Žili plaukai

Žili plaukai: ar tai tik amžiaus rezultatas?

Plaukai yra vienas iš greičiausiai pastebimų mūsų bruožų. Dėl tinkamos priežiūros plaukai gali atrodyti nuostabiai, tačiau su amžiumi plaukai gali pradėti žilti.

Nors esame priprate prie idėjos, kad plaukai pradeda žilti “su amžiumi”, šis teiginys nėra teisingas. Žilus plaukus gali turėti, tiek aštuoniolikmetis, tiek septynisdešimtmetis. Kokios yra ankstyvo plaukų priežastys? Ar žili plaukai yra pataisoma būklė?

Gražūs plaukai

Plaukų žilimas – natūralus reiškinys

Žili plaukai yra natūralus reiškinys, kadangi taip pasireiškia melanino trūkumas. Jūsų kūne yra plaukų folikulų. Plauko folikulas – tai tarsi odos įduba, iš kurios auga plaukas.

Plaukų folikulai turi pigmentinių ląstelių, vadinamų melaninu. Šios ląstelės suteikia plaukams spalvą. Tačiau laikui bėgant plaukų folikulai gali prarasti pigmentą, todėl plaukai tampa balti.

Kodėl plaukai žyla?

Yra keletas priežasčių, kodėl jums žyla plaukai. Žinoma, akivaizdi priežastis yra amžius, tačiau dėl kokių dar priežasčių jums gali žilti plaukai?

Genetika

Jūsų genetika turi didelę reikšmia, tam kada ( jei pradės) jums pradeda žilti plaukai. Jei baltus plaukus pastebėjote ankstyvame amžiuje, tikėtina, kad jūsų tėvai ar seneliai taip pat anksti turėjo žilų arba baltų plaukų.

Stresas

Dėl skirtingų priežasčių, tačiau su stresu susiduriame kiekvienas. Dažnos lėtinio streso pasėkmės yra:

  • Apetito pokyčiai
  • Aukštas kraujospūdis

Stresas taip pat gali būti žilų plaukų priežastis. Atliktas tyrimas parodė ryšį tarp streso ir kamieninių ląstelių. Taigi, jei netikėtai atsiranda žilų plaukų, tai gali būti streso pasėkmė.

Daug antioksidantų, pavyzdžiui, žuvies, alyvuogių aliejaus, šviežių vaisių ir daržovių, turinti mityba gali sumažinti oksidacinį stresą.

Kad plaukai būtų sveiki, maitinkitės subalansuota mityba, kurioje gausu baltymų, vaisių ir daržovių, mažinkite stresą mankštindamiesi arba medituodami.

Autoimuninės ligos

Autoimuninė liga taip pat gali sukelti ankstyvą žilų plaukų susidarymą. Taip nutinka, kai organizmo imuninė sistema puola savo paties ląsteles. Alopecijos (liga dėl kurios slenka plaukai) ir vitiligo ( liga, kai išnyksta pigmentacija) atveju imuninė sistema gali atakuoti plaukus ir sukelti pigmento netekimą.

Skydliaukės sutrikimai

Dėl skydliaukės sutrikimų, tokių kaip hipertirozė ar hipotirozė, atsirandantys hormoniniai pokyčiai taip pat gali būti ankstyvo plaukų išblukimo priežastis. Skydliaukė yra drugelio formos liauka, esanti kaklo apačioje. Ji padeda kontroliuoti daugelį organizmo funkcijų, pavyzdžiui, medžiagų apykaitą.

Skydliaukės sveikata taip pat gali turėti įtakos plaukų spalvai. Dėl pernelyg aktyvios arba nepakankamai aktyvios skydliaukės jūsų organizmas gali gaminti mažiau melanino.

Vitaminų trūkumas

Vitamino B12 trūkumas taip pat gali būti viena iš priežaščių, kodėl turite žilų plaukų. Šis vitaminas atlieka svarbų vaidmenį jūsų organizme. Jis suteikia energijos, be to, prisideda prie sveiko plaukų augimo ir plaukų spalvos.

Vitamino B12 nauda yra didelė. Šis vitaminas yra reikalingas sveikiems raudoniesiems kraujo kūneliams, kurie perneša deguonį į kūno ląsteles, įskaitant plaukų ląsteles. Trūkumas gali susilpninti plaukų ląsteles ir paveikti melanino gamybą.

Vitamino D trūkumas taip pat gali paveikti jūsų plaukų spalva.

Rūkymas

Atlikti tyrimai parodo, kad yra ryšys tarp žilų plaukų ir rūkymo.

Gerai žinoma, kad cigarečių rūkymas didina plaučių vėžio ir širdies ligų riziką. Tačiau ilgalaikis poveikis gali būti ne tik širdžiai ir plaučiams, bet ir plaukams. Rūkymas siaurina kraujagysles, todėl gali sumažėti kraujo pritekėjimas į plaukų folikulus ir sukelti plaukų slinkimą.

Be to, cigaretėse esantys toksinai gali pažeisti jūsų kūno dalis, įskaitant plaukų folikulus, todėl plaukai gali pradėti žilti nuo ankstyvo amžiaus.

Ar įmanoma sustabdyti plaukų žilimą?

Viskas priklauso, nuo dėl kokios priežastys jūsų plaukai žilsta. Jei tai susiję su genetika, tuomet to sustabdyti neįmanoma. Tokiu atveju plaukų dažymas yra išeitis.

Jei plaukų žilimas yra susijęs su vitaminų trūkumu, pradėjus vartoti vitaminus, ši būklė turėtų išnykti.

Jei balti plaukai atsiranda dėl streso ar rūkymo, nėra įrodymų, patvirtinančių, kad nustojus rūkyti ar sumažinus stresą pigmentacija sugrįžta.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite daryti, tam, kad išvengtumėte žilų plaukų:

Valgykite maistą, kupina antioksidantų

Žmogaus mityba yra svarbi siekiant išvengti baltų plaukų. Mityba, kurioje gausu antioksidantų, gali sumažinti oksidacinį stresą.

Daug antioksidantų turintys maisto produktai:

  • švieži vaisiai ir daržovės
  • žalioji arbata
  • alyvuogių aliejus
  • žuvis

Gaukite pakankamai vitaminų

Visi, kurių plaukai išbalę dėl vitaminų trūkumo, turėtų vartoti daugiau šių vitaminų turinčių maisto produktų.

Pavyzdžiui, jūros gėrybės, kiaušiniai ir mėsa yra geri vitamino B12 šaltiniai, o pienas, lašiša ir sūris – puikūs vitamino D šaltiniai.

Kiti sveikiems plaukams svarbūs mikroelementai:

  • Vitaminas E

Šio vitamino galite gauti iš saulėgrąžų sėklų ir aliejaus, migdolų, lazdyno riešutų, žemės riešutų, špinatų;

  • Vitaminas A

Šio vitamino galite gauti iš saldžiųjų bulvių, špinatų, morkų, rikotos sūrio;

Šio vitamino galite gauti iš austrių, jautienos, krabų, omarų, kiaulienos nugarinės, pupelių;

Šio vitamino galite gauti iš jautienos, tamsių lapinių žalumynų, grūdų, austrių, baltųjų pupelių, juodojo šokolado, lęšių;

Šio vitamino galite gauti iš braziliškų riešutų, tuno, sardinių, krevečių;

Šio vitamino galite gauti iš moliūgų sėklų, chia sėklų, migdolų, špinatų, anakardžių;

Meskite rūkyti

Jei jums žilsta plaukai ir jūs rūkote, turėtumė apsvarstyti mesti rūkyti, kadangi tai gali būti plaukų žilimo priežastis.

Natūralios priemonės

Rinkoje yra daugybė plaukų dažų, kurie padengia baltus plaukus, tačiau daugelis jų skatina ankstyvą žilimą ir gali sukelti alerginių ir nepageidaujamų reakcijų.

Natūralios priemonės siūlo alternatyvą, kaip sulėtinti plaukų šviesėjimą, nekenkiant organizmui ir nesukeliant tolesnio plaukų pigmento pažeidimo.

žili plaukai

Jei nieko negalite padaryti, puoselėkite plaukus

Priešlaikinio žilimo tikimybė priklauso nuo to, kaip jūsų plaukų folikulai gamina melaniną. Kartais dėl streso, mitybos trūkumų ir kitų gyvenimo būdo veiksnių melanino gamyba gali sustoti. Išsprendus šias problemas, melaninas gali būti atkurtas.

Tačiau daugeliu atvejų amžių, kai pradedate žilti, ir žilumo mastą lemia jūsų genai. Genetiškai nulemto plaukų žilimo neįmanoma pakeisti.

Tačiau yra daugybė plaukų produktų ir dažų, iš kurių galite rinktis, nesvarbu, ar norite paslėpti žilus plaukus, ar juos puoselėti.

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: