organizmo valymas

Organizmo valymas. Kaip saugiai ir veiksmingai pavasarį atlikti organizmo valymą nuo toksinų.

Nors temperatūra dar nelepina, tačiau pastaruoju metu vis ilgiau matomas saulėtas dangus ir paukščių čiulbesys nuteikia, kad pavasaris jau čia!

Pavasaris yra vienas mėgstamiausių metų laikų. Tai ne tik atneša augimo, atsinaujinimo ir pokyčių energiją, bet ir labai svarbus sezonas mūsų sveikatai! Pavasarį ateina natūralus organizmo valymosi etapas. Šiuo metu, naudinga subalansuoti hormonus, išvalyti toksinus ir pagreitinti medžiagų apykaitą.

Žiema yra išsaugojimo ir priežiūros metas, o pavasaris – apsivalymo ir atsinaujinimo. Kai sniegas tirpsta ir žemėje išdygsta nauja gyvybė, aplink mus vyksta augimas ir transformacija!

Dažnai žmonėms kylą klausimas ar detoksikacijos programos ir organizmo valymai tikrai būtini. Galų gale, juk mūsų organizmas yra pasirengęs savarankiškai susidoroti su kasdiene detoksikacija be papildomų miltelių ir papildų? Ar ne taip?

Atsakymas yra „taip“… mūsų kūnai yra pasirengę susidoroti su kasdiene detoksikacija! Tačiau sąlyga yra ta, kad mes turime valgyti taip, kaip valgė mūsų protėviai;

 • uogų, lapinių žalumynų ieškojimas ir laukinių gyvūnų sugautos mėsos bei žuvies valgymas;
 • kasdien prakaituoti mankštinantis,
 • kiekvieną naktį miegoti 8 valandas,
 • gerti daug filtruoto vandens,
 • vengti sintetinių cheminių medžiagų bei sunkiųjų metalų poveikio.

Cheminių medžiagų gausa

Tačiau mūsų šiuolaikinėje aplinkoje tai ne visada paprasta! Cheminės medžiagos naudojamos kaip maisto konservantai, pesticidai ir herbicidai mūsų gaminiuose, stabilizatoriai ir dažikliai kosmetikoje, antipirenai balduose ir teršalai mūsų vandenyje. Šios sintetinės medžiagos taip pat randamos daugumoje įprastų valymo priemonių ir netgi gali patekti į vaistus.

Nerimą kelia tai, kad kai kurios iš šių cheminių medžiagų yra klasifikuojamos kaip „hormonų ardikliai“, o tai reiškia, kad jos trukdo mūsų natūraliai hormonų funkcijai ir dažnai sukelia sveikatos problemų. Tai ypač aktualu apie plastikų junginius, kurie imituoja estrogeną organizme ir gali sukelti su estrogenų dominavimu susijusias ligas.

Kaip mūsų organizmas susidoroja su cheminėmis medžiagomis

molekules

Daugelis cheminių medžiagų, su kuriomis susiduriame kasdien, yra riebaluose tirpios, o tai reiškia, kad jos ištirpsta riebaluose ir kaupiasi mūsų riebaliniame audinyje. Riebaluose tirpius toksinus mūsų organizmui apdoroti ir pašalinti sunkiau nei vandenyje tirpius toksinus, nes jie pasislepia ir kaupiasi mūsų riebalų ląstelėse ir audiniuose.

Riebaluose tirpūs toksinai lengviausia pasišalina prakaituojant arba valant kepenims ir vėliau per žarnyną. Vandenyje tirpūs toksinai lengviau pasišalina per inkstus. Svarbu palaikyti kiekvieną iš šių organizmo valymo būdų, kad būtų lengviau pašalinti vandenyje tirpius ir riebaluose tirpius toksinus.

Kadangi daugelis toksinų yra saugomi mūsų riebalų ląstelėse, labai svarbu skatinti kepenų funkciją ir detoksikaciją. Tai labai svarbu, kai susikūrėte svorio metimo rutiną. Jei nepadedate savo kūnui virškinti chemikalų, susidarančių deginant sukauptus riebalus, gali atsirasti :

 • galvos skausmas
 • vidurių užkietėjimas
 • vandens susilaikymas pūslėje (patinimas)
 • spuogai ar odos bėrimai.

Kadangi šie toksinai gali trukdyti hormonų funkcijai, jums gali būti sunku numesti svorio, jei nepadedate kepenims išvalyti tuo pačiu metu.

Fiziniai simptomai rodantys, kad laikas valyti organizmą:

tingumas

Štai tik keli iš daugelio simptomų, kuriuos galite justi, jei jūsų kūnui reikia papildomos pagalbos detoksikuojant:

 • Galvos skausmai
 • Pilvo pūtimas
 • Spuogai, egzema ar odos bėrimai
 • Tulžies akmenligė arba sunku virškinti riebalus
 • Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas
 • Jautrumas kvapams, taip pat žinomas, kaip daugialypis cheminis jautrumas
 • Nuovargis
 • Žemas lytinis potraukis
 • Plaukų slinkimas
 • Prasta koncentracija ar atmintis
 • Lėtas metabolizmas ir svorio padidėjimas
 • Moterims: krūtų jautrumas ir (arba) nereguliarios ar gausios mėnesinės

Tik nemanykite, pirmiausia reikia palaukti, kol atsiras šie simptomai! Pavasaris yra geriausias laikas pradėti „kasmetinę priežiūrą“. Toliau rasite saugius ir veiksmingus būdus pavasario detoksikacijai!

Formulė saugiam ir efektyviam organizmo valymui

Norėdami užbaigti saugų ir veiksmingą pavasario organizmo valymo etapą, tiesiog turime padėti savo kūnui metabolizuoti toksinus ir taip pat sumažinti cheminių medžiagų ir uždegimą sukeliančio maisto poveikį. Vis daugiau sveikatos specialistų pastebi teigiamą kurkuminociberžolės detoksikuojantį poveikį vidaus organams, tokiems kaip kepenys ar moters reprodukcijos organai.

Svarbiausios gairės, kurių reikia laikytis:

Laikykitės dietos, kurioje gausu vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų. Jos palaiko detoksikaciją.

Jūsų mityba pavasario valymo metu turėtų būti turtinga spalvų ir maistinių medžiagų, kurios palaiko ir papildo jūsų kūną ląstelių lygiu. Rekomenduojama :

 • Mitybą papildyti supermaistu, kuris sudarytas iš daržovių, vaisių, uogų, jūros daržovių ir dumlių.
 • Maitinimo planą turėtų sudaryti daug ryškiaspalvių daržovių, maistinių medžiagų turinčių lapinių žalumynų, su vėžiu kovojančių kryžmažiedžių daržovių, sultingų uogų, maistingų sėklų, neriebios mėsos ir laukinės žuvies.

Venkite uždegimą sukeliančio maisto, įskaitant:

 • Cukrų ir dirbtinių saldiklių.
 • Transriebalų (margarinas, keptas maistas, supakuoti maisto produktai)
 • Genetiškai modifikuoti maisto produktai.
 • Galimas jautrumas, pavyzdžiui, glitimui, pieno produktams, kukurūzams, sojai.

Rinkitės ląstelienos turtingą maistą, kuris susijungs su virškinamajame trakte esančiais toksinais ir padės jiems efektyviai pasišalinti iš organizmo.

Išgerkite bent 2–3 litrus filtruoto vandens per dieną, praturtintą minerlalais ir elektrolitais. Tokiu būdu lengviau per inkstus išvalytumėte vandenyje tirpius toksinus. Žolelių arbatos taip pat yra puikus pasirinkimas!

Valydami organizmą venkite alkoholio ir kofeino, nes abu jie sukelia papildomą stresą jūsų kepenims.

Užtikrinkite, kad kasdien prakaituojate mankštindamiesi, aktyviai dirbdami. Taip pat karšta vonia ar sauna padeda. Tokiu būdu pašalintumėte riebaluose tirpius toksinus per odą.

Mėgaukitės bent 8 valandų miegu per naktį, kad jūsų kūnas turėtų pakankamai laiko ląstelėms atsinaujinti ir atsistatyti.

Sumažinkite sintetinių cheminių medžiagų ir pesticidų poveikį aplinkai, rinkdamiesi ekologiškus produktus ir natūralią kosmetiką bei valymo priemones.

Geras būdas padėti ir pastiprinti organizmą: Supermaistas ir papildai, skirti toliau palaikyti kepenų funkciją ir pašalinti toksinus. Dėl galimų 1 ir 2 fazių kepenų reakcijų disbalanso (žr. toliau) siūlome pasikonsultuoti su gydytoju natūropatu, kad būtų parengtas saugus, individualizuotas ir tikslingas gydymo planas.

Teisingas ir neteisingas organizmo valymas

Tikėtina, kad kai galvojate apie detoksikacijos programas, jums iškyla sulčių spaudimo, vandens pasninko ir vidurius laisvinančių žolelių arbatų vaizdai. Tai nėra ką rekomenduojame organizmo valymui!

Detoksikacija turėtų būti švelnus ir laipsniškas procesas, suteikiantis energijos. Jei praeityje atlikote detoksikacijos programą, kurios metu jutote viduriavimą, galvos skausmą, nuovargį ir dirglumą, tikėtina, kad per daug spaudėte savo kūną ir nesuteikėte jam reikiamos paramos viso proceso metu

Detoksikacija – dviejų etapų procesas

maistas

Detoksikacija yra dviejų etapų metabolinis procesas, vykstantis jūsų kepenyse ir susidedantis iš 1 ir 2 fazių reakcijų. Cheminės medžiagos, hormonai ir toksinai jūsų kūne tampa aktyvesni 1 fazės metu, 2 fazės metu jie gali susimaišyti su maistingais komponentais, todėl jūsų organizmui lengviau pašalinti toksinus.

Norint išvengti toksiškų 1 fazės metabolitų, kurie gali jus susirgti ir sugadinti jūsų sveikatą, labai svarbu subalansuoti abi detoksikacijos fazes.

Mityba taip pat yra saugus ir veiksmingas būdas palaikyti 2 fazės detoksikacijos reakcijas ir išvengti toksiškų 1 fazės metabolitų kaupimosi.

Labai svarbu į savo mitybą įtraukti maisto produktų, kurie palaiko 2 fazės reakcijas, o detoksikacijos metu siūlome per dieną suvalgyti 3–5 porcijas toliau pateiktame sąraše esančių daržovių.

Mityba, kurioje gausu maistinių medžiagų, yra būtina ir sudaro pagrindą bet kokiai sėkmingai detoksikacijos programai!

Jei nuspręsite papildyti maistinėmis medžiagomis ar vaistažolių preparatais, labai svarbu, kad pabrėžtumėte antros fazės reakcijų palaikymą. Neužtenka vartoti populiarias įsigytas detoksikacijos “formules”, kurios pirmiausia palaiko 1 fazės reakcijas. Dėl jų galite blogai jaustis ir patiriti nemalonių valymosi potyrių. Atsiminkite, kad pavasarinė detoksikacija neturėtų sukelti blogų pojūčių!

Toliiau pateikiame sąrašą produktų, kurie palaiko 2 fazės kepenų reakcijas ir neleidžia kauptis reaktyviems tarpinės fazės 1 toksinams.

Maisto produktai palaikantys antros fazės kepenų detoksikaciją:

 • Brokoliai ir brokolių daigai
 • Žiediniai kopūstai
 • Kopūstai
 • Briuselio kopūstai
 • Ridikai
 • Ropė

Visos šios daržovės priklauso kryžmažiedžių šeimai ir jose gausu junginių, vadinamų gliukozinolatais, kurie yra vienos iš svarbiausių maistinių medžiagų, palaikančių 2 fazės kepenų detoksikaciją. Jei vartojant daugiau šių daržovių atsiranda dujų arba turite problemų dėl skydliaukės, geriausia šias daržoves vartoti virtas arba lengvai garintas.

Česnakai ir svogūnai taip pat yra nuostabūs maisto produktai, kuriuos reikia valgyti atliekant organizmo valymą, nes juose gausu sieros, kurios reikia, kad jūsų kūnas gamintų glutationą. Glutationas yra laikomas „pagrindiniu detoksikuojančiu“ junginiu jūsų organizme ir labai svarbu palaikyti jo gamybą jūsų organizmo valymo metu! Taip pat organizmo valymą galite pagerinti naudodami tikslingus papildus.

Kodėl nerekomenduojame naudoti sulčių programos organizmo valymui

sultys

Pagrindinė priežastis – šioje dietoje atsiranda trukūmas skaidulų. Be to, gali sukelti problemų dėl cukraus kiekio kraujyje problemų, kurios dažnai kyla žmonėms, kurie patiria antinksčių nuovargį arba hipoglikemiją.

Skaidulos yra svarbios, nes jos leidžia surišti toksinus ir juos pašalinti iš virškinamojo trakto, kai juos apdoroja kepenys. Jei nėra skaidulų, kurios galėtų prisijungti prie metabolizuojamų toksinų, jūsų kūnas arba vėl absorbuos toksinus į jūsų kraują arba galite patirti nemalonų viduriavimą, kad juos pašalinti. Tai NE tai, ko mes norime.

Find Vit požiūris į pavasarinį valymą visada apima sveiką, visavertį maistą, kuriame gausu skaidulų, antioksidantų ir maistinių medžiagų. Specialistai rekomenduoja trijų mėnesių žarnyno valymo kursą, kurio metu geriamos skaidulos, patogiausia kapsulėse ir gyvosios bakterijos. Taip pat rekomenduojama vartoti jūros dumblius Spirulina ir Chlorella, kurie padeda organizmui apsivalyti nuo sunkiųjų metalų ir teršalų.

Jei pageidaujate laikytis skysčių detoksikacijos dietos, o ne su maistu pagrįstos dietos, siūlome sumaišyti vaisius ir daržoves, kad gėrime išliktų skaidulos, o ne pašalintumėte sultis. Taip pat galite apsvarstyti galimybę į savo racioną įtraukti skaidulų, kad papildytumėte skaidulų kiekį, kurį praradote spaudžiant sultis.

Geriausi skaidulų šaltiniai pavasario organizmo valymui

 • Vaisiai ir daržovės
 • Chia sėklos
 • Maltos linų sėklos
 • Ankštiniai augalai, pavyzdžiui, avinžirniai, lęšiai ir juodosios pupelės

Kiek trunka organizmo valymas

laikas

Švelnus pavasarinis organizmo valymas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių saviačių. Tiesą sakant, jūs galėtumėte taip gyventi kiekvieną dieną ir jūsų kūnas jums pasakytų AČIŪ! Labai rekomenduojame įtraukti daugelį šių žingsnių į savo kasdienį gyvenimą, kad tai taptų švelni kasdienė detoksikacija.

Tai laikotarpis, kai galite atlikti daug naudingų savo sveikatos pakeitimų ir pastebėti labai padidėjusį energijos lygį, odos skaidrumą, nuotaiką ir virškinimo funkciją. Visi gyvename greitu tempu, todėl palaikykime organizmą aprūpindami jį reikiama mityba. Jei laikysitės aukščiau pateiktų nurodymų, turėtumėte pastebėti, kad 7 dieną jaučiatės fantastiškai, kad esate laimingas ir norite tai tęsti ilgesnį laiką, nei planavote!

Svarbu nepamiršti, kad kiekvieno sveikata – indivuali ir nėra visiems bendro recepto!

Taigi, jei, ieškote būdų kaip sustiprinti organizmą, turėti energijos ir išvengti nuotaikų svyravimų ir atgauti ramybę, sveikatos specialistai rekomenduoja Testą  “Tavo diena”.

*Laiku atkreiptike dėmesį į savijautos siunčiamus signalus;

*Papildykite organizmą natūraliais mineralais ar vitaminais;

*Mėgaukites energija ir gera savijauta kasdiena !

Susiję straipsniai:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus matomas viešai. Privalomi laukeliai yra pažymėti.

Prisijungti

Registruotis

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir gausite nuorodą el. paštu slaptažodžio atkūrimui.

Pagal poreikį:

Kategorijos:

Gamintojai: