirpinant vandenyje tirpias maistines medžiagas, tokias kaip vitaminas C ir B grupės vitaminai. Taigi būtinai užgerkite visus papildus pilna stikline vandens.

Vandenyje tirpūs vitaminai nėra kaupiami jūsų organizme, todėl turite juos reguliariai vartoti, kad išlaikytumėte reikiamą lygį. Vandenyje tirpias maistines medžiagas galima vartoti valgio metu arba nevalgius ir bet kuriuo paros metu.

Taisyklė “vartok su maistu” negalioja tam tikrų rūšių mineralams. Be maisto galima vartoti tik chelatinius mineralinius papildus. Chelatas atsiranda, kai mineralas yra susietas su rūgštimi, todėl jis nepriklauso nuo skrandžio rūgšties, kad ją suskaidytų. Pavyzdžiui kalcio citratas ir magnio glicinatas.1

Ką geriau varoti kartu

Yra maistinių medžiagų duetai: Vitaminsas D padidina kalcio absorbciją. Ar vitaminas C, padidina geležies absorbciją. Šių maistinių medžiagų vartojimas vienu metu yra geras sprendimas. Klasikinis pavyzdys yra geležies papildai su stikline apelsinų sulčių, taip gautumėte vitamino C absorbciją didinantį poveikį.

Geriau vartoti atskirai

Kalcis gali paveikti geležies, cinko ir magnio absorbciją organizme. Rekomenduojama vartoti bet kokius kalcio papildus kito valgio metu nei bet kokie geležies papildai ar multivitaminai.

Plačiau apie papildus, kūrių nerekomenduojama gerti kartu yra – Kokių vitaminų negalima gerti kartu.

Kada geriasia yra gerti

Kada gerti vitaminą D

Yra keletas priežasčių, dėl kurių galite negauti reikiamo vitamino D kiekio. Vitamino D trūkumas, jums gali atsirasti dėl nepakankamo buvimo saulės šviesoje. Be to, šis pagrindinis vitaminas nėra lengvai randamas daugelyje maisto produktų.

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, o tai reiškia, kad jis neištirpsta vandenyje ir geriausiai pasisavinamas, kai yra derinamas su riebiu maistu.

Dėl šios priežasties rekomenduojama vartoti vitamino D papildus su maistu, taip padidinant jų absorbcija.

Dienos metas, kada gerti vitaminą D, priklauso nuo jūsų dienottvarkės ritmo. Nėra išskirto vieno paros meto, kada turėtume vartoti vitaminą D. Vienintelė rekomendavija: venkite papildyti vitaminu D naktį. Yra įrodymų, kad vitaminas D gali slopinti melątoniną.

Kada geriausia gerti geležį

Geležis geriausiai absorbuojama, kai vartojama esant tuščiam skrandžiui, užgeriant vandeniu ar vaisių sultimis, maždaug 1 valandą prieš valgį arba 2 valandas po valgio. Tačiau, siekiant sumažinti skrandžio sutrikimų galimybę, geležį galima vartoti valgio metu arba iš karto po valgio. Daugiau apie geležies svarbą pateikiama – Geležies tūkumas ir penki dalykai, kurių nežinojote apie geležį

Kada gerti cinką

Cinko papildai yra efektyviausi, jei jie vartojami bent 1 valandą prieš valgį arba 2 valandas po jo. Tačiau, jei cinko papildai sukelia skrandžio sutrikimus, juos galima vartoti valgio metu. Cinkas yra labai svarbus mineralas apie kuro naudą galima sužinoti daugiau straipsnyje – Cinkas – nauda: viskas ką reikia žinoti

Kada gerti probiotikus

Tyrimai rodo, kad geriausias laikas vartoti probiotikus yra ryte prieš valgant pusryčius arba prieš miegą naktį. Probiotikai yra efektyviausi, kai vartojami tuščiu skrandžiu. Probiotikų vartojimas likus ne mažiau kaip 30 minučių iki valgio sutrumpins laiką, per kurį gerosios bakterijos pateks į jūsų žarnyną.

Probiotikai yra maisto papildai, kuriuose yra naudingų bakterijų, natūraliai esančių jūsų žarnyne.

Kada geriausia gerti kolageną

Rekomendacija yra Kolageną vartoti ryte. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad papildą vartojate tuščiu skrandžiu. Tačiau kolageno papildą galite vartoti tuščiu skrandžiu bet kuriuo jums tinkamu paros metu.

Rekomendacija vartoti vakare taip pat yra girdima. Taip yra todėl, kad jūsų kūnas atsigauna miegant, todėl organizmas turi daug laiko apdoroti kolageną.

Ar vartoti vitaminus ir mineralus kada noriu ar nuolatos

Paros laikas, kai vartojate papildus, yra mažiau svarbus nei tai, ar juos vartojate su maistu, ar ne. Gerkite vandenyje tirpius vitaminus, pvz., Vitaminą C ir folio rūgštį esant tuščiam skrandžiui, o riebaluose tirpius vitaminus, pvz., Vitaminus A, E, D ir K su maistu, kuriame yra riebalų, taip užtikrinamas tinkamas įsisavinimas. Taip pat multivitaminus vartoti su užkandžiais ar valgiais.

Kaip sužinoti, kurie vitaminai, mineralai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metuIšbandyk nemokamą testą “Tavo diena” !  Kur sužinosi organizmo poreikius ir gausi asmeninę rekomendaciją!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: