Natūralūs kojų ir rankų nagai

Nagai – ženklas, ko trūksta organizmui

Ar dažnai susiduriate su lūžinėjančiais nagais? Gražūs, stiprūs ir tvarkingi nagai yra tarsi mūsų vizitė kortelė. Jei jūsų nagai yra linkę lūžinėti ar yra sausi, gražūs manikiūras nepadės, nes tai bus vis besitęsianti problema.

Labai svarbu žinoti, ar gaunate visų reikalingų vitaminų ir mineralų, kurių reikia jūsų nagams, taip pat ar susiduriate su veiksniais silpninančiais jūsų nagus?

Nagų būklė gali atspindėti organizmo būklę, todėl svarbu žinoti, kaip kovoti su problemomis su kuriomis susiduria nagai.

Tvarkingi ir gražūs nagai

Nagas – svarbi apsauga, dengianti pirštų galiukuose esančias nervines ląsteles. Tai odos darinys, sudarytas iš žvynelių, kuriuose gausu keratino. Nago plokštelė neturi nei kraujagyslių, nei nervų skaidulų, todėl ją pažeidus ar nukirpus, neskauda, nekraujuoja.

Nuo keratino gamybos organizme priklauso sveika nagų būklė, ar jie stiprūs, tvirti, nesisluoksniuoja, nelūžinėja.

Sveiki nagai yra vienodos spalvos, švelniai spindi, jų tekstūra yra lygi be duobelių ar griovelių, nėra dėmelių ir spalvos pakitimų. Augimo procesas, kaip susidaro nagai

Gražūs nagai

Kodėl jūsų nagai lūžinėja?

Nagai gali pradėti lūžinėti dėl įvairių priežasčių – nuo senėjimo iki netinkamos mitybos – nagai gali tapti sausi, ploni ir lengvai lūžinėti.

Be to, dėl kai kurių gydymo būdų ir sveikatos sutrikimų nagai gali tapti trapūs. Tačiau su šia problema nereikia taikstytis. Tinkama priežiūra gali padėti išlaikyti nagus sveikus ir stiprius.

Per daug drėgmės

Jei jūsų rankos dažnai būna vandenyje, ypač jei taip pat naudojate aštrius muilus ar ploviklius, ši nuolatinė kaita gali išsausinti jūsų nagus ir padaryti juos minkštus bei lengvai nusilupančius.

Amžiaus poveikis nagams

Senstant nagai gali išsausėti ir lėčiau augti. Kojų nagai paprastai būna storesni ir kietesni, o rankų nagai plonesni ir lengviau lūžta. Konkretaus amžiaus, kada tai atsitinka, nėra, ir tai nutinka ne visiems, tačiau tai gali būti jūsų lūžinėjančių nagų priežastis.

Skydliaukės poveikis

Prakaitas yra natūralus kūno drėkiklis. Dėl mažo skydliaukės hormono kiekio, vadinamo hipotireoze, organizmas mažiau prakaituoja. Dėl to sausėja plaukai, oda ir nagai.

Kartu su lūžinėjančiais nagais gali pasireikšti ir kiti simptomai, pavyzdžiui, skausmai, nuovargis, padidėjęs svoris ir atminties sutrikimai.

Geležies trūkumas

Geležies trūkumas turi poveikį visam jūsų organizmui. Geležis atlieka įvairias organizmo funkcijas ir suteikia, pavyzdžiui, efektyvumą, sveikus plaukus ir nagus bei stiprią imuninę sistemą.

Jei kūnas yra nepakankamai aprūpintas, tai gali pasireikšti labai skirtingais simptomais, tokiais kaip nuovargis ir išsekimas, sunkumas susikaupti, veido blyškumas, taip pat trapūs plaukai ir nagai.

Avitaminozė

Avitaminozė – dėl vieno ar kelių vitaminų stokos organizme atsirandanti liga.

Jeigu skilinėja nagų krašteliai, o odelės aplink nagus atsilupa, kraujuoja ir sukelia skausmą – trūksta vitamino A. Trūkstant vitamino D, nagai nuolat sluoksniuojasi, o dėl vitamino C deficito jie praranda elastingumą ir trupa.

Netinkama priežiūra

Suskilinėję nagai gali atsirasti dėl netinkamo manikiūro ar pedikiūro, taip pat dėl ​​stiprios mechaninės apkrovos, pavyzdžiui, sportuojant ar atliekant namų ruošos darbus.

Banguoti nagai

Banguotais nagais vadinama būklė, kai ant nagų matomos horizontalios paviršinės arba gilios vagos skersai nago plokštelės, kurios padaro nagus nelygius.

Banguoti nagai gali susiformuoti dėl įvairių priežasčių. Tai vidaus ligos ar rankų traumos, stresas, cinko ir kalcio trūkumas organizme. Kitos priežastys – netaisyklingas manikiūras arba akriliniai nagai. Darant manikiūrą, gali būti pernelyg stipriai spaudžiamos nagų šaknys.

Nagų žydėjimas

Nagų žydėjimas – tai ant nago plokštelės išsidėsčiusios baltos dėmės.

Dažniausiai ši diagnozė atsiranda, dėl kosmetinių problemų. Nagai žydi dėl nago plokštelėje atsiradusių pripildytų oro vakuolių. Nagai gali žydėti ir po įvairių traumų, netaisyklingo manikiūro, dėl virškinimo sistemos sutrikimų ir ypač dėl cinko ir vitamino A trūkumo organizme.

Nagus reikia saugoti, todėl dirbant su cheminėmis medžiagomis patariama dėvėti pirštines. Taip pat nagų stiprinimui naudinga vartoti vitaminą A ir E.

Minkšti nagai

Tokie nagai lengvai lūžta arba sulinksta prieš lūžtant. Minkšti nagai gali būti dėl per didelio drėgmės ar cheminių medžiagų poveikio, prastos mitybos, blogos kraujo cirkuliacijos, vitaminų A, B, C, D, E ir mineralų trūkumo.

Minkšti nagai

Pageltę nagai

Pageltę nagai yra diagnozė, kai ant rankų ar kojų nago ar jodalies matomas dengiantis geltonumas ar pilkšvumas.

Dažniausiai nagai pagelsta ir papilkėja dėl rūkymo, pigaus ir ryškaus nagų lako, nesubalansuotos mitybos ir mineralų trūkumo.

Nagus reikėtų atgaivinti šilta aliejaus vonele, taip pat bent keletą savaičių nereikėtų jų lakuoti. Rekomenduojama lakuojant nagus daryti kelių savaičių pertraukas.

Pageltę nagai

Balti kojų nagai

Jei jūsų kojų nagai yra balti, tai gali būti, ženklas, kad jums trūksta įvairių vitaminų ir mineralų. Geležies ir cinko trūkumas dažna priežastis, kodėl jūsų kojų nagai tampa balti. Jei jums trūksta šių vitaminų didžioji nago dalis yra balta.

Jei jums trūksta geležies, tikriausiai pirmiausia pastebėsite kitus simptomus. Tai – nuovargis ir sunkumas susikaupti. Jei jums trūksta cinko, tikėtina, kad prieš pamatydami baltus kojų (ar rankų) nagus pastebėsite sumažėjusį apetitą ir svorio kritimą.

Dėl cinko trūkumo atsiradę balti kojų nagai, dažniausia būna ploni ir trapūs, lenvai lūžta.

Grybelis

Nagų grybelis

Rankų ir kojų nagų grybelis, dar vadinamas onichomikoze, yra grybelinė infekcija, kurią dažniausiai sukelia mieliagrybiai ar pelėsiniai grybai. Rankų ir kojų nagų grybelis greitai plinta nuo vieno nago prie kitų. Ši nemaloni liga pažeidžia nago plokštelę, dėl to nagas auga nelygus, gruoblėtas, pilkšvai gelsvas.

Kas sukelia nagų grybelį?

Tiek rankų, tiek kojų grybeliu galima užsikrėsti esant viešumoje. Galite užsikrėsti parduotuvėse, baseine, paplūdimyje ar viešajame transporte.

Nagų grybelio simptomai:

 • baltos arba gelsvos linijos ant nagų
 • niežintys rankų arba kojų tarpupirščiai
 • gelsvi/ pilkšvi nagai
 • smulkios pleiskanos ant pėdų
 • suplonėjusi arba sustorėjusi nagų plokštelė
 • ištrupėjusi nago plokštelė
 • nelygūs ir deformuoti nagai
 • nago volelio paraudimas

Didesnė tikimybė užsikrėsti nagų grybeliu

Yra keletas veiksnių, kurie didina tikimybę užsikrėsti nagų grybeliu.

Amžius. Pirmiausia viskas priklauso nuo jūsų amžiaus. Vyresni žmonės turi didesnę tikimybę užsikrėsti nagų grybeliu.

Įvairios ligos. Jei sergate cukriniu diabetu, susiduriate su kraujagyslių ligomis, tuomet jums taip pat yra didesnė tikimybė užsikrėti grybeliu. Imuninės sistemos sutrikimai taip pat gali paskatinti nagų grybelio tikimybę.

Lankomos vietos. Jei dažnai lankotės tokiose vietoje, kaip baseinai, pirtys, ar sporto salė, tikimybė užsikrėsti taip pat didėja.

Ši grybelinė infekcija labai mėgsta šiltą ir drėgną terpę, todėl jei kojos linkusios prakaituoti, būtina atkreipti dėmesį ir į savo avalynę. Taip pat batai turi būti patogūs, kokybiški, netrinantys ir nespaudžiantys, nes į traumuojamą nagą lengviau patenka grybelinė infekcija.

Kaip gydyti nagų grybelį?

Nagų grybelis, ne tik vizualiai neigiamai atrodantis susirgimas, bet ir užkrečiama liga, todėl labai svarbu, kuo greičiau išgydyti šią diagnozę.

Nagų grybelinė infekcija gydoma individualiai, atsižvelgiant į ligos sukėlėją, išplitimą, pažeistą plotą. Gydymui parenkami tiek tepamieji, tiek geriamieji vaistai.  Taip pat, šiai problemai išgydyti gali prireikti ir chirurgo pagalbos – gali reikti pašalinti ar išvalyti nagą.

Onicholizė – kas tai?

Onicholizė – tai būklė, kai nago plokštelė atšoka nuo nago guolio. Toks nago atskirimas gali būti tiek išorinių, tiek vidinių veiksnių rezultatas. Nagas atšoka veiksniai sutrikdo nagų augimo procesą ir jį supančių audinių atsinaujinimą.

Onicholizės tipai

Onicholizė gali būti:

 • Dalinė onicholizė. Tokiu atveju nago atsiskyrimo požymiai atsiranda tik vienoje pusėje, ant rankų arba kojų nagų.
 • Pilna onicholizė. Šiuo atveju nagas atsiskiria visame nago guolio plote.

Vidiniai onicholizės atsiradimo veiksniai

Onicholizę gali sukelti tokios vidinės problemos kaip:

 • bakterinė ar grybelinė infekcija;
 • ūminės ir lėtinės kepenų, inkstų, skrandžio, taip pat širdies ir kraujagyslių, nervų ar endokrininės sistemos ligos;
 • įvairios odos ligos, pavyzdžiui psoriazė, egzema, dermatitas;
 • mažakraujystė ir vitaminų trūkumas;

Išoriniai onicholizės atsiradimo veiksniai

Išoriniai onicholizės veiksniai yra šie:

 • “agresyvių” buitinių chemikalų ir alergenų poveikis;
 • nagų plokštelės trauma;
 • prastos kokybės, nagams skirtų priemonių naudojimas;
 • netinkami odelių pašalinimo ar gydymo metodai;

Kaip galite sustiprinti nagus?

Gražūs nagai yra labai svarbūs mūsų bendram įvaizdžiui. Labai svarbu rūpintis savo nagais. Tai reiškia ne tik pasidaryti gražų manikiūrą. Norint turėti gražius nagus ir sveikus nagus yra svarbu aprūpinti savo organizmą visais būtinais vitaminais. Nagams reikalingi vitaminai:

 • Vitaminas A – stiprina nagus ir padeda jiems augti.
 • Vitaminas B – padeda pasisavinti baltymus ir spartina nagų augimą.
 • Vitaminas C – jis yra svarbus dėl antiokcidancinių savybių
 • Vitaminas D – reguliuoja kalcio suvartojimą, sudaro sąlygas tinkamai nagų mineralizacijai
 • Vitaminas E – svarbus antioksidantas, saugo nagus nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, slopina daugelio kenksmingų medžiagų poveikį nagams
 • Kalcis – jis būtinas nago tvirtumui; Cinkas – padeda taisyklingai formuotis nagams
 • Geležis – labai svarbi nago struktūrai ir formai

Jūsų nagų būklė = jūsų organizmo būklė

Nagų būklė yra labai svarbus akcentas, pridedant žavesio kasdieniniai jūsų išvaizdai. Todėl labai svarbu rūpintis jūsų nagais, naudoti tinkamas priemones, bei rūpintis organizmu, nes nagų būklė gali atspindėti jūsų organizmo būklę.

Kaip sužinoti, kurie vitaminai, mineralai ar kiti papildai tinkamiausi šiuo metuIšbandyk nemokamą testą “Tavo diena” !  Kur sužinosi organizmo poreikius ir gausi asmeninę rekomendaciją!

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: